“آدیوس دیگو”: مارادونا وقتی که عزاداری جهانی با فوتبال بزرگ – فوتبال کار نمی کند ، دفن می شود

دیگو مارادونا ، آرژانتینی ، یکی از بزرگترین فوتبالیست های جهان ، روز پنجشنبه در میان طغیان جهانی از غم و اندوه از خیابانهای بوینس آیرس تا ناپل ایتالیا به خاک سپرده شد. مرگ مارادونا در سن 60 سالگی روز چهارشنبه پس از حمله قلبی باعث عزاداری و جشن گرفتن یک ستاره واقعی ورزش شد که در زمین فوتبال نابغه بود اما زندگی تحت الشعاع مبارزه با اعتیاد را سپری کرد.

در روز عواطف ، برنده جام جهانی را اواخر روز پنجشنبه با کشته بدرقه به یک قبرستان بلا ویستا در حومه بوینس آیرس – جایی که پدر و مادرش نیز در آنجا دفن شده اند – برای یک مراسم خصوصی کوچک توسط خانواده و دوستان نزدیکش منتقل کردند. هزاران آرژانتینی در حالی که راهپیمایی با یک ساعت رانندگی از کاخ ریاست جمهوری در مرکز بوینس آیرس ، جایی که مارادونا در ایالت در طول روز قرار داشت ، از جاده ها صف کشیدند.

پیش از این درگیری هایی بین پلیس و هواداران و یک فضای تب و تاب وجود داشت ، بیشتر شبیه یک بازی فوتبال پر سر و صدا از یک غرفه ، هواداران از دروازه های قصر بالا می رفتند تا جایی که ممکن است به قهرمان او نزدیک شوند. در ایتالیا ، جمعیت صدها روسری آبی و سفید به نرده های نزدیک باشگاه سابق او ناپولی بستند ، در حالی که در فرانسه در صفحه اول روزنامه ورزشی L’Equipe نوشته شده بود: “خدا مرده است.”

آرژانتین برای بازیکنی که این کشور را در جام جهانی 1986 به پیروزی رسانده و دارای مقام فرقه است ، به سه روز عزای ملی دعوت شده است. ده ها هزار نفر به خیابان ها ریختند ، همه علیرغم ترس از بیماری همه گیر COVID-19 ، همه ماسک نداشتند. برخی در خانه کودکی او گل و پیام گذاشتند.

“مارادونا برای من بزرگترین اتفاقی است که در زندگی من برای من افتاده است. من او را درست مثل پدرم دوست دارم و به نظر می رسد پیرمردم فوت کرده است. “کریستین مانتلی 22 ساله ، طرفدار سابق بوکاجونیورز ، با چشمانی اشکبار ، گفت که پس از مانتلی که صورت مارادونا را روی پاهایش خالکوبی کرده بود ، افزود: “وقتی جوان می میرم ، امیدوارم که بتوانم در طبقه بالا توپ بازی کنم و بازی بوکا را با او ببینم.”

خطوط برای مایل ها

در طی روز جسد مارادونا در یک جعبه بسته در کاخ ریاست جمهوری کازا راسادا در میدان مرکزی میدان Plaza de Mayo دراز کشید. وی با پرچم ملی پوش آبی و سفید و پیراهن فوتبال آرژانتین با شماره 10 پوشانده شد ، که بخشی از نام مستعار او “D10S” بود – نمایشی درباره “dios” ، کلمه اسپانیایی “خدا”.

از سپیده دم پنجشنبه ، هزاران هوادار پس از یک شب عزاداری و خاطره گویی ، خط خیابانی به طول بیش از 1.6 کیلومتر در خیابان های بوینس آیرس در نزدیکی میدان ایجاد کرده اند. هوادارانی که وارد قصر شدند – بسیاری دلشان برای آنها تنگ شده بود ، تی شرت ، گل و سایر وسایل را به سمت جعبه انداختند.

رئیس جمهور آلبرتو فرناندز گفت: “او کسی بود که آسمان را با دستانش لمس کرد ، اما هرگز پاهایش را از زمین جدا نکرد.” روز پنجشنبه ، او از تابوت بازدید کرد.

هنگامی که مقامات در بعدازظهر پنجشنبه مسدود کردن دسترسی به میدان مرکزی را آغاز کردند ، درگیری آغاز شد ، پلیس با استفاده از گلوله های لاستیکی و توپ های آب جمعیت شورشی را متفرق کرد. تنش ها پس از انتقال جسد مارادونا به گورستان و در محاصره موکب عظیم پلیس و سایر افراد با موتورسیکلت و اتومبیل ، کاهش یافت.

در همین حال ، در ناپل ، طرفداران گل ها ، نقاشی های کودکان ، شمع ها و حتی یک بطری شراب را در یک امامزاده موقت که به سرعت در حال گسترش بود ، گذاشتند.

“دیگو متعلق به مردم است”

ورزشکاران بزرگ و رهبران جهان ، از جمله پاپ فرانسیس ، که در آرژانتین متولد شد ، ادای احترام کردند.

داریو لوزان در انتظار انتظار برای بررسی جعبه گفت: “دیگو متعلق به مردم است ، دیگو متعلق به آرژانتین است ، دیگو متعلق به کشور است.”

مارادونا پس از هدایت آرژانتین به جام جهانی در سال 1986 ، مورد علاقه خود بود و در ایتالیا به دلیل آوردن ناپولی به دو قهرمانی در سری آ مورد ستایش قرار گرفت ، مارادونا یک بازیکن با استعداد بود که از خیابان های سخت بوینس آیرس بلند شد. تا به اوج ورزش خود برسند. جام جهانی 1986 شامل یک بازی مرحله یک چهارم نهایی برابر انگلیس بود ، جایی که مارادونا دو گل معروف ترین تورنمنت را به ثمر رساند – یک گل غیرقانونی توسط دست خدا و یک گل که بعد از دریبل نقطه عطف باورنکردنی به ثمر رسید.

مارادونا همچنین سالها در اثر اعتیاد خود با مشکلات مختلف سلامتی دست و پنجه نرم کرده است. اوایل این ماه ، وی به دلیل علائم کم خونی و کم آبی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی اورژانسی برای هماتوم ساب دورال – لخته خون در مغز قرار گرفت. روز پنجشنبه ، وکیل مارادونا ، ماتیاس مورلا ، گفت که او درخواست تحقیقات کامل در مورد شرایط مرگ را می کند ، و از آنچه او گفت پاسخ کند خدمات اورژانس است انتقاد کرد.

در ایتالیا ، ماسیمو وینیاتی ، مالک موزه مارادونا در ناپل ، گفت که این بازیکن تقریباً شبیه بومی شده است.

“مادر من مادر ناپولی مارادونا بود. او دوازدهمین برادر ما بود. “او در مورد خاطرات بازیکن من به رویترز گفت. “ما باید مثل همیشه با لبخند او را به یاد بیاوریم. او آخرین دریبل خود را زد و ناگهان ما را ترک کرد. “