AUS v. IND، 1st T20I: پس از برخورد Ravindra Jadea با دستگاه هندی کار نمی کند – این یک نقض پروتکل است ، احساس می کند Sanjay Manjakar


عدم حضور نیتین پاتل فیزیولوژیست هندی در زمین بازی بلافاصله پس از ضربه راویندرا جید با پرش میچل استارک در بازی آخر به سر او “نقض” پروتکل ضربه مغزی است. . جید ، که از ناحیه همسترینگ نیز آسیب دید ، جای خود را به یوزوندرا چاهال داد که 3 بر 25 دریافت کرد تا هند در اولین مسابقه بین المللی T20 برابر استرالیا در روز جمعه در کانبرا 11 پیروزی هدایت شود. منجکار پس از بازی روز جمعه گفت: “یک تخلف مهم در پروتکل وجود داشت.”

بوق تجاری

وی افزود: “من مطمئن هستم كه داور مسابقه با هند بالا می رود ، اما یكی از موارد اصلی این پروتكل است: لحظه برخورد به سر شما ، آنها (جسمی) باید وقت خود را با بازی كننده بتمن بگذرانند و از احساس او بپرسند.”

ماندژکار گفت: “فیزیو (در این مورد ، نیتین پاتل) باید وارد شود و س certainالات خاصی وجود دارد که باید پرسیده شود. با جید ، این اتفاق افتاد ، به سختی تأخیر رخ داد و او به بازی ادامه داد.”

در واقع ، تام مودی ، کریکت استرالیایی سابق نیز شدت آسیب جید را زیر سوال برده است زیرا وی نیازی به مراقبت پزشکی نداشت.

“من هیچ مشکلی با جایگزینی جید (sic) چاهال ندارم. اما من با این واقعیت که” دکتر و فیزیا “پس از ضربه جید به کلاه ایمنی مفقود شده اند ، مشکلی دارم ، که فکر می کنم این پروتکل است؟” از تام مودی کرکت باز استرالیایی که اکنون مربی و مفسر است ، پرسید.

از طرف خود ، مانجاكار گفت كه Jadea بدون هیچ برتری عظیمی به هند به ضرب و شتم خود ادامه می دهد ، زیرا آنها از این زمان فقط 9 بار اضافه كرده اند ، اما احتمال آسیب دیدگی وی را زیر سوال می برد.

“او فقط 9 دویدن اضافه كرد ، این مزیتی عظیم نبود. اما پس از آن (ضربه) اگر كارمندان پشتیبانی هند مجبور به بیرون آمدن بودند باید حداقل 2-3 دقیقه بیرون بیاییم. و سپس آن را کمی معتبرتر به نظر می رساند.”

با این حال ، مانجاکار موافقت کرد که داور مسابقه دیوید بون چاره ای جز اجازه دادن به هند برای جایگزینی ضربه مغزی ندارد.

وی گفت: “حداقل من یک چیز گفتم ، دیوید بون چاره ای جز دادن جایگزین ضربه مغزی به هند نداشت ، زیرا او جرات گفتن این را ندارد که اجازه نمی دهد ، زیرا در زمان اعتصاب هیچ توجهی نشده بود.” . گفت

“او باید به محض درخواست جایگزینی برای ضربه مغزی می داد.”

مانژکار گفت که اگرچه این قوانین با نیت خیر پذیرفته شده است ، اما باید فکر کرد که تیم ها از آنها به درستی استفاده نمی کنند.

“پس از آن ، فکر زیادی در مورد جایگزینی ضربه مغزی و کل مفهوم وجود خواهد داشت ، زیرا ما ، به عنوان بازیکن ، قوانینی داریم که با نیت خیر ایجاد شده است ، اما ما استاد هستیم که سعی می کنیم یک راه گریز را به نفع خود پیدا کنیم.

منجاکار گفت: “آیا هند از آن لذت برده است ، من نمی دانم ، اما ICC مطالعه چیزی را شروع می کند.”

مانجاکار پیشنهاد می کند که ICC به این واقعیت نگاه می کند که فیزیوتراپیست برای ملاقات جید بیرون نرفته است.

“شما می دانید که ICC یا داور با چه مشکلی روبرو هستند. هیچ ملاقات فیزیوتراپیست نبود ، هیچ کس نیامد ، هیچ وقت دیدن او نبود ، او به بازی ادامه داد.”

بالا رفته

همچنین می توان مفهوم چنین تعویضی را زیر سوال برد ، زیرا جید از ناحیه همسترینگ آسیب دید.

ICC همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که هیچ تیمی از آن به طور ناعادلانه استفاده نمی کند و من تصور نمی کنم هند از آن ناعادلانه استفاده کرده باشد و یک مزیت غیرمنصفانه بدست آورده باشد. آنها جایگزینی برای “مانند برای مانند” می خواهند. جلد ، “Manjekar گفت.

مباحث ذکر شده در این مقاله