IPL 2023: Yashaswi Jaiswal Maiden Ton را شکست و با رکورد خیره کننده Jos Buttler برابری کرد.

یاشاسوی جیسوال در هزارمین مسابقه لیگ برتر هند در روز یکشنبه، یک دختر دوشیزه خیره‌کننده (124) را به ثبت رساند تا راجستان رویالز را به ماموت 212 بر 7 در برابر هندی‌های بمبئی برساند. پسر محلی جیسوال در 124 توپ با 62 توپ 16 چهار و هشت شش ضربه زد تا به تنهایی راجستان رویالز را به یک مجموع بزرگ هدایت کند زیرا سرخپوستان بمبئی سومین مجموع 200 بیشتر متوالی خود را در این فصل از دست دادند. جیسوال که بیش از 400 ران در این فصل به ثمر رسانده است و همچنین بالاترین امتیاز را در این IPL به ثبت رسانده است، با رایلی مردیت (4-0-51-1) همدردی خاصی داشت زیرا او در برابر ضربات سرعتی استرالیایی نیمی از چهار و شش ضربه خود را زد.

جیسوال 124 بالاترین امتیاز فردی برای RR همراه با جاس باتلر بود.

در حالی که سایر batsmen های سلطنتی نتوانستند از طرف دیگر پشتیبانی کنند، جیسوال اطمینان حاصل کرد که نرخ اجرا هرگز کاهش نمی یابد. ضربه او با 72 ران قوی با جاس باتلر (18) شروع شد.

باتلر توپ هشتم را گرفت در حالی که جیسوال در اولین دو اوور کامرون گرین (3-0-31-0) و جوفر آرچر (4-0-41-1) را با شش گل به کامرون گرین زد تا حرکت اولیه را برای RR فراهم کند.

جیسوال چپ دست در یک اوور از مردیث چهار چهار ضرب کرد تا RR را در پنج اوور از 50 بگذراند، زیرا آنها پاورپلی را با 65 قوی و بدون باخت به پایان رساندند.

آرچر در اوورهای اولیه به سرعت 149.3 کیلومتر در ساعت رسید، زیرا ضربان‌دار MI، که اخیراً تحت یک عمل جراحی جزئی در بلژیک روی آرنج راست خود قرار گرفته بود، به نظر می‌رسید که در سومین بازی خود در این فصل پیشرفت کرده است.

با این حال، آرچر در اولین طلسم خود برای رسیدن به خط تلاش کرد (2-0-21-0) اما از توپ کوتاه در برابر ضربه زن های چپ دست RR استفاده کرد و همچنین ویکت جیسون هولدر (11) را به دست آورد.

پیوش چاولا، اسپینر کهنه‌کار، اولین باری تاثیرگذار را پشت سر گذاشت و در اوور بعدی خود، جوایز را درو کرد.

سانجو سامسون (14) کاپیتان رویالز با یک ضربه شش ضربه اول شروع کرد اما برای مدت کوتاهی در وسط گیر کرد و در اور دهم یک ضربه مستقیم به عمق میانه را از ارشد خان (3-0-39-3) زد.

در اوور یازدهم، زمانی که جیسوال چاولا را با چهار ضربه زد تا پنجمین پنجاهمین خود را در این IPL به دست بیاورد، ساق اسپینر دیودوت پادیکال (2) را برای دومین ویکت خود در بازی فریب داد.

قبل از شروع بازی، BCCI هزارمین مسابقه IPL را با جی شاه، منشی خود، که یادبودهایی را به دو کاپیتان – روهیت شارما و سامسون، و همچنین کومار سنگاکار سرمربی رویالز و ساچین تندولکار، نماد MI اهدا کرد، جشن گرفت.

روهیت که در آوریل 2013 کاپیتان هندیز بمبئی بود، صد و پنجاهمین مسابقه خود را نیز به عنوان کاپیتان برنده پنج دوره به پایان رساند.

موضوعات مطرح شده در این مقاله