راشفورد از بازگشت دولت به کمپین غذای رایگان – فوتبال استقبال می کند

مارکوس راشفورد ، مهاجم منچستر یونایتد گفت که پس از حمایت دولت انگلیس از درخواست وی برای تهیه غذای رایگان به کودکان آسیب پذیر در تعطیلات زمستانی ، غرور او را غرق کرده است.

راشفورد در هنگام تعطیلات مدرسه برای کودکانی که معمولاً در دوره دریافت حمایت های اجتماعی والدین از وعده های غذایی رایگان دریافت می کنند ، برای تهیه کوپن غذا فعالیت می کرد.

ماه گذشته ، پارلمان به دلیل قطع ارتباط قبل از تعطیلات نیمه شب و زمستان ، درخواست حزب کارگر برای تمدید وعده های غذایی رایگان مدرسه تا عید پاک 2021 را رد کرد.

راشفورد گفت که او روز شنبه با نخست وزیر بوریس جانسون صحبت کرد و در جریان برنامه های دولت برای اختصاص بودجه اضافی به این شرکت با 170 میلیون پوند قرار گرفت.

این جوان 23 ساله گفت: “هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و من به طور مستقیم نگران 1.7 میلیون کودک هستم که غذای رایگان مدرسه را از دست می دهند … زیرا درآمد خانواده آنها به اندازه کافی پایین نیست.” بیانیه برای رسانه های انگلیسی.

وی گفت: “اما مقاصدی که امروز دولت نشان داده چیزی جز مثبت نیست و باید آنها را به خاطر آن تصدیق کرد.

“اقدامات انجام شده باعث بهبود زندگی حدود 1.7 میلیون کودک در انگلیس طی 12 ماه آینده خواهد شد و این تنها قابل ذکر است.”

راشفورد ، که به دلیل فعالیت خود در زمینه کمک به کودکان آسیب پذیر در جریان بحران COVID-19 ، نشان MBE دریافت کرد ، ابتدا در ژوئیه هنگامی که در تعطیلات تابستانی مدرسه نبرد برای وعده های غذایی رایگان را به دست آورد ، خود را مجبور کرد که به دولت متوسل شود.

وی سپس پیشنهاد گسترش کارزار برای خانواده های دریافت کمک مالی از دولت را داد.

“ما به عنوان یک تیم بسیار قدرتمند هستیم و همه باید در آن نقش داشته باشیم. من افتخار می کنم که ما چنین پیشرفت چشمگیری داشته ایم. ما فرزندان خود را رها نخواهیم کرد. “