“در یک مکان تنها و تاریک”: نیک قیرجیوس افسردگی را آشکار می کند


نیک قرقیوس استرالیایی قطبی ، یکشنبه اعتراف کرد که در سالهای اخیر او در یک “مکان تنها و تاریک” بوده است که با افسردگی ناشی از خرد کردن بی وقفه یک تور تنیس مبارزه می کند. این ستاره مزاج یکی از بزرگترین برندگان این ورزش است ، اما با انتقادات سختگیرانه نسبت به بازیهای پرشور خود در دادگاه نیز روبرو شده است و لیست طولانی از تخلفات به نام وی آورده شده است. این موارد شامل تخریب انفجاری یک راکت و آدم ربایی در سال گذشته در استاد سین سیناتی است که در نتیجه آن ATP وی را به شرط آزمایشی قرار داد و به او دستور داد از متخصص کمک بگیرد.

بوق تجاری

وی به ساندی تلگراف در سیدنی گفت: “من فکر نمی کنم مردم می فهمند که تنسی چقدر تنها می تواند باشد.”

“شما خودتان آنجا روی سکو هستید. نمی توانید با کسی صحبت کنید. خودتان باید همه چیز را درک کنید. من با آن دست و پنجه نرم کردم.”

قرگیوس گفت که او همیشه احساساتی بوده و گذراندن وقت دور از خانه و خانواده در کانبرا هنگام مسافرت برای او دشوار است ، اعتراف می کند که او “افسردگی اساسی” داشته است.

وی گفت: “یادم می آید كه یك سال در شانگهای بیدار شدم و ساعت 4 عصر بود و من هنوز در رختخواب دراز كشیده بودم و پرده ها را می بستم. من نمی خواستم دنیا را ببینم.”

“احساس می کردم هیچ کس نمی خواهد مرا به عنوان یک شخص بشناسد ، آنها فقط می خواهند مرا به عنوان یک تنیسور اسیر کنند و از من استفاده کنند. احساس نمی کردم به کسی اعتماد کنم. این مکان تاریک و تنهایی بود. و این تمام.”

وی افزود: “بسیاری از مردم به من فشار می آورند ، من بسیار خودم هستم. من فقط لذت بازی را از دست دادم و از كنترل خارج شدم.”

“من به دلیل آنچه فکر می کردم باید در افسردگی قرار گرفتم.”

اما این جوان 25 ساله با هدایت تلاش های جمع آوری کمک مالی برای آتش سوزی های جنگل های استرالیا در تابستان گذشته احترام تازه ای کسب کرد ، بحرانی که به گفته وی دیدگاه جدیدی به او داد.

وی همچنین در زمان شیوع ویروس کرونا به عنوان صدای عقل شناخته شد و از هموطنان – به ویژه نواک جوکوویچ – به دلیل عدم جدیت اصرار ورزید.

در این سال ، قرقیوس به دلیل Covid-19 مسابقات Open US و Open Open فرانسه را رها کرد و این وقفه به او اجازه داد دوباره با خانواده اش ارتباط برقرار کند و سبک زندگی با ثبات تری داشته باشد.

بالا رفته

وی گفت: “هیچ چیز نمی تواند بازی ها را در بهترین نقاط جهان برابر حریفان سرسخت قرار دهد و تمام کارهای خارج از زمین را انجام می دهد تا موفق شوم. من مطمئناً این را از دست می دهم. اما من زندگی نمی کنم و تنیس نفس نمی کشم.”

“من دوست دارم در خانه با خانواده و دوست دخترم باشم ، همچنین با بنیادم کار کنم (برای کودکان محروم) و به جامعه کمک کنم. کارهای دیگری وجود دارد که من دوست دارم انجام دهم.”

مباحث ذکر شده در این مقاله