از دست دادن پا ، برد طلا: ماناسی جوشی ، ستاره الهام بخش پارابادمینتون در هند

[ad_1]


تیم هندی Manasi Joshi در یک سانحه رانندگی وحشتناک یک پا را از دست داد ، اما حرفه و اعتبار بین المللی خود را در یک زمین بدمینتون یافت. اکنون قهرمان الهام بخش جهان ، که روی جلد مجله تایم ظاهر شد و یک عروسک باربی را در تصویر خود ایجاد کرد ، هنگام آغاز این ورزش در سال آینده در توکیو ، روی طلای پارالمپیک تمرکز دارد. هشت سال پیش ، او یک مهندس نرم افزار 23 ساله بود که با اسکوتر خود کار می کرد تا در بمبئی کار کند که یک کامیون به او برخورد کرد و پای چپ او را خرد کرد و هر دو دستش را شکست. پای جوشی که به شدت زخمی شده بود توسط پزشکان قطع شد و وی تهدید به ماهها توانبخشی شد تا دوباره راه رفتن را یاد بگیرد.

بوق تجاری

اما این حادثه نتوانست به روحیه او آسیب برساند و زن جوان مصمم به کسب قدرت بود و یک ورزش مورد علاقه – بدمینتون را بازی کرد.

جوزی ، که اکنون 31 ساله است ، در یک مصاحبه تلفنی از خانه ای در شهر احمدآباد در غرب گفت: “این سفری برای یادگیری و پذیرش چیزهای مختلف بود.”

“من سخت روی چیزهایی کار می کنم که سخت به نظر می رسیدند اما اکنون یک چیز عادی جدید هستند. بنابراین من راهی طولانی را طی کردم.”

سه ماه پس از حادثه ، او پای مصنوعی پوشیده بود و برای پیگیری علاقه خود به دادگاه بازگشت.

او از شش سالگی شروع به بازی بدمینتون کرد و با استفاده از مهارت هایی که با موفقیت در مسابقات مدرسه ، دانشگاه و اداره به دست آورد ، دوباره پیروزی یافت.

جوشی پنج ماه پس از پوشیدن اندام مصنوعی ، اولین طلای مسابقات مطب را در برابر بازیکنان با اندام بدست آورد.

وی گفت: “من از هوش بیشتری استفاده كردم. مردم را فراری دادم ، اطمینان حاصل كردم كه هر جا شاتل را بگذارم ، سرانجام آن را به من دادند تا بتوانم پرونده را به پایان برسانم.”

“این یک نقطه عطف بعد از مصدومیت من بود و پیروزی قطعاً اعتماد به نفس من را افزایش داد.”

‘هر چیزی ممکن است’

او که جرات کرده بود ، با حمایت خانواده اش فعالتر آموزش دید و سرانجام مهندسی نرم افزار را برای بازی بدمینتون به صورت تمام وقت در سال 2016 رها کرد.

دو سال بعد ، او وارد آکادمی مربی ملی Pulela Hopichanda در حیدرآباد شد و به عضویت تیم ملی پارابادمینتون هند درآمد.

سال گذشته ، جوشی در مسابقات انفرادی مسابقات جهانی پارالمپیک طلا گرفت و سال 2019 را سال بزرگ بازیکنان بدمینتون هند قرار داد و PV Sindhu نیز به عنوان قهرمان جهان برنده شد.

مجله تایم Joshi را در جلد نسخه آسیایی این ماه به عنوان یکی از هشت رهبر “نسل بعدی” جهان معرفی کرد.

سازندگان عروسک معروف باربی آمریکایی موفقیت های جوشی را در روز جهانی دختران در 11 اکتبر با باربی جشن گرفتند.

جوشی با بیان اینکه شناخت روزافزونی از دستاوردهای افراد معلول وجود دارد ، گفت: “من احساس افتخار می کنم که درگیر همه اینها هستم. و من فکر می کنم که این امر باعث الهام بخشیدن به مردم خواهد شد و آنها باور خواهند کرد که هر کاری ممکن است.

“کل داستان در حال تغییر است.”

چالش جدیدی در حال حاضر در انتظار جوشی با مسابقات پارالمپیک ، که برای ویروس کرونا تأخیر است ، در ژاپن سال آینده در مسابقات دو و دو ، زیرا مسابقات تک نفره برگزار نمی شود.

او شش روز در هفته تمرین می کند ، گاهی اوقات دو بار در روز ، با تمرکز بر افزایش قدرت و استقامت.

بالا رفته

در هر مرحله از تلاش او برای رسیدن به شرایط ، خانواده وی ، به ویژه برادر و مربی کونجان جوشی ، حضور خواهند داشت.

وی گفت: “این افرادی هستند که من می بینم برای تغییر کل سناریو (در زندگی من) تلاش می کنند و اطمینان می دهند که 100 درصد پول خود را بدهم.”

مباحث ذکر شده در این مقاله

[ad_2]