شرکت خواندن کودکان Marcus Rashford در انگلستان


مارکوس راشفورد ، ستاره منچستر یونایتد ، پس از آنکه دولت انگلیس را مجبور به تغذیه فقیرترین کودکان در تعطیلات مدرسه کرد ، از روز سه شنبه کمپین جدیدی را برای تشویق کودکان به مطالعه آغاز کرد – این بار با برکت رسمی. مهاجم 23 ساله انگلیسی گفت: “من فقط از 17 سالگی شروع به خواندن کردم و این کاملاً دیدگاه و ذهنیت من را تغییر داد.” “فقط آرزو می كنم كاش از كودكی به من این فرصت می داد كه بیشتر بخوانم ، اما كتابها هرگز چیزی نبودند كه اگر بخواهیم غذا را روی میز بگذاریم می توانستیم به عنوان خانواده برای آن پول بپردازیم.”

بوق تجاری

راشفورد با كتاب های كودكان ماكمیلان برای شروع یك سری عناوین جوانان با شروع “You Are The Champion” در ماه مه 2021 همکاری كرده است.

مکمیلان گفت که هر بخش داستانی از زندگی خود راشفورد را تکرار می کند و موضوعاتی مانند ارزش آموزش ، درک فرهنگ و الگوهای زن را پوشش می دهد.

این فوتبالیست همچنین قصد دارد سال آینده یک باشگاه کتاب تاسیس کند و عناوینی را در لیست مکمیلان توصیه کند.

وی گفت: “مواردی وجود داشته است كه خواندن فرار می توانست واقعاً به من كمك كند. من این فرار را برای همه كودكان می خواهم. نه فقط برای كسانی كه توانایی تهیه آن را دارند.”

در این ماه ، دولت نخست وزیر بوریس جانسون بار دیگر تحریک راشفورد را تحمل کرد و قول داد که در تعطیلات کریسمس مبتلا به ویروس کرونا ، غذای ضعیف به کودکان فقیرتر ارائه دهد.

دولت پس از یک تغییر در تعطیلات تابستانی ، از تمدید طرح برای دوره تعطیلات خودداری کرد و قول داد که آن را در تعطیلات سال آینده حفظ کند.

دولت در مقابل صدور کوپن غذایی به خانواده های فقیر در برابر موعد مقرر مقاومت کرده و ترجیح می دهد از طریق یک سیستم رفاهی گسترده تر ، پشتیبانی را ارائه دهد.

اما مبارزات انتخاباتی راشفورد خصوصاً با شروع کریسمس در بسیاری از افراد به وجود آمد و دولت اغلب با عناوینی روبرو می شد که آن را به بی مهری متهم می کردند.

این بار تأثیری در انگیزه نوشتن نویسنده ندارد.

بالا رفته

سخنگوی جانسون به خبرنگاران گفت: “این فوق العاده است که مارکوس راشفورد قدرت کتاب را پوشش می دهد ، و ما از باشگاه کتاب او استقبال می کنیم ، که به کودکان بیشتری امکان می دهد از سرگرمی کتاب ها لذت ببرند.”

با این حال ، او نتوانست از کتاب دوران کودکی مورد علاقه نخست وزیر نام برد.

مباحث ذکر شده در این مقاله