ICC به دنبال تضمین از PCB برای جام جهانی ODI در بحبوحه حماسه جام آسیا است: گزارش

عکس فایل بازی هند و پاکستان© AFP

رئیس و مدیرعامل شورای بین‌المللی کریکت (ICC) در لاهور است تا از PCB اطمینان حاصل کند مبنی بر اینکه اصرار بر اجرای یک مدل ترکیبی برای مسابقات جام جهانی ODI خود در هند در اواخر امسال نخواهد داشت. خودی ها به PTI تأیید کردند که گرگ بارکلی، رئیس ICC و جف آلاردایس، مدیر عامل شرکت، به طور ویژه وارد لاهور شده اند تا از کمیته کریکت پاکستان در مورد شرکت تیم ملی در جام جهانی اکتبر تا نوامبر اطمینان حاصل کنند.

این توسعه پس از آن صورت گرفت که نجم ستی، رئیس PCB به صراحت اعلام کرد که تیم به جام جهانی هند سفر نخواهد کرد مگر اینکه تیم تحت رهبری روهیت شارما برای مسابقات مقدماتی جام آسیا از پاکستان بازدید کند. میزبانان ICC و جام جهانی، هیئت کنترل کریکت در هند (BCCI) نگران مدل هیبریدی هستند که توسط نجام ستی، که ریاست کمیته مدیریت کریکت PCB را برعهده دارد، ترویج شده است.

اگرچه مدل هیبریدی برای جام ملت های آسیا به Sethi پیشنهاد شده است، که قبل از رویداد ICC است، اما این نگرانی وجود دارد که پس از پذیرفته شدن در رویداد منطقه ای، PCB ممکن است از ICC نیز بخواهد که آن را برای جام جهانی اجرا کند. به پاکستان می آید. او توضیح داد که در هند بازی می کند.

ستی قبلاً اشاره کرده است که اگر دولت پاکستان اجازه ندهد یا نگرانی‌های امنیتی در مورد اعزام یک تیم به هند وجود داشته باشد، PCB ممکن است از ICC بخواهد که مسابقات پاکستان را در یک مکان بی‌طرف میزبانی کند.

“به طور طبیعی، نه ICC و نه BCCI خواهان چنین وضعیتی نیستند، زیرا حضور بی چون و چرای پاکستان در مسابقات هند موفقیت مسابقات هند و پاکستان و همچنین خود مسابقات را تضمین می کند.” منبع دیگری گفت که این دلیل اصلی عدم تمایل جی شاه، دبیر BCCI برای پذیرش یک مدل ترکیبی برای جام ملت‌های آسیا بود و طرفدار میزبانی سه تا چهار مسابقه این مسابقات در پاکستان و بقیه در امارات یا سریلانکا بود.

پاکستان میزبان جام ملت های آسیا است و ستی بارها گفته است که اگر این مسابقات به یک کشور بی طرف از پاکستان منتقل شود، در این رقابت ها شرکت نخواهد کرد.

وی همچنین اشاره کرد که اگر پاکستان نتواند میزبان برخی از مسابقات جام ملت های آسیا باشد، می تواند تاثیر منفی بر جام جهانی داشته باشد.

“مقامات ICC در تلاش هستند تا به عنوان پل ارتباطی بین PCB و BCCI کار کنند و مسائل باقی مانده مربوط به جام ملت های آسیا و جام جهانی را حل کنند.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله