RB Leipzig ، FC Goa یک همکاری سه ساله – فوتبال را اعلام کرد

این دو باشگاه روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند ، سوپرلیگ هند (ISL) FC Goa سه سال “همکاری استراتژیک” با سنگین وزن “RB” لایپزیگ بوندسلیگا امضا کرده است. توافق بین گوا و نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل گذشته تا 30 ژوئن 2023 ادامه خواهد داشت.

در بیانیه مطبوعاتی Goa FC آمده است که این همکاری “به جذب دو باشگاه در فوتبال و تجارت کمک خواهد کرد.” تمرکز بر روی رشد جوانان خواهد بود.

“در این دوره از همکاری ، مربیان آکادمی R.B. لایپزیگ برای انتقال دانش از طریق کارگاه های آموزشی در سواحل گوآن مورد استقبال قرار خواهد گرفت. FC Goa همچنین مربیان و بازیکنانی را از تیم جوانان این باشگاه برای مطالعه و بررسی بیشتر پیچیدگی های بازی در آکادمی بلاروس در لایپزیگ می فرستد. ”

آکشای تاندون ، رئیس و مالک مشترک گوا ، گفت که معامله با لایپزیگ با بسیاری از مشاغل باشگاه های هند و تیم های معروف اروپایی در سال های اخیر متفاوت است. “بزرگترین تفاوت در این است که بیشتر مشارکت های قبلی در نوعی معامله صدور مجوز بود ، زمانی که یک سازمان هندی معمولاً به یک مارک جهانی مانند RB لایپزیگ مجوز می داد. در اینجا ، هر دو باشگاه به طور مساوی در یک برنامه خاص سرمایه گذاری می کنند که یک برنامه مشخص دارد: شناسایی و توسعه فوتبالیست های جوان هند از طریق اردوهای آنلاین و در نهایت از طریق اردوهای آفلاین. ”

“ما همچنین در مورد گسترش دانش یکدیگر در مورد چگونگی بهبود این مسیر برای آینده صحبت می کنیم. ما عجله ای نداشتیم که بفهمیم می خواهیم چه کار کنیم و این اولین قدم در این زمینه است. ”

مدیر عامل RB Leipzig ، الیور مینزلف انتظار دارد که این توافق نامه از بسیاری از این توافق نامه ها باشد. وی گفت: “ما می خواهیم با بلاروس لایپزیگ وارد طرح جدیدی شویم و در حال حاضر سعی داریم اولین اقدامات را در سطح بین المللی انجام دهیم.” “بازار هند برای ما جالب است. بسیاری از باشگاه های اروپایی وجود ندارند که در چنین سطح شدیدی با بازار هند کار کنند و من فکر می کنم که یک خروج خیلی زود و ثابت داریم. ما همچنین می خواهیم رد پاهایی را ترک کنیم که شامل مواردی فراتر از اردوگاه های فوتبال باشد. سطح پایه اولین قدم است. ما همچنین معتقدیم که فرصت های دیگری نیز از طریق این همکاری ایجاد خواهد شد. ”

مینزلف تصریح کرد که این همکاری ردبول ، صاحب RB لایپزیگ ، غول نوشیدنی های انرژی اتریشی را در خرید سهام FC Goa نخواهد دید. وی گفت: “از دیدگاه ردبول ، آنها در حال حاضر نمونه کارهای عالی دارند و قصد ندارند باشگاه دیگری را در این مجموعه قرار دهند.”

ردبول همچنین مالک RB سالزبورگ در اتریش ، نیویورک ردبولز و ردبول براگانتینو در برزیل است.