IPL 2023: سرخپوستان بمبئی اردک را با برد هیجان انگیز، پایتخت دهلی چهارمین شکست متوالی

روهیت شارما در مسیر رسیدن به اولین IPL نیم قرنی خود در 25 اینینگ در بهترین حالت خود قرار داشت تا اینکه سرخپوستان بمبئی بر لحظات پرتنشی غلبه کردند و روز دوشنبه در آخرین بازی مقابل دهلی کپیتالز پیروز شدند. دیوید وارنر قبل از اینکه آکسار پاتل دوباره مهارت‌های بسیار بهبود یافته‌اش را با توپ 54 توپ 25 نشان دهد، 51 توپ را به ثمر رساند تا پس از اینکه سرخپوستان بمبئی میزبان را در رقابت قرار دادند، پایتخت دهلی را به 172 توپ برساند. با خشک‌تر شدن زمین نسبت به بازی اول در اینجا و انگشتان دست که کمک زیادی می‌کرد، سرخپوستان بمبئی کار سختی در پیش داشتند، اما روهیت با 65 توپ کلاسیک خود، به تیمش کمک کرد اولین برد خود را در مسابقات ثبت کنند. فصل

با کامرون گرین (17 بر 8) و تیم دیوید (13 بر 11) در وسط، بمبئی به 5 ران از آخرین اور نیاز داشت اما هنریش نورتیه به طرز درخشانی توپ زد تا بازی را به آخرین توپ برساند. دیوید دو توپ لازم را از آخرین توپ برای پیروزی بسیار مورد نیاز بیرون آورد.

با صعود به شماره سه، تیلاک ورما در فرم با 41 توپ از 29 توپ برای ایجاد یک جایگاه 68 دوانی با کاپیتان روهیت به دست آورد.

این یک پیروزی بسیار مورد نیاز بمبئی پس از شکست های متوالی بود و فصل برای دهلی که چهارمین شکست خود را در چند بازی متحمل شد، بدتر شد.

هنگامی که روهیت در اولین اوور اینینگ برای ضربان‌دار موکش کومار در مسیر حرکت کرد تا او را به یک ضربه اوور وسط ویکت بکشد، ضربه خاصی دیده می‌شد.

هیچ بازیکنی بهتر از روهیت در این بازی وجود ندارد و او در فیروز شاه کوتلا به نمایش گذاشته شد. شش دوم او حتی بهتر بود وقتی که هنریش نورتیه را از پای جلو در طول وسیع کشید. شش بازیکن بزرگ روهیت نیز با ضربه زدن به یک توپ کوتاه از نورثیر برای یک شوت عظیم در پای مربعی عمیق، شوت گرفتند.

دهلی توانست با کمک اسپینرها لالیت یداو و آکسار پاتل، جریان را در وسط قاب متوقف کند، قبل از اینکه وارما مرزهای به موقع ایجاد کند تا بمبئی را در بازی جلوتر نگه دارد.

بمبئی که به 30 اور از پنج اور آخر با 9 ویکت در دست نیاز داشت، قبل از اینکه موکش توپ های متوالی وارما و سوریاکومار یداو (0) را اخراج کرد، در راه رسیدن به یک برد راحت بود.

اعصاب در رختکن بمبئی بالا رفت وقتی روهیت در لحظه ضربه درخشان دروازه بان جوان آبیشال پورل به زمین رفت و او به سمت راست خود شیرجه زد تا به طرز شگفت انگیزی یک سیو با یک دست از مستفیسور رحمان به ثمر برساند.

با این حال، دو نفر قدرتمند استرالیایی دیوید و گرین تیم خود را به خارج از کشور بردند.

پیش از این، پیوش چاولا کهنه کار، که فصل گذشته پس از فروش نرفتن در IPL اظهار نظر می کرد، نشان داد که همچنان مهارت های خوب خود را حفظ کرده است زیرا او سه ویکت برای هندی های بمبئی گرفت.

پریتوی شاو که در سه بازی اول با مشکل مواجه شده بود، در 10 توپ 15 خود به مرزهای باکیفیتی برخورد کرد و سپس با ضربه تند هریتیک شوکین در حالت آف اسپینر سقوط کرد.

مانیش پاندی در شماره سه (26 از 18) از پاهای خود به خوبی در برابر اسپینرها استفاده کرد، اما این نیز منجر به سقوط او شد.

یاش دال، که اولین بازی خود در IPL را پس از گرم کردن نیمکت در تمام فصل گذشته انجام داد، تنها توانست برای چهار توپ دوام بیاورد.

وقتی چاولا رومن پاول را با یک گوگلی در اوور یازدهم گرفت، دهلی به مجموع 86 برای چهار نگاه می کرد.

با این حال، آکسار در وسط به وارنر مبارز پیوست و به تنهایی حرکت اینینگ دهلی را تغییر داد.

مسلماً آکسار که در 12 ماه گذشته بهبود یافته ترین ضربه زن تیم هندی بوده است، با زدن ضربات شش ضربی پشت سر هم به شوکین، اهداف خود را روشن کرد.

دو اوور بعد، نوبت به جیسون بهرندورف بازوی چپ رسید که در هجوم آکسار قرار بگیرد. پس از ارسال آن به مدت شش اور لانگ، آکسار دوباره همان منطقه را هدف قرار داد و خوش شانس بود که سویاکومار یداو به طور کامل از دست داد و در حالی که توپ کامل به بیرون می رفت از روی چشم اصابت کرد.

انتظار می رفت ثریا پس از این ضربه بد از زمین خارج شود.

پنجمین و ششمین بازی آخر آکسار بهترین بازی بود زیرا مردیث را بر سر مردیث کوبید تا نیم قرن عمرش را بازگرداند.

بمبئی با زدن چهار ویکت در نوزدهم از بهرندورف که با ارقام 3 برای 23 در چهار اور به پایان رسید، نرخ گلزنی را کاهش داد.

موضوعات مطرح شده در این مقاله