Rahul Dravid احساس می کند که IPL “برای گسترش” آماده است تا بازیکنان با استعداد بیشتری را در خود جای دهد


کاپیتان پیشین هند ، رحول دراوید ، کاملاً متقاعد شده است که لیگ برتر هند (IPL) از نظر تعداد تیم ها “آماده گسترش است” بدون آنکه از نظر کمی و کیفی استعدادهای موجود در کشور خدشه ای ایجاد کند. مذاکراتی انجام شده است که در IPL سال 2021 نه تیم به جای 8 تیم درگیر خواهد شد و تا سال 2023 10 تیم وجود دارد که همیشه یک برنامه بلند مدت BCCI بوده است.

بوق تجاری

نظرات دراوید ، که اکنون مدیر آکادمی ملی کریکت (NCA) است ، توسط منوج بدیل ، مالک همکار راجستان ، که اعتقاد داشت IPL با 9 تیم در سال 2021 “به طور قطع” امکان پذیر است ، تکرار شد.

“من احساس می کنم که IPL آماده است تا از نظر استعداد وقتی از نظر استعداد مشاهده می شود ، گسترش یابد. بسیاری از بازیکنان با استعداد هستند که فرصت بازی پیدا نمی کنند.”

Dravid گفت اگر تیم های بیشتری وجود داشته باشد ، می توان همه بازیکنان با استعداد را نصب کرد و افت کیفیتی نخواهد داشت.

دراوید در جریان راه اندازی مجازی کتاب Badell با عنوان “اختراعات جدید” با همکاری سیمون هیوز ، کریکت سابق انگلیس ، گفت: “بنابراین من فکر می کنم که ما آماده هستیم ، زیرا افراد و شخصیت های جدید زیادی از نظر استعداد وجود دارد.” .

باداله ، به عنوان یک سهامدار IPL ، از ایده بزرگنمایی استقبال کرد و همچنین در مورد جنبه های مختلفی که باید مورد توجه قرار گیرد صحبت کرد.

“BCCI باید تصمیمی اتخاذ کند و آنها در مورد اینکه رویکرد دقیق چگونه است تماس می گیرند.

بدل ، یک شهروند هندی تبار انگلیس گفت: “ایجاد یک لیگ با 9 تیم در سال 2021 مطمئناً امکان پذیر است ، اما در نتیجه ، شما مجبورید بیشتر بازی های بعد از ظهر را سپری کنید و کیفیت مسابقات را حفظ کنید.”

دراوید ، به نوبه خود ، توضیح داد که چرا سرخپوستان بمبئی با داشتن پنج عنوان بی سابقه IPL در 13 دوره ، چنین تیم پرباری بودند.

دراوید گفت: “آنها (میشیگان) یک هسته قوی با کیفیت بالا دارند. هسته آنها با بازیکنان کلاس جهانی T20 ساخته شده و با استعدادهای هیجان انگیز جوان متعادل ساخته شده است. آنها دارای ساختار پیشاهنگی بسیار قوی هستند.”

وی گفت که به لطف IPL بود که Rahul Tewati از Haryana توانست مهارتهای خود را به مخاطبان جهانی نشان دهد.

“قبلاً از اتحادیه ایالتی خود فقط به انتخاب خود برای جایزه Ranji حساب می کردید. اکنون در کشوری مانند Haryana که تعداد زیادی چرخش با کیفیت مانند Yuzvendra Chahal ، Amit Mishra و Giant Yadov تولید می کند ، Tevata توانایی محدودی دارد .

دراوید گفت: “بنابراین دیگر فقط انجمن های دولتی نیستند.”

او در مورد احساس سرنوشت ساز کریکت بین المللی صحبت کرد ، اما در واقع بازی نکردن آن ، که یک IPL را فراهم می کند ، صحبت کرد.

“به عنوان مربی ، می توانیم در سفر به بازیکنان جوان کمک کنیم ، اما چیزی که به آنها کمک می کند تا رشد کنند تجربه است. به Devdut Padykala نگاه کنید ، که در کنار ویرات کولی می زند یا می تواند از AB de Ville بیاموزد.”

جنبه دیگری که IPL در آن به بازیکنان جوان کمک کرده است ، در دسترس بودن داده های مفید برای بهبود بازی آنها است.

وی گفت: “به شخصی مانند ت. ناتاراجان نگاه كنید. این به لطف كیفیت داده ها بود كه توانست دوباره برگردد و در یوركر خود كار كند و حالا یك مهارت او را به تیم هند آورده است.”

بالا رفته

دهه گذشته (2011-2020) ، طبق گفته Dravid ، از نظر کریکت توپ سفید بهترین در هند بوده است و IPL با شعار مناسب “استعدادها فرصت های مطابقت دارد” کمک کرده است.

“بهترین دهه هند در کریکت توپ سفید بود. ما جام جهانی (2011) ، جام قهرمانان (2013) را بردیم و به نیمه نهایی و نهایی جام جهانی T20 رسیدیم. بازیکنان جوان با دیدن و گوش دادن به متخصصان تلویزیون چیزهای زیادی یاد گرفتند” – او گفت.

مباحث ذکر شده در این مقاله