Neeraj Chopra فصل را در لیگ الماس دوحه از 5 می آغاز خواهد کرد

نیراج چوپرا، قهرمان المپیک، پرتاب کننده نیزه، فصل خود را در دیدار لیگ الماس در 5 می در دوحه به عنوان یکی از برترین قرعه کشی های میدان ستاره آغاز خواهد کرد. چوپرا، 25 ساله، قهرمان لیگ الماس پس از پیروزی در فینال بزرگ سپتامبر گذشته، در اولین دیدار از 14 بازی به اندرسون پیترز قهرمان جهان از گرانادا و یاکوب وادلیچ دارنده مدال نقره المپیک از جمهوری چک خواهد پیوست. – سریال های روزانه فصل.

چوپرا که بهترین رکورد شخصی 89.94 متری را دارد که با کسب مقام دوم در دیدار سال گذشته لیگ الماس در استکهلم به دست آورد، در حال حاضر در ترکیه تمرین می کند. او تا 31 می در آنجا خواهد ماند.

به دلیل مصدومیت، فوق ستاره هندی دیدار لیگ الماس در دوحه 2022 را از دست داد، جایی که پیترز با پرتاب نیزه 93.07 متر، پنجمین طولانی ترین در تاریخ، عنوان قهرمانی را به دست آورد. Wadleich دارنده مدال برنز قهرمانی جهان با بهترین رکورد شخصی 90.88 متر دوم شد.

به همراه سه قهرمان اروپا، جولیان وبر آلمانی، قهرمان چهارم المپیک و جهان با بهترین 89.54 متر، قهرمان سابق المپیک کشورن والکات (PB: 90.16 متر) از ترینیداد و توباگو، قهرمان سابق جهان و دارنده مدال نقره المپیک 2016 جولیوس Yego (PB: 92.72 متر) از کنیا.

یکی از اهداف چوپرا، اولین دارنده مدال طلای المپیک هند در دو و میدانی، امسال شکستن مرز 90 متر، استاندارد طلایی در دنیای پرتاب نیزه خواهد بود.

او گفت: “من همچنین به مرز 90 متر نزدیک می شوم، بنابراین شکستن این سد برای من بسیار مهم خواهد بود.”

در حالی که سال گذشته برای من با بهترین بهترین شخصی جدید، مدال نقره جهان و پیروزی در لیگ الماس واندا خوب بود، امسال فرصت های جدیدی به ارمغان می آورد. هدف من برای این تابستان قهرمانی جهان و همچنین بازی های آسیایی و دفاع از عنوان قهرمانی ام در لیگ الماس واندا است.

چوپرا پس از تاریخچه فیلمنامه نویسی در المپیک 2021 توکیو، مدال نقره مسابقات جهانی 2022 در ایالات متحده را به دست آورد، جایی که پیترز طلا گرفت اما نتوانست از طلای بازی های مشترک المنافع که در سال 2018 در نسخه بیرمنگام سال گذشته به دلیل مصدومیت به دست آورد، دفاع کند.

با این حال، او از مصدومیتی که در طول جام جهانی متحمل شده بود به موقع بهبود یافت و فینال لیگ الماس در سوئیس را برد.

من همیشه تحت تاثیر حمایت گرمی که از هندی‌ها در سراسر جهان و قطر دریافت می‌کنم، که مخصوصاً ویژه است، هستم، بنابراین مشتاقانه منتظر افتتاح فصل لیگ الماس واندا در سال 2023 در دوحه با گروهی از ورزشکاران باورنکردنی در مقابل یک پرشور هستم. جمعیت.” لیگ الماس 2023 شامل 14 مسابقه است که از 5 مه در دوحه در باشگاه ورزشی قطر آغاز می شود و با یک فینال تنها در دو روز در یوجین، ایالات متحده آمریکا (16 تا 17 سپتامبر) به پایان می رسد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله