IPL 2023: آتش کامرون گرین و روهیت شارما در حالی که سرخپوستان بمبئی سانرایزرز حیدرآباد را با 8 ویکت شکست دادند

قرن اول باشکوه کامرون گرین (100*) و نیم قرن روهیت شارما، سرخپوستان بمبئی را به پیروزی جامع هشت ویکتی مقابل سانرایزرز حیدرآباد در آخرین بازی IPL در ورزشگاه وانخیده در روز یکشنبه هدایت کرد. بمبئی با 12 توپ و 8 ویکت به هدف 201 رسید تا از 14 مسابقه 16 امتیاز بگیرد. اما سرنوشت آنها بعد از بازی در بنگالورو – که در حال بارندگی است – بین رویال چلنجرز بنگلور و گجرات تایتان در اواخر روز تعیین می شود.

تساوی بین RCB و GT باعث می شود بمبئی وارد چهار تیم نهایی شود، اما اگر میزبان برنده شود، بر اساس بهترین امتیاز خالص واجد شرایط می شود. MI در حال حاضر دارای NRR 0.044- در برابر 0.180+ RCB است.

با یک NRR کمتر، MI با یک کار دلهره آور مواجه شد که در صورت سبقت گرفتن از RCB روی میز، امتیاز 201 را در 11.4 اوور یا 70 توپ به ثمر رساند.

گرین در طول 100 شکست ناپذیری خود، هشت تا چهار و هشت شش زد، که تنها 47 توپ به دست آورد. او 53 ران با سوریاکومار یاداو (25 بدون بیرون) برای یک ویکت سوم بدون شکست برای خارج کردن MI اضافه کرد.

بوونشوار کومار با اخراج ایشان کیشان (14) در اوور سوم، اولین خون را گرفت. زمانی که سنویر سینگ در میدویکت از نیتیش کومار ردی به سختی گرفتار شد، روهیت در اوور پنجم یک راه نجات یافت.

اما گرین این انگیزه را به عنوان چهار مرز خود فراهم کرد و چند شش تا MI را به 60/1 در نیمه‌تیم رساند.

در حالی که گرین 50 توپ خود را با 20 توپ بالا آورد، روهیت در اور نهم به آرامی شروع کرد و شش توپ اول خود را تنها در بیست و دومین توپی که با آن روبرو شد به ثمر رساند.

کاپیتان MI دومین 50 توپ خود را در این IPL با 31 توپ تکمیل کرد و ویکت دوم او با گرین او را از مرز 100 ران عبور داد. بلافاصله پس از آن، زمانی که Sanveer یک گیره قانونی را در پوشش Karthik Tyaga ریخت، روهیت مهلت دیگری گرفت.

با این حال، یک شکار هیجان انگیز از ردی باعث شد که مایانک داگار به طرز وحشیانه ای ویکت روهیت را در اوور چهاردهم جشن بگیرد. روهیت 56 با 37 توپ (8x4s, 1x6s) بیرون آمد و 128 توپ از 65 توپ با گرین اضافه شد.

پیش از این، آکاش مادوال، بازیکن Unheralded Uttarakhand، بازیکنان خود را پشت سر هم بازی کرد، زیرا سرخپوستان بمبئی، Sunrisers Hyderabad را به 200 برای 5 در آخرین رویارویی IPL خود در اینجا در روز یکشنبه محدود کردند.

با یک نگاه به آب و هوا در بنگالورو، جایی که RCB در مقابل گجرات تایتان ها قرار می گیرد، حرکت چهار ویکت مادهوال تضمین کرد که SRH حداقل 15 دوش کمتر از آنچه می تواند در مسیر مسطح Wankhede در نظر گرفته شود، به پایان برسد.

این پس از یک قرن توقف بین مایانک آگاروال (83 توپ از 45 توپ) و تازه کار ویورانت شارما (69 توپ از 47 توپ) که تهدید به حذف بازی در IPL در روز یکشنبه داشتند، رخ داد.

جفت آگاروال و ویورانت بهترین جایگاه افتتاحیه را برای SRH در این فصل به نمایش گذاشتند و پس از نیم‌فصل بدون ریسک‌های زیاد به امتیاز 53 بر 0 رسیدند و در نهایت 140 را برای جایگاه قرن هفتم این IPL گذاشتند.

SRH با استفاده از ماده 4 برای 37، که شامل دو تحویل مرگبار به سوراخ بلوک برای پاک کردن هاینریش کلاسن (18) و هری بروک (0) بود، SRH فقط 26 اور را در سه اور آخر انجام داد.

برای یک واحد بولینگ که اجازه داد مسابقه از بین برود، اینجا در استادیوم Wankhede، در چندین موقعیت MI حملات منظمی را انجام داد تا SRW را در دسترس نگه دارد.

با این حال، این کار برای MI بعید است، زیرا آنها باید تنها در 11.4 اور یا 70 توپ، 201 را به ثمر برسانند تا از مجموع رویال چلنجرز بنگلور پیشی بگیرند.

ویورانت چپ دست که در سومین بازی خود در فصل و ابتدا به عنوان بازکننده بازی کرد، با زدن هر دو طرف ویکت، نمونه خوبی بود.

Vivrant هفت چهار و شش ضرب کرد تا اولین IPL خود را در نیم قرن دهم بازگرداند، در حالی که SRH در نیمه اول مسابقه بدون آسیب و ناراحتی توسط بولرهای MI عبور کرد.

آگاروال همچنین با زدن یک شش و چهار از جیسون بهرندورف در اور سیزدهم به خشکسالی خود پایان داد تا اولین پنجاه خود در این فصل را به دست آورد و با حرکتی که خفاش‌ها معمولاً وقتی به علامت سه رقمی می‌رسند انجام می‌دهند جشن گرفت – کلاه خود را برمی‌دارند. و بازوها گسترده شدند.

در زمینی رام با شرایط بسیار گرم و مرطوب، بازیکنان بمبئی هم نمی‌توانستند انجام دهند، روی سطحی که بازی دوستانه هم داشت.

بدون هیچ حرکتی یا خارج شدن از سطح، بول داران MI مجبور بودند با خطوط و طول های منظم بولینگ مبارزه کنند و به اعتبار خود، آنها هرگز اجازه نمی دادند که بازکننده های SRH دور شوند.

اولین موفقیت در اوور چهاردهم به دست آمد، زمانی که مدوال ویورات را در عمق میانی ویکت گرفت و 69 توپ او از 47 توپ (9 توپ چهار، 2 شش تا) بالاترین رقم از اولین IPL هر بازیکن هندی در اولین بازی بود.

مدوال همچنان از توپ کوتاه به خوبی استفاده کرد و در اوور هفدهم، آگاروال را برای 83 گل عقب انداخت که 46 توپ شامل هشت توپ چهار و چهار شش توپ خارج شد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله