گوتام گامبیر می گوید: “از دست دادن هند در صورتی که روهیت شارما کاپیتان توپ های سفید نشود.”

IPL 2020: گوتام گامبیر هند خود را احساس می کند

فینال IPL 2020 ، میشیگان و دی سی: روهیت شارما با جام قهرمانی لیگ برتر هند© BCCI / IPL


گوتام گامبیر ، کاپیتان سابق هند و کاپیتان نایت رایدر کلکته معتقد است که زمان آن رسیده است که روهیت شارما کاپیتانی هند را “توپ های سفید” یا حداقل در قالب T20I بدست آورد. روهیت در فینال لیگ برتر هند (IPL) 2020 مقابل پایتخت های دهلی ، هندی های بمبئی (میشیگان) را به پیروزی رساند ، که همچنین به عنوان پنجمین رکورد عنوان قهرمانی بمبئی به سبک IPL درآمد. Rohit در حالی که 68 با موفقیت در استادیوم بین المللی دبی تعقیب هدف 157 کرد ، 68 ضربه را زد. گامبیر ، برنده جام جهانی 2011 معتقد است که اگر چنین تصمیمی اتخاذ نشود ، هند پس از اینکه روهیت عنوان ششم عنوان IPL را به جام های کابینه خود اضافه کرد ، ضرر خواهد کرد. او پنج بار در MI و یک بار در سال 2009 در Deccan Chargers برنده شده است.

بوق تجاری

گامبیر در مصاحبه با ESPNcricinfo گفت: “اگر روهیت شارما کاپیتان هند نشود ، این باخت آنها است نه روهیت. بله ، کاپیتان به اندازه تیمش خوب است و من کاملاً با این موضوع موافقم ، اما در مورد چه پارامترهایی باید کاپیتان قضاوت کرد چه کسی خوب است و چه کسی نیست؟ پارامترها و آزمون باید یکسان باشد. روهیت تیم خود را به پنج عنوان IPL رساند. “

ویرات کولی در هر سه قالب کاپیتان فعلی هند است. کوهلی همچنین سرپرست Royal Challengers Bangalore (RCB) است اما هرگز موفق به کسب IPL نشده است. در این فصل آنها به مرحله حذفی پرواز کردند.

گامبیر همچنین روهیت را با جاسوس سابق هند MS دانی مقایسه کرد. وی گفت: دونی به لطف جام های بین المللی و سه عنوان IPL موفق ترین کاپیتان هند است. وی گفت که ناخدای MI باید با چنین پارامترهایی مورد قضاوت قرار گیرد.

بالا رفته

این سیاستمدار که به کریکت تبدیل شده است نیز معتقد است که سرمایه داری در هند امکان پذیر است. “آنها همچنین می توانند تقاضای کاپیتان را در نظر بگیرند. هیچ کس فقیر نیست. روهیت در کریکت سفید نشان داد که اختلاف بین او و سرمایه کاپیتان ویرات چقدر زیاد است. یک بازیکن تیم خود را به پنج عنوان رسانده است ، دیگری هنوز برنده نشده است. من این را نمی گویم زیرا اگر یک کاپیتان بد است.

وی گفت: “اما او همان پلتفرم روهیت را داشت ، بنابراین شما باید هر دو را با همان پارامترها قضاوت كنید. هر دو همزمان كاپیتان IPL بودند. من احساس می كنم كه روهیت به عنوان یك رهبر برجسته است.” گامبیر

مباحث ذکر شده در این مقاله