BCCI ممکن است پس از فینال WTC به همه سالمندان برای سری های افغانستان استراحت دهد: گزارش

برخلاف گزارش‌هایی که در برخی از محافل منتشر می‌شود مبنی بر اینکه BCCI در نظر دارد بازی خانگی پیشنهادی خود در برابر افغانستان را به دلیل برنامه فشرده لغو کند، این احتمال وجود دارد که تیم دوم بتواند با تمام بزرگسالان از جمله ODI و سردار آزمون روهیت شارما و ویرات کوهلی بازی کند. ، که قبل از تور هند غربی استراحت کرده اند. همه بازیکنان هند نزدیک به دو ماه است که در مسابقات طاقت فرسا IPL شرکت کرده اند و برای یک بار فینال WTC در انگلیس خواهند بود، اما پس از آن بیشتر بازیکنان بزرگسال مانند کوهلی و روهیت قبل از شروع به هند غربی به استراحت نیاز دارند. تور که در آن آنها در هر سه فرمت برای بازی شرکت خواهند کرد. کوهلی و روهیت از انجام دو تست و یک آف مطمئن هستند و به استراحت مناسب نیاز دارند.

با تنها یک پنجره برای سریال افغانستان بین 20 تا 30 ژوئن، BCCI ممکن است این سریال را کوتاه کرده یا آن را به یک سری T20I یا ODI تبدیل کرده باشد و یک سیم دوم را زیر نظر هاردیک پاندیا پخش کرده باشد.

میرویس اشرف، رئیس کرکت بورد افغانستان (ACB)، برای فینال IPL در هند است و در حالی که نشست اعضای شورای کریکت آسیا برنامه ریزی شده است، بورد کرکت هند و افغانستان نیز ممکن است جزئیات توپ سفید پیشنهادی خود را نهایی کنند. سلسله.

تیم هند پس از پایان IPL برنامه شلوغی دارد. در حالی که کادر مربیگری و برخی از اعضای تیم قبلاً به انگلیس پرواز کرده اند تا برای بازی فینال جام جهانی تست برابر استرالیا که از 7 ژوئن آغاز می شود، آماده شوند، یک تور کامل کارائیب نیز در پیش است.

هند از 12 جولای تا 13 آگوست دو تست، سه ODI و پنج T20I را در برابر هند غربی بازی خواهد کرد و پس از آن انتظار می‌رود که این تیم یک سری T20I را در ایرلند انجام دهد. سریال ایرلند عمدتاً دارای بازیگران IPL خواهد بود و حتی Pandya ممکن است با در نظر گرفتن جام آسیا از این مجموعه استراحت کند.

اعضای شورای ACC در حاشیه فینال IPL ملاقات خواهند کرد تا آینده جام ملت های آسیا 2023 را نهایی کنند، به این معنی که حجم کاری بازیکنان هندی تنها با 50 بازی مهم جام جهانی بین اکتبر و نوامبر افزایش می یابد.

انتظار می‌رود جام ملت‌های آسیا 2023 در ماه سپتامبر برگزار شود، به این معنی که یافتن زمانی برای استراحت و ریکاوری برای بازیکنان هند دشوار خواهد بود و تقویم شلوغ قبلاً شاهد آسیب‌های جدی بازیکنان کلیدی مانند جاسپریت بومراح و شریاس بوده است. Iyer بدون برنامه بازگشت مشخص.

علاوه بر این، هند همچنین قرار است در ماه سپتامبر یک سری ODI سه مسابقه ای را با استرالیا انجام دهد – دومین سری از این نوع در سال جاری – برای تکمیل آماده سازی خود برای جام جهانی.

به گفته کریباز، BCCI با توجه به محدودیت زمانی و همچنین به دلیل اینکه قرارداد پخش با دیزنی استار منقضی شده است و مناقصه جدیدی هنوز اعطا نشده است، برای برنامه ریزی سریال افغانستان که قرار است سه ODI را پخش کند، مشکل دارد.

با این حال، جی شاه، دبیر ارشد BCCI، در جریان یک تعامل رسانه ای قبلی در بمبئی، گفت که “مناقصه حقوق رسانه ای BCCI طبق برنامه امسال (ژوئن تا جولای) خواهد بود و به تور افغانستان بستگی دارد، اما به احتمال زیاد این روند بیشتر است. با سریال استرالیا شروع خواهد شد. هیئت مدیره با همه طرف های ذینفع صحبت خواهد کرد و تصمیم موقتی اتخاذ خواهد کرد.»

موضوعات مطرح شده در این مقاله