Kapil Dev معتقد است که تیم کاپیتان نمی تواند در فرهنگ کریکت هند کار کند


کاپیل دیو ، کاپیتان پیشین هند روز جمعه گفت: “هیچ دو رهبر نمی توانند در MNC حضور داشته باشند” ، و موضع خود را در مورد بحث داغ بر سر انتخاب کاپیتانی تیم ملی کریکت روشن کرد. از زمانی که روهیت شارما هندی های بمبئی را به عنوان پنجم IPL فرستاد ، بحث در مورد سرمایه سرمایه داری شدت بیشتری می یابد و چندین بازیکن سابق پیشنهاد می دهند تیم جدید حداقل به رهبری طرف T20 واگذار شود. ویرات کولی در حال حاضر در هر سه قالب هند را رهبری می کند.

بوق تجاری

کاپیل گفت: “در فرهنگ ما ، این اتفاق نمی افتد. در یک شرکت ، شما دو مدیر می کنید؟ نه. اگر کوهلی در T20 بازی کند و به اندازه کافی خوب است ، بگذارید آنجا باشد. اگرچه من دوست دارم افراد دیگری را ببینم. اما این کار دشوار است.” اجلاس سران HT که عملاً برگزار شد.

“80 و 70 درصد تیم های ما در قالب های مختلف یک تیم هستند. آنها کاپیتان هایی را که از نظر تئوری متفاوت هستند دوست ندارند. این می تواند تفاوت بیشتری بین بازیکنانی که به کاپیتان نگاه می کنند ایجاد کند.

“اگر شما دو کاپیتان داشته باشید ، ممکن است بازیکنان فکر کنند که او در تست ها کاپیتان من خواهد بود. من او را اذیت نمی کنم.”

این پیرمرد 61 ساله اخیراً پس از حمله قلبی تحت آنژیوپلاستی قرار گرفت. کاپیتان سابق ، قهرمان جام جهانی 1983 ، در مورد هنر بولینگ سریع گفت که بولرهای تند ، که تغییرات زیادی را انتخاب می کنند ، او را ناراحت می کنند.

“من از بولرهای سریع خوشحال نیستم (امروزه). توپ اول نمی تواند کوک متقاطع باشد. بازیکنان در IPL فهمیدند که نوسانات مهمتر از سرعت است. Sandip (شارما) که 120 کیلومتر در ساعت می دوید ، سخت تر بود زیرا توپ در حال حرکت بود. “

واگن افسانه ای به دو عابر پیاده SunRisers حیدرآباد گفت: “بولرها باید درک کنند که این یک سرعت نیست ، بلکه یک نوسان است. آنها باید یاد بگیرند ، اما از هنر فرار کنند. ناتارایان قهرمان IPL من بود – پسر بسیار نترس و بولینگ بود.”

کاپیل معتقد است که اگر شخصی بلد نباشد شمشیر بزند ، تنوع زباله است.

وی گفت: “مچ دست خود را صاف نگه دارید ، توپ را در درزها نگه دارید. هر زمان توپ حرکت می کند. مسابقات مهم می شوند. هشت ، بات ، ویلیس ، هادلی. مک گراث ، ببینید چقدر خوب بود.”

“هنر بولینگ نوسان باید برگردد. مشت و همه چیز را یاد بگیرید. اگر بلد نیستید توپ را بچرخانید ، همه بی فایده است.”

با این حال ، باتری ضربان سازهای قلب که متعلق به هند است ، اکنون بسیار شبیه کاپیلا است.

“به شامی ، بومرا نگاه کنید. من بسیار خوشحالم که می گویم امروز ما به پیست های سریع خود وابسته هستیم. بولرهای ما قادر به گرفتن 20 ویکت در یک مسابقه هستند. ما چرخنده هایی داشتیم – کامبل ، هارباجان ، اما امروز هیچ کشوری نمی خواهد بگوید” به آنها بده دروازه های بادی “.

وی همچنین از ICC خواست مطمئن شود که تست کریکت در سن کریکت T20 نمی میرد.

“اگر او (تست کریکت) بمیرد ، من می گویم که ICC بدترین کارها را انجام داد … اجازه ندهیم او بمیرد … بله ، کریکت تغییر کرده است. مردم در سراسر جهان فقط می خواهند در مسابقات IPL ، BBL و مسابقات مشابه بازی کنند. “من می گویم که IPL به ما نیرو می داد. آنچه قبلاً کریکت شهرستان بود ، هر بازیکنی در آنجا (در انگلیس) بازی می کرد ، اما امروز IPL همان مزایای بازیکنانی را دارد که می آیند و در هند بازی می کنند.” گفت همه کاره بزرگ

“… فقط به T20 یا IPL فکر نکنید ، شما باید از کریکت درجه یک ، آزمایشات و ODI مراقبت کنید.

بالا رفته

کاپیل گفت: “بله ، عاملی در کسب درآمد وجود دارد ، اما ما نباید سنت خود را فراموش کنیم. به عنوان مثال ، در تنیس ما هنوز ویمبلدون را در زمین چمن داریم.”

وی همچنین افزود که هرکس در سری آینده هند و استرالیا برنده شود باید در آزمون جهانی برنده شود.

مباحث ذکر شده در این مقاله