لوئیس همیلتون به هفتمین عنوان فرمول یک نزدیک می شود و مذاکرات مربوط به مدت طولانی قرارداد را تعیین می کند


لوئیس همیلتون می تواند رکورد هفتمین عنوان قهرمانی جهان را در خلبانان بدست آورد ، خود را به عنوان “بهترین بهترین ها” بشناسد و مذاکرات طولانی مدت منتظر قرارداد جدید مرسدس را در جایزه بزرگ ترکیه در آخر هفته برگزار کند. این بازیکن انگلیسی فقط باید مانع از این شود که والتر بوتاس ، هم تیمی مرسدس او را با هشت امتیاز شکست دهد تا تاج خود را حفظ کند و به گفته بسیاری ، از جمله فیلیپه ماسا ، رقیب سابق فراری ، موفق ترین فرد در تاریخ F1 شود. هفتمین قهرمانی می توانست مایکل شوماخر ، شریک فوتبال سابق فراری خود را در این عناوین مساوی کند ، اما با توجه به پیروزی ها ، قطب ها و سکوها و همچنین امتیازات متوالی ، وی از بسیاری جهات “بزرگترین تاریخ” خواهد بود.

بوق تجاری

ماسا برزیلی که خود در حالی که همیلتون در سال 2008 اولین حضور خود در سائوپائولو را اعلام کرد ، پیروزی قهرمانی را از دست داد ، تردیدی ندارد که این بازیکن انگلیسی که قرارداد او امسال به پایان می رسد ، شایسته این زیر مجموعه و دستمزد متناسب با او خواهد بود.

وی در پادکست F1 Nation گفت: “لوئیس واقعاً می تواند بهترین بهترین باشد ، و همه خواهند گفت که سالها و سالها ، و شاید دهه ها یا هر چیز دیگری خواهد بود.”

“بنابراین من فکر می کنم او فقط در حال آماده سازی قرارداد دو تا سه ساله خود است ، که فکر می کنم لیاقتش را دارد.

“کاری که او انجام می دهد … او نشان می دهد که قطعاً شایسته آن است – اینکه از همه رانندگان دیگر در همه چیز و حتی از نظر حقوق متفاوت باشد.”

همیلتون در اوایل این ماه از یک جایزه بزرگ Emilia-Romagna به Imola با پیشنهادی اسرارآمیز رفت ، پس از رکورد 93 امین پیروزی خود ، یک هفتمین قهرمانی بی سابقه طراحی مرسدس را تضمین کرد تا او را از بازگشت به مسابقات در سال 2021 باز دارد.

سرپرست تیم او ، توتو ولف ، که امسال نیز بیکار است ، ایده بازنشستگی را رد کرد. ماسا پیشنهاد داده است که همیلتون آماده است تا در آستانه هرگونه “حقوق” تأیید شده در این ورزش ، توافق جدیدی انجام دهد.

وی یادآور شد: “من به یاد می آورم که مایکل هم تیمی من بود و او چنین بود.” “مایکل از نظر همه چیز – از نظر سوابق ، تعداد و درآمد – کاملاً در همه متفاوت بود.

“احتمالاً مایکل به بسیاری از رانندگان دیگر در افزایش دستمزد کمک کرده است. این همان کاری است که فکر می کنم لوئیس سعی در انجام آن دارد. من فکر می کنم او” همه کارها را درست انجام می دهد “و او شایسته این کار است.

به زبان ساده ، همیلتون در صورت شکست دادن بوتاس که 85 امتیاز به او می بازد و چهار مسابقه باقی می ماند ، دوباره قهرمان خواهد شد. برای اینکه فنلاندی پیشنهاد خود برای کسب عنوان را حفظ کند ، باید 9 امتیاز یا بیشتر از همیلتون پیشی بگیرد.

با توجه به اینکه همیلتون امسال از 10 مسابقه در 10 مسابقه او را شکست داده و در 46 مسابقه متوالی رکورددار امتیاز بوده است ، بوتاس با یک چالش دشوار روبرو است.

حتی اگر او یکشنبه در پارک استانبول پیروز شود و از سال 2011 برای اولین بار به تقویم برگردد ، همیلتون همچنان می تواند با کسب مقام دوم و شکستن سریع ترین دور عنوان قهرمانی را بدست آورد.

از آنجا که مسابقه عنوان به دوئل دو راننده “ضربات نقره ای” تقلیل یافت ، بسیاری از تیم های دیگر به برنامه های فصل آینده روی آورده اند – ماتیاس بیناتا ، رئیس فراری تصمیم گرفت در ایتالیا بماند و به توسعه اتومبیل بپردازد.

بالا رفته

مدیر ورزشی لورن مکیس مسئولیت این کار را بر عهده خواهد گرفت ، اما با Binot رابطه صمیمی را حفظ می کند ، زیرا اولین مسابقه خود را از زمان پیوستن به سال گذشته از دست داده است.

وی گفت: “او برای ایجاد صدای بلند و واضح صدا و مشارکت خود رویکرد پیشگامانه ای را در پیش گرفت.”

مباحث ذکر شده در این مقاله