‘Moved On From Kohli, Rohit’: ستاره سابق هندی بلانت ‘T20’ بعد از Jaiswal، Pyrotechnics SKY

فرمت همیشه در حال تکامل کریکت T20 به بازیکنان، طرفداران، مربیان و حتی کارشناسان فرصت زیادی داده است تا درباره رویکردی که یک batsman برای برتری در این بازی سریع باید داشته باشد فکر کنند. افرادی مانند روهیت شارما و ویرات کوهلی، دو تن از بهترین بات‌بازان نسل خود، در مورد عملکرد خود در لیگ برتر هند (IPL) 2023 سؤالاتی داشتند. در حالی که روهیت برای دویدن در تلاش است، مشکل کوهلی بیشتر نرخ ضربه‌های خط است. سابا کریم، بازیکن سابق کریکت هندی پس از دیدن بازیکنانی مانند یاشاسوی جیسوال و سوریاکومار یاداو که صحنه را با خفاش آتش زدند، در مورد کوتاه‌ترین فرمت بازی صادقانه صحبت کرد.

در بازی روز سه‌شنبه بین هندی‌های بمبئی و رویال چلنجرز بنگلور، توپ 35 توپ 83 خیره‌کننده سوریا، تیم کوهلی را از هم جدا کرد. جیسوال از راجستان رویالز روز پنجشنبه در برابر نایت رایدرز کلکته یک گل 13 توپ 50 به ثمر رساند.

کریم پس از دیدن اجرای این دو batsmen گفت که فرمت T20 از بازیکنانی مانند کوهلی و روهیت “پیش رفته” است.

او در توییتی نوشت: “وقتی کسی جیسوال و خفاش SKY را می بیند، کاملاً مشخص می شود که بازی T20 از روهیت شارما و ویرات کوهلی گذشته است.”

کوهلی و روهیت هر دو سهم خود را از انتقادات در این فصل دریافت کردند. با این حال، علی‌رغم مشارکت ضعیف خفاش‌باز هندی‌های بمبئی با خفاش، این فرنچایز چالشی جدی برای پیشروی در پلی‌آف ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر، رویال چلنجرز بنگلور، علیرغم ضربه زدن به ویرات کوهلی و کاپیتان فاف دو پلسیس، در موقعیتی ناامیدکننده قرار گرفت تا لیگ را در جمع چهار تیم برتر به پایان برساند.

در حالی که روهیت نسبت به بازگشت سریع به فرم خوشبین است، کوهلی نسبت به سؤالات مطرح شده در مورد نقش «لنگر» نسبتاً بی توجه بود. با توجه به اینکه قرار است جام جهانی بعدی T20 در سال 2024 در هند غربی برگزار شود، جالب است که ببینیم آیا کوهلی و روهیت هر دو در برنامه انتخابی ملی در کوتاه ترین فرمت باقی می مانند یا خیر.

موضوعات مطرح شده در این مقاله