SL vs IRE، آزمون دوم، روز 2: رکورد نمره آزمون ایرلند در نقش پل استرلینگ، کورتیس کامپفر در سریال Centuries در سریلانکا

ایرلند در روز سه‌شنبه بالاترین امتیاز آزمون خود را با 492 ثبت کرد زیرا پل استرلینگ و کورتیس کامپفر تنها سومین و چهارمین ایرلندی‌هایی بودند که قرن‌ها در طولانی‌ترین فرمت کریکت به دست آوردند. سریلانکا 81 بازی را از دست داد تا اینکه باران بازی را در روز دوم گاله متوقف کرد، با 411 ران عقب بود، نیشان مادوشا با 41 و دیموث کاروناراتنه 39 بازی را متوقف کرد. اما آن روز متعلق به ایرلند بود، استرلینگ 103 و کمپفر 111 پس از 95 کاپیتان اندی بلبیرنی در روز اول. لورکان تاکر امتیاز مفید 80 را به ثمر رساند در حالی که پرابات جایسوریا، قهرمان خانگی اولین آزمون، 5 ویکت را برای 174 به دست آورد. آسیتا فرناندو و ویشوا فرناندو هر کدام دو ویکت گرفتند.

استرلینگ اعتراف کرد: «احتمالاً باور نمی کردم بتوانم به یک تست صد برسم.

او به خبرنگاران گفت: کسب صد امتیاز در شبه قاره بسیار خاص است. “بنابراین من بسیار خوشحالم. اگر ما بتوانیم در اینجا نتیجه مثبت بگیریم، معنای بسیار بیشتری خواهد داشت.”

ایرلند تنها در سال 2017 وضعیت تست را به دست آورد و تاکنون هر پنج مسابقه را باخته است.

بالاترین امتیاز قبلی آنها در برابر پاکستان در اولین آزمون در سال 2018 339 بود.

در شرایط بسیار گرم و مرطوب، استرلینگ با یک گرفتگی دردناک روز دوشنبه پس از رسیدن به 74 سالگی بازنشسته شد، اما روز سه‌شنبه پس از سقوط تاکر به چین برگشت.

او با شکست دادن آسیتا فرناندو به مدت شش نقطه در عمق به اولین تست صد در سبک خود رسید و اکنون در هر سه فرمت بازی دارای قرن هاست.

بلافاصله پس از آن، همان بولر او را به مدت 103 از کار اخراج کرد، زمانی که ضربه زن یک تحویل کوتاه را به دستان دانانجایا دی سیلوا در مرز پای ظریف قلاب کرد.

کامفر در اولین لغزش به خوبی توسط دیسیلوا غواصی گرفتار شد تا جایسوریا سومین ویکت خود را در اینینگ بدهد.

خفاش‌بازان ابتدایی سریلانکا در جلسه آخر مشکل کمی داشتند، اگرچه ضربه‌زنان سریع ایرلند با توپ جدید لبه بیرونی چوب مادوشا را پیدا کردند.

جایسوریا گفت: “فردا روز بزرگی خواهد بود.” ما باید گل های بزرگی را به دست آوریم و در اینینگ های اول یک برتری بزرگ به دست آوریم و فقط یک بار باید ضربه بزنیم.

این باید برنامه باشد، اما خواهیم دید که چگونه پیش خواهد رفت.»

ایرلند در اولین آزمون با یک اینینگ و 280 دوش شکست خورد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله