ری کلمانز ، دروازه بان بزرگ سابق لیورپول ، در 72 فوتبال از دنیا رفت

درگذشت ری کلمانس ، دروازه بان سابق “لیورپول” ، “تاتنهام” و “انگلیس”. او 72 ساله بود.

اتحادیه فوتبال روز یکشنبه خبر را تأیید کرد. کلمنز از سال 2005 با سرطان پروستات زندگی می کند.

کلمنز ، یکی از بزرگترین دروازه بان های انگلیسی نسل خود ، در طول جذابیت در لیورپول ، سه جام اروپا و 5 عنوان قهرمانی سطح بالا را به دست آورد.

یورگن کلوپ ، سرپرست فعلی “لیورپول” از کلمنز به عنوان “یکی از سنگ بناهای” که موفقیت باشگاه بر آن بنا شده ، استقبال کرد.

کلوپ به livepoolfc.com گفت: “این لحظه بسیار غم انگیزی برای همه افرادی است که با Liverpool FC درگیر هستند و ما به عنوان تیم و مدیریت فعلی تمام عشق خود را به خانواده می فرستیم.” “هرگز نباید فراموش کنیم که بازیکنان بزرگ تیم ها و باشگاه های بزرگی ایجاد می کنند.”

کلمنس 61 بازی در انگلیس انجام داد و با پیتر شیلتون که 125 گل به ثمر رساند ، یک رقیب پیراهن به پیراهن بود.

فوتبالیست های انگلیس یکشنبه شب در بازی لیگ ملت ها در بلژیک از سربندهای مشکی استفاده می کنند و قبل از بازی روز چهارشنبه مقابل ایسلند در ومبلی ، به Clemens ادای احترام می کنند.

کلمنز که با مبلغ 18000 پوند (23000 دلار) بیل شنکلی از Scunthorpe را به خدمت گرفت ، یکی از اعضای اصلی تیم لیورپول بود که از 1977 تا 1981 بر اروپا سلطه داشت و همچنین دو جام یوفا ، جام انگلیس و جام حذفی را به دست آورد. لیگ.

در تاتنهام ، که در سال 1981 در 32 سالگی با پرداخت 300000 پوند (390،000 دلار) به آن پیوست ، یک بار دیگر یوفا و جام حذفی را از آن خود کرد.

مدیر سابق انگلیس ، اسون گوران اریکسون ، که کلمنس مربی دروازه بان های تیم ملی بود ، ادای احترام کرد.

وی به Sky Sports گفت: “به عنوان بازیکن او یکی از بهترین های تاریخ بود ، کار با او خارق العاده بود و به همین دلیل من واقعاً می خواستم او را در زمان سرمربیگری انگلیس حفظ کنم.”

از همسران کلمنس ، ورونیکا ، یک پسر ، استفن ، بازیکن سابق ، و اکنون مربی و دخترانش ، سارا و جولی زنده مانده اند.

خانواده کلمنس در بیانیه ای گفتند: “با اندوه فراوان ما می نویسیم تا به شما اطلاع دهیم که ری کلمانس امروز در میان خانواده دوست داشتنی خود با آرامش از دنیا رفت.”

“پس از چنین مبارزه سخت ، برای مدت طولانی ، او اکنون در آرامش است و دیگر درد ندارد.”

“لیورپول با احترام به بازیکن خود ، در توییتر خود اظهار احترام کرد:” ما از مرگ یکی از بزرگترین دروازه بان های ری کلمنس بسیار ناراحت هستیم. افکار همه اعضای باشگاه فوتبال لیورپول به خانواده ری و بسیاری از دوستان مربوط می شود. “

“تاتنهام” در توئیتر خود نوشت: “ما از اعلام مرگ دروازه بان افسانه ای سابق ری کلمنس بسیار ناراحت هستیم.”