فقدان پشتیبان می تواند دفاع عنوان لیورپول – فوتبال را شکست دهد

بحران در خط دفاعی لیورپول این هفته عمیق تر شد ، زیرا مدافع جو گومز هنگام انجام وظایف بین المللی در انگلیس از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شدید شد. از آن زمان گومز تحت عمل جراحی موفقیت آمیزی قرار گرفت ، اما انتظار می رود بیشتر این فصل منتفی باشد. ضربه نهایی در حالی رخ می دهد که لیورپول در هفته های اخیر سه بازیکن خود را از دست داده است.

ویرجیل فن دایک ، ستاره هلندی پس از مصدومیتی که ماه گذشته توسط جردن پیکفورد ، دروازه بان اورتون در دربی مرسی ساید پشت سر گذاشت ، اولین کسی بود که اخراج شد. مدافع راست ترنت الكساندر-آرنولد اخیراً از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شده است كه مانع عمل او می شود تا اواسط دسامبر ، در حالی كه هافبك فابینیو ، كه یورگن كلوپ نیز از او به عنوان مدافع میانی مدافع استفاده می كرد ، در حال حاضر از ناحیه ران آسیب می بیند اما انتظار می رود پس از وقفه بین المللی برمی گردد.

در نتیجه ، کلوپ به دفاع مرکزی جوئل ماتیپ تبدیل شد. ماتیپ که به تازگی از ناحیه مصدومیت بهبود یافته است ، فصل گذشته تنها 9 بازی در لیگ داشته است و 3 بازی در آن. خود مدافع میانی کامرون به دلیل مصدومیت دچار سانحه شده و در یک فصل از زمان انتقال به لیورپول در سال 2016 هرگز فرصت 30 بازی در لیگ برتر را نداشته است.

قهرمانان حاکم انگلیس اکنون تضمین شده اند که در بیشتر مواردی که در این فصل پر شده است ، جفت مدافع اصلی خود را به عنوان گزینه اول انتخاب نکنند. وضعیت فعلی به این معنی است که جوانان مانند Rhys Williams و Nat Phillips ممکن است در ماه های آینده برجسته تر شوند.

این همچنین بدان معنی است که لیورپول ، که در این فصل نشانه های آسیب پذیری از خود نشان داده است ، در دو دوره گذشته با چشم انداز دشوارتری برای نزدیک شدن به عملکرد دفاعی خود روبرو شده است. قرمزها قبلاً در هشت بازی لیگ 16 گل دریافت کرده اند که 7 گل در یک شکست تحقیرآمیز در استون ویلا در اوایل ماه اکتبر بوده است. شاگردان کلوپ از دو فصل قبل در 76 بازی لیگ برتر فقط 55 گل دریافت کرده اند و بازی اصلی آنها نقشی اساسی در پیروزی های لیگ قهرمانان و لیگ برتر داشته است. تاکتیک آلمانی در حال حاضر برنامه فشرده ای را برای فصل تحت تأثیر همه گیری ارائه کرده است و می گوید بسیاری از بازیکنان ممکن است قهرمانی اروپا در تابستان آینده را از دست بدهند. “امیدواریم تابستان سال آینده بتوانیم در یورو بازی کنیم ، اما اگر همین کار را ادامه دهیم ، ببینیم چه بازیکنانی می توانند در آن حضور داشته باشند … ترنت به انگلیس می آید (برای سه بازی). کلوپ پس از بازی روز یکشنبه گذشته مقابل من سیتی به خبرنگاران گفت: “ما نمی دانیم که او چه مصدومیتی دارد اما او نمی تواند برای انگلیس بازی کند و اولین یا آخرین نفری نیست که گرت ساوت گیت را از دست داده است.

در این فصل ، بعد از مصدومیت گومز ، حتی سرمربی انگلیس ساوت گیت از لیست مسابقات مهم انتقاد کرد. “من مدت طولانی با یورگن صحبت کردم. همه ما نگران بازیکنان هستیم. از دست دادن بازیکن مانند دیروز واقعاً غم انگیز بود … ما باید تقویم را بررسی کنیم ، خوش شانس هستیم که امروز شش بازیکن تعویض و 5 بازیکن در لیگ ملت ها (مقابل بلژیک و ایسلند) داریم. ما باید بار (بازیکنان) را کاهش دهیم. متأسفانه ، مصدومیت در اتفاقی که رخ داده بسیار منحصر به فرد بوده و نتیجه تعداد بازی ها بوده است. »ساوتگیت روز پنجشنبه به ITV گفت.

بحث با باگ و ساوت گیت سخت است. سرمربی یونایتد Ole Gunnar Solsker نیز از کمبود روز استراحت بین بازی ها پس از پیروزی تیمش مقابل اورتون در آخر هفته گذشته ابراز خشم کرد.

با این حال ، مشکل “لیورپول” با کمبود قدرت در دفاع پیچیده است. فقدان مدافع نفوذ میانی ون دیک و سایر مدافعان اصلی ممکن است یک سناریوی کامل در روز رستاخیز نباشد ، اما می تواند به چشم انداز آنها آسیب جدی برساند.

در گذشته ، بسیاری از تیم های قهرمان پس از مصدومیت به مدافعان اصلی ، توقف حرکت خود را دیده اند. یک نمونه قابل توجه منچستر یونایتد در فصل 2003/04 است که ریو فردیناند به دلیل از دست دادن تست دوپینگ به مدت 8 ماه محروم شد. یونایتد پس از هدایت لیگ در ابتدای سال ، در زمان اعمال محرومیت فردیناند ، در 18 مسابقه اخیر خود تنها 7 پیروزی کسب کرده است و با 15 امتیاز عقب افتادن از آرسنال ، قهرمان لیگ آرسنال و حذف از لیگ قهرمانان پورتو است.

ده سال بعد ، مصدومیت و از دست دادن فرم فردیناند همراه با وضعیتی مشابه برای نمانیا ویدیچ کاپیتان باشگاه در یونایتد مدافع عنوان قهرمانی نقش داشت ، که با هدایت دیوید مویس هفتم شد.

فصل گذشته با جدایی وینسنت کامپانی از منچسترسیتی ، این تیم چندین پوشش دفاعی باتجربه را از دست داد که به آنها کمک کرد در یک مسابقه سخت قهرمانی برابر لیورپول در رقابت های قبلی خط را پشت سر بگذارند.

همچنین فصل 11-11 2010 بود که شکست میلان اینتر ، که فصل گذشته فرکانس های بالای مسابقات را از آن خود کرد ، پس از رافائل بنیتز به جای ژوزه مورینیو به عنوان مربی ، سایه کمرنگی برای خودشان به وجود آمد. بنیتز فصل را بد شروع کرد و از 9 بازی اول فقط یک باخت داشت. با این حال ، پس از اینکه یک مدافع با نفوذ والتر ساموئل به مدت طولانی آسیب دید ، این باشگاه به یک جفت خشک دست یافت و پس از سه شکست در چهار بازی ، بنیتز شغل خود را از دست داد. “اینتر” نتوانست دفاع عنوان را در لیگ بازیابی کند.

لیورپول امیدوار است که ماتیپ در فرم باقی بماند و در صورت جنگ پشتیبانان ، قدرت شلیک آنها برای غلبه بر آنها کافی خواهد بود.