IOA مسئولان فدراسیون کشتی هند را از انجام کارهای اداری معاف می کند

انجمن المپیک هند (IOA) روز شنبه تمامی مقامات برکنار شده فدراسیون کشتی هند (WFI) را از انجام هر گونه فعالیت اداری WFI با اجرای فوری منع کرد. IOA نامه ای در همین رابطه صادر کرده است. با توجه به نامه وزارتخانه مورخ 24.04.2023 مبنی بر اطلاع انجمن المپیک هند (IOA) از جای خالی اداری در فدراسیون کشتی هند (WFI) و درخواست از IOA برای تشکیل کمیته موقت یا کمیته موقت برای برگزاری انتخابات. شورای اجرایی WFI و مدیریت امور شورای اجرایی WFI، IOA در یک جلسه اضطراری که در 27 آوریل 2023 برگزار شد، به اتفاق آرا تصمیم به ایجاد یک کمیته ویژه برای مدیریت امور WFI گرفت.

«طبق دستور مورخ 03.05.2023، IOA یک کمیته ویژه متشکل از بوپندر سینگ باجوا، عضو شورای اجرایی IOA، و سوم شیرور، ورزشکار با خدمات برجسته به IOA منصوب کرده است. یک قاضی بازنشسته دادگاه عالی Hon’ble یا هر دادگاه عالی هند نیز در کار کمیته ویژه شرکت خواهد کرد تا از برگزاری صاف، شفاف و قانونی انتخابات جدید WFI اطمینان حاصل کند. کمیته ویژه قبلاً شروع به کار کرده است.»

با توجه به مراتب فوق، بدینوسیله تصریح می‌شود که کمیته ویژه منصوب شده از سوی IOA در رشته کشتی، کلیه وظایف و مسئولیت‌های فدراسیون ملی ورزش‌های کشور را طبق آیین‌نامه ورزشی انجام می‌دهد.

با وجود کمیته ویژه، مقامات WFI در حال خروج هیچ نقشی در هیچ یک از وظایف رشته کشتی NSF نخواهند داشت و هیچ گونه فعالیت اداری، مالی، نظارتی یا سایر فعالیت‌ها را انجام نخواهند داد. بنابراین، به مقامات خروجی WFI دستور داده می شود که بلافاصله تمام اسناد رسمی از جمله مدیریت وب سایت، ابزارهای مالی، جزئیات ورود به سیستم برای ورود ورزشکاران هندی در رویدادهای بین المللی و غیره را به کمیته ویژه تحویل دهند.» – نامه پایان می یابد.

پیشتر در 24 آوریل، وزارت اتحادیه امور جوانان و ورزش اعلام کرد که انجمن المپیک هند (IOA) کمیته ویژه ای را برای برگزاری انتخابات کمیته اجرایی فدراسیون کشتی هند (WFI) ظرف 45 روز تشکیل خواهد داد. تشکیل آن، مدیریت امور روزمره بدن از جمله انتخاب ورزشکاران و ثبت نام برای شرکت بازیکنان در مسابقات بین المللی.

این کمیته برای یک دوره موقت تا زمان روی کار آمدن کمیته اجرایی جدید خدمت خواهد کرد.

با شکایت کشتی گیران معترض، تیمی از پلیس دهلی به اوتار پرادش، جارکند، کارناتاکا و هاریانا رفتند تا تمام مدارک را علیه رئیس فدراسیون کشتی هند بریج بوشان شاران سینگ جمع آوری کنند.

چندین کشتی گیر زن علیه رئیس WFI آمده اند و او را به آزار جنسی متهم کرده اند. مبارزان معترض در خارج از جانتار مانتار در پایتخت ملی کمپ می زنند و خواستار دستگیری سینگ، نماینده BJP و برکناری او از فدراسیون کشتی هستند.

پلیس دهلی همچنین با آژانس های خارجی در تماس است تا از اتهاماتی که وی در سفرهای خارجی خود با آن مواجه شده است، مطلع شود. به عنوان مدرک، پلیس عکس ها و فیلم ها را از مکان های مختلف جمع آوری کرد.

پلیس دهلی روز جمعه گزارشی از وضعیت شکایت ارائه شده توسط زنان به اتهام مجرمین جنسی علیه رئیس WFI و نماینده BJP، بریج بوشان شاران سینگ، ارائه کرد. همچنین به دادگاه اطلاع داده شد که یک تیم تحقیقاتی ویژه (SIT) برای رسیدگی به پرونده تشکیل شده است.

پلیس دهلی دو FIR را در 28 آوریل پس از اخطار دیوان عالی تشکیل داد.

در اوایل سال جاری، کشتی گیران برجسته برای رهبری اعتراضی علیه رئیس WFI آمدند، پس از آن، وزیر امور جوانان و ورزش آنوراگ تاکور، تشکیل یک “کمیته نظارت” را برای بررسی اتهامات علیه WFI بریج بوشان شارانا سینگ و برخی مربیان اعلام کرد. وینود تومار، دستیار دبیر فدراسیون کشتی هند نیز به عنوان متهم در FIR معرفی شده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله