GT vs MI، IPL 2023 Qualifier 2: Shubman Gill در حالی که گجرات تایتانز با پیروزی 62 ران مقابل هندی های بمبئی به دومین فینال متوالی رسید.

شوبمن گیل بازی پر شور خود را تا سومین قرن از فصل ادامه داد زیرا گجرات تایتان ها سرخپوستان بمبئی را با 62 دوش شکست دادند تا به دومین فینال متوالی IPL خود در احمدآباد در روز جمعه برسند. گیل 60 توپ 129 (7×4، 10x6s) گجرات تایتان ها را به ماموت 233/3 شلیک کرد و در پاسخ سرخپوستان بمبئی که با مصدومیت های متوالی برخورد کردند، از مبارزه در مرحله مقدماتی دوم با سوریاکومار یاداو (61) و تیلاک وارما (4) خودداری کردند. ). ) ایجاد مقاومت موهیت شارما، که در اور پانزدهم معرفی شد، با ارقام 2.2-0-10-5 به پایان رسید و جرقه سقوط را زد زیرا MI از 149/4 در 14 اور به مجموع 171 در 18.2 اور سقوط کرد. گیل 23 ساله سومین قرن خود را در چهار اینینگ آخر به ثمر رساند، بالاترین امتیاز فصل را توسط هر بتزن به نام خود ثبت کرد و در یک ضربه هیجان انگیز دیگر تعداد ران های خود را به 851 دوش رساند.

ضربه تندباد گیل او را به دومین ضربه زن هندی پس از ویرات کوهلی (2016) و چهارمین در تاریخ پس از جاس باتلر (2022) و دیوید وارنر (2016) تبدیل کرد که بیش از 800 ران در یک فصل IPL به ثمر رساند.

در تعقیب 234، MI مجبور شد ترکیب ضربه‌ای خود را تغییر دهد و پس از برخورد ایشان کیشان با کریس جردن در حالی که در اولین اینینگ ها اوور را تغییر داد و به چشم او آسیب رساند، جایگزین او شد.

روهیت شارما نیز در حین بازی به بازویش ضربه خورد و کامرون گرین پس از ضربه زدن به ساعد چپ توسط هاردیک پاندیا، مجبور شد برای مدت کوتاهی از درد خارج شود.

محمد شامی با خلاص شدن از بازکننده های موقت، نهال وادهرا (4) و روهیت (8) مشکلات اولیه بمبئی را به وجود آورد، اما وارما برای هند و جی تی پیش افتاد و با زدن 4 چهار و شش، 24 ران از اور پنجم جمع کرد.

با این حال، حمله برق آسای وارما کوتاه مدت بود زیرا رشید خان او را پس از یک توپ 14 توپ 43 (5x4s، 3x6s) تمیز کرد. MI بعد از بازی به 72 برای سه رسید.

سوریاکومار و گرین با ویکت چهارم خود امتیاز را در صفحه امتیازات حفظ کردند تا در اور دهم از مرز 100 ران عبور کنند، اما جاش لیتل در اوور دوازدهم با بولینگ استرالیایی به مقاومت خود پایان داد.

گرین در 20 توپ 30 خود چهار چهار و دو شش ضربه زد.

سوریاکومار سعی کرد با 61 توپ از 38 توپ با هفت توپ چهار و دو شش به عمق بازی نفوذ کند، اما در تلاش برای ضربه زدن به موهیت شارما در ناحیه پای خوب، کنده پای خود را از دست داد.

موهیت دوباره ضربه زد و ویشنو وینود (5) را در همان اوور حذف کرد، در حالی که رشید در MI را با ویکت تیم دیوید (2) در اور شانزدهم بست.

گیل قبلاً قوی شروع کرده بود و در نیمه دوم اینینگ ها وحشیانه شد و 138 دوش برای ویکت دوم با B Sai Sudharsan اضافه کرد، که خوشحال بود قبل از اخراج، کمانچه دوم را با توپ 31-43 بازی کند.

گیل در اور دوازدهم، قهرمان بازی آخر MI، آکاش مادولا (1/53) را با 3 شش ضربه از مرز 800 ران عبور داد.

او پنجاه توپ خود را از 32 توپ با دو توپ شش و سه توپ چهار به ثمر رساند و در ورزشگاه نارندرا مودی انبوهی از شش ها را علیه دریانوردان و اسپینرها به راه انداخت.

گیل همچنین از 62 توپ 124 یاشاسوی جیسوال پیشی گرفت و بالاترین امتیاز انفرادی فصل را به نام خود ثبت کرد و هندی‌های بمبئی در هر دو بار هدف قرار گرفتند.

در این روند، این جوان 23 ساله همچنین از Faf du Plessis (730 دوش) RCB گذشت تا کلاه نارنجی را به دست آورد.

همچنین، Gill’s 129 از امتیاز 122 ویرندر سهواگ در برابر چنای سوپر کینگز در فصل 2014 به عنوان بالاترین امتیاز توسط یک batsman در پلی آف IPL پیشی گرفت.

پس از 30 دقیقه تاخیر در شروع به دلیل بارندگی، GT شروعی آرام داشت.

لحظه بزرگ در انتهای بازی ششم رخ داد، زمانی که تیم دیوید از وسط فاصله گرفت تا به گیل کمک کند و GT پاورپلی را با 50/0 به پایان رساند.

گیل مطمئناً شانس با او داشت زیرا توانست دو برابر توپ های کومار کارتیکیا را زنده بماند.

بعد از اینکه کیشان نتوانست ضربه‌زن را از پیست بیرون کند و یک لبه داخلی توپ را به داخل لنت‌هایش منحرف کرد، گیل ضربه بعدی را در هوا زد و متوجه شد که توپ خیلی نزدیک به بازیکن در عمق میانه‌ی او می‌افتد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله