نواک جوکوویچ “Eyes Record” وقتی رافائل نادال به اولین تاج نهایی ATP دست پیدا می کند


نواک جوکوویچ مدعی پیروزی در فینال ATP برای رکورد ششمین بار در حالی است که رافائل نادال بزرگترین عنوان از دست رفته رزومه درخشان خود را در O2 Arena لندن دنبال می کند. هشت بازیکن برتر رده بندی مردان – در غیاب راجر فدرر – در پایان فصل در تورنمنت شرکت می کنند که از روز یکشنبه پشت درهای بسته آغاز می شود ، علی رغم اینکه ویروس کرونا در انگلیس متوقف شده است. دو گروه “Round Slave” در پنجاهمین سالگرد برگزاری اولین صحنه از صحنه “Tokyo 1970” و “London 2020” نامگذاری شدند.

بوق تجاری

اولین جوکوویچ در جهان به همراه دانیل مدودف ، برنده 2018 الکساندر زورف و دیگو شوارتزمن اولین آرژانتین در گروه توکیو است.

نفر دوم نادال در گروه لندن با قهرمان استفاناس تسسیپاس ، دومنیک کراوات و آندره روبلف که برای اولین بار بازی می کند ، رقابت می کند.

چهار بازیکن برتر مرحله “دایره” به نیمه نهایی این رویداد که سال گذشته قبل از انتقال به تورین در لندن برگزار می شود ، می روند.

شش بار قهرمان فدرر ، که از جراحی زانو بهبود یافته است ، پس از فصل جهانی تنیس ، که با همه گیری Covid-19 قطع شد ، مهمترین فرد از دست رفته است.

جوکوویچ ، قهرمان پنج دوره ، که اخیراً با رکورد شش پایان پیت سامپراس در پایان سال برابر بود ، در این فصل فقط 3 بازی را باخته است ، که یکی از آنها به طور پیش فرض در مسابقات US Open انجام شده است.

این صرب که از سال 2015 در لندن پیروز نشده است ، گفت که هدف او پایان دادن به فصل خود در یک سطح عالی در یک رویداد نخبه با هشت نفر است.

وی گفت: “پیوستن به تورنمنت و دانستن اینكه اواخر سال را سپری كرده ام ، فشار را از بین می برد.”

“اما در عین حال چیزی که امیدوارم در این مسابقات به دست آورم و اینکه چرا اینجا هستم تغییر نمی کند.

“من واقعاً می خواهم در هر مسابقه ای که باید بازی کنم برنده شوم و سعی کنم یک جام را بدست آورم و آن جام را مانند هیچ کس دیگری می خواهم.”

خشکسالی نادال

نادال که ماه گذشته در فینال مسابقات اوپن فرانسه جوکوویچ را شکست داد تا در 20 تورنمنت گرند اسلم با فدرر کنار بیاید ، 16 سال متوالی به رکورددار در فینال ATP صعود کرد

شماره جهانی اسپانیا از کاستی های خود در زمین های سخت داخلی کاملاً آگاه است – فقط یک جام از 86 جام آن ظاهر شده است.

این بازیکن 34 ساله گفت: “من فکر می کنم که در چند سال گذشته در خانه می توانستم کمی بهتر از آنچه در ابتدای کارم انجام دادم بازی کنم ، اما اینها اعداد هستند و نمی توانم چیز دیگری بگویم.” فینالیست دو بار

“من امیدوارم که این هفته تغییر دهم.”

با وجود عدم موفقیت در خانه ، فصل کوتاه می تواند به نفع نادال رقم بخورد – او قبلا مجبور شده بود فینال APR را زودتر ترک کند.

Tsitsipas ، برنده سال گذشته ، که برنده فینال تیم بود ، پس از حضور زودهنگام در وین و پاریس به مسابقات می آید.

شماره 6 یونانی گفت: “بسیار خوشحالم که از بازگشتم ،” هر سال احساس می کنم که اینجا برگردم قابل تحسین است.

“این مانند یک مکان ملاقات برای کسانی است که سال خوبی داشته اند تا به اینجا برگردند ، تا از زحمات خود ، فداکاری خود در این ورزش تجلیل کنند. من بسیار خوشحالم که درگیر آن هستم.”

تیم اتریشی اردن گرند اسلم خود را در مسابقات Open US در ماه سپتامبر شکست ، و Zverev را در فینال شکست داد ، و شماره سوم جهان گفت که او اکنون در زمین های سخت مانند زمین احساس راحتی می کند.

در هفته های اخیر ، Beasts که فصل گذشته دو عنوان کسب کرده بود ، توسط دوست دختر سابق که ادعا کرده اند حمله به حملات خانگی را انجام داده است ، مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، اما او اصرار دارد که آنها غیر واقعی هستند.

آلمانی گفت: “در حالی که من از این اتهامات بسیار متأسفم ، من باید به این واقعیت پایبند باشم که نظر اولیه آنها کاملاً خلاف واقع است و همچنان آن را انکار می کنم.”

مدودف که سال گذشته در اولین بازی خود در لندن هر سه مسابقه را باخت ، پس از پیروزی در مسابقات مستر پاریس در هفته گذشته به عنوان یکی از اسب ها به مسابقات می آید.

بالا رفته

روبل که با کسب پنج عنوان قهرمانی فصل را شکست و شوارتزمن شماره نهم جهان زمین را کامل کرد.

هشت تیم برتر دونفره نیز در فینال ATP شرکت می کنند. بهترین بیضه ها قهرمان Open US و فینالیست های Mate Pavic و Bruno Soares در Open Open فرانسه هستند.

مباحث ذکر شده در این مقاله