“Football Maestro”: نخست وزیر مد با مرگ فوتبالیست آرژانتینی افسانه ای مارادونا همدرد است – اخبار هند

نخست وزیر نارندرا مودی روز شنبه درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین ، دیگو مارادونا. نخست وزیر مودی در حساب توییتر خود نوشت: “دیگو مارادونا یک استاد فوتبال معروف در جهان بود. در طول زندگی حرفه ای خود ، او بهترین لحظات ورزشی را در زمین فوتبال به ما هدیه داد. مرگ نابهنگام او همه ما را ناراحت کرد. روحش باد آرام می شود “.

چندین سیاستمدار پس از شنیدن خبر درگذشت مردی که در سال 1986 تیم آرژانتین را با پیروزی در فینال جام جهانی مکزیک به ارتفاعات جدید رساند پیام تسلیت به اشتراک گذاشتند. همچنین همان مسابقات جام جهانی بود که وی در دقیقه 51 مقابل انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی به گل رسید ، که بعداً به عنوان “دست خدا” معروف شد. او همچنین در مسابقه ای که به فوتبال سال 1986 انگلیس پایان داد ، گل دوم خود را به ثمر رساند. گل دوم ، جایی که او شش مدافع انگلیسی را شکست داد ، بعدا FIFA “هدف قرن” نامیده شد.

مارادونا بعد از مسابقه معروف گفت: “(من كشتم) كمي با سر مارادونا و كمي با دست خدا.”

وزیر اتحادیه Kiren Ridgejo نیز روز چهارشنبه با شنیدن خبر مرگ دیگو آرماندو مارادونا ، در توییتر ابراز ناراحتی کرد. او نوشت: “هیچ مارادونا دیگری نخواهد بود که دوباره متولد شود. این اولین سوپراستار فوتبالی است که به صورت زنده در تلویزیون دیده ایم. من نمی توانستم بازی زنده Pele بزرگ و بازی جذاب Garrincha را ببینم ، اما من خیلی خوش شانس بودم که جادوی زنده MARADONA را دیدم! RIP “خدای فوتبال”.

وزیر گوا ، مایکل لوبا گفته است که برای الهام بخشیدن به فوتبالیست ها و دانشجویان جوان مجسمه ای از دیگو مارادونا را در نوار ساحلی منطقه شمال نصب خواهد کرد. لوبا به ANI گفت: “من ، نه دولت گوا ، مجسمه ای از دیگو مارادونا را در نوار ساحلی منطقه شمالی نصب خواهم کرد تا جوانان گوان را الهام دهم.”

مارادونا در اثر ایست قلبی در محل زندگی خود در بوینس آیرس درگذشت. وی هنگام مرگ 60 ساله بود. او با وجود فوتبالیستی پرکار ، با سو drug مصرف مواد مخدر و چاقی دست و پنجه نرم می کرد.

شهرت مارادونا برای حضور در جام جهانی به اوج خود رسید ، اما هواداران فوتبال در ایتالیا و سراسر جهان نیز او را با بازی در مسابقات لیگ دسته اول ایتالیا “ناپولی” به یاد می آورند ، جایی که او باشگاه را متحول کرد و آنها را به دو عنوان سری A رساند.