ماکس ورستاپن از ردبول از تمرین ترکی در شرایط “تکان دهنده” حمایت می کند


ماکس ورستاپن از “ردبول” یک جارو تمیز را به اتمام رساند و در سومین جلسه تمرین به اتمام رسید ، که منجر به باریدن در گرندپری ترکیه شد. در یک صبح ناخوشایند سرد و مرطوب در پیست فوق العاده لغزنده ترمیم شده در استانبول ، که برای اولین بار از سال 2011 برای گرندپری استفاده شد ، هلندی قبل از شدت گرفتن باران بهترین دور را در یک دقیقه و 48،485 را روی لاستیک های میانی انجام داد.

بوق تجاری

برای او کافی بود که یک ثانیه سریعتر از چارلز لکلرک از فراری با سومین هم تیمی اش ردبول الکس آلبون باشد. استبان Ocon از رنو چهارم بود اما هنوز چهار ثانیه بالاتر است.

لوئیس همیلتون در تلاش برای دستیابی به رکورد هفتمین عنوان جهانی خود ، با مرسدس خود به چندین چرخ و فلک رفت اما بدون وقت.

وی گفت: “در اینجا هیچ چسبشی وجود ندارد ، تکان دهنده است.”

دانیل کویت ، روسی ، بعد از لیز خوردن و رانش روی سطح براق در آلفا تاورا ، گفت: “این مانند رانندگی با یخ است که من آن را در زمستان انجام می دادم.”

او از معدود رانندگانی بود که می توانست در شرایطی بخندد که بعدا روز شنبه می تواند مدارک را به تأخیر بیندازد و یا حتی انتقال آن را انجام دهد.

لاندو نوریس در ترکیب مک لارن پنجم بود ، بالاتر از سباستین فتل قهرمان چهار بار در فراری دوم و سرجیو پرز از رایس پوینت ، که جمعه آن را با “سفر به آشپزخانه شما” مقایسه کرد.

هم تیمی مرسدس با مرسدس والتر بوتاس ، تنها کسی که قادر به متوقف کردن انگلیسی است که دوباره عنوان قهرمانی را از آن خود کرد ، در جایگاه هشتم از کوین مگنوسن از هاس و لنس استرول در دومین “امتیاز امتیاز” قرار داشت.

پس از شرایط روز جمعه “یخ” ، رانندگان هوا و باران سردتری داشتند تا با شروع تمرین سوم ، مشکل خود را تکمیل کنند. در این گزارش ، پیام کنترل مسابقه رسمی بودن آن را تأیید می کند: “شرایط اتصال پایین”.

با بیرون رفتن در مسیر ، چرخش تقریباً بلافاصله آغاز شد. با هدایت پرز ، اوكون با كمك پرز و نوریس كه از او الگو گرفتند.

لكلرك در مراحل اولیه سریعترین سرعت را داشت قبل از آنكه ورستاپن در تایرهای میانی مقام اول را بدست آورد ، زیرا با شدت گرفتن باران ، بیشتر تیم ها تصمیم گرفتند به رطوبت كامل روی بیاورند.

نیم ساعت باران شدید همه را ترغیب کرد که در چاله ها عقب نشینی کنند.

همیلتون فقط روی دایره مشاهده گام برداشت و هیچ کس به جز وتل 14 ساله بیش از یک دایره لخت حلقه ها را ایجاد نکرد.

بالا رفته

در گاراژ Red Bull Verstappen با راننده ذخیره Yuri Vips صحبت کرد. در آن زمان تعداد چرخش ها افزایش یافته بود ، از جمله کوات ، سانز و لکلرک ، که خوب بودند فراری خود را از موانع دور نگه داشتند.

20 دقیقه باقی مانده بود و چشم انداز کمی برای اقدامات بعدی وجود داشت – همه می دانستند که یک اشتباه در باران می تواند چشم انداز صعود را از بین ببرد و از مجموعه محدودی از تایرهای کاملا خیس استفاده کند.

مباحث ذکر شده در این مقاله