جایزه بزرگ ویتنام جایزه بزرگ “اولین” پس از رسوایی فساد مورد سوال قرار گرفت


روز سه شنبه یک منبع به خبرگزاری فرانسه گفت ، ورود به مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک ویتنام “ممکن است اتفاق نیفتد” ، گزارش گزارش داد که پس از دستگیری یک مقام اصلی از تقویم 2021 خارج شد. تردیدها در مورد این مسابقه پس از دستگیری نگوین دوک چونگ ، که شهردار هانوی و از طرفداران اصلی گرندپری بود ، در ماه آگوست به اتهام فساد اداری دستگیر شد. یک منبع نزدیک به این مسابقه که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت: “بدون چونگ ، آینده مسابقه در هانوی تاریک است. ممکن است این اتفاق نیفتد.”

بوق تجاری

مقامات ویتنامی مطلع نشده اند که آیا این مسابقه که از آوریل به تعویق افتاد و به دلیل ویروس کرونا لغو شد ، در اواخر سال آینده آغاز خواهد شد یا خیر.

چندین جایگاه تماشاگران در نزدیکی پیست پاکسازی شدند.

و بی بی سی گزارش داد که تاریخ مسابقات جایزه بزرگ ، 25 آوریل ، در برنامه 22 امین مسابقه 2021 که روز سه شنبه اعلام خواهد شد ، خالی مانده است.

در این گزارش آمده است كه این اقدام به دلیل دستگیری چونگ كه به اتهام “سوpp استفاده از اسناد مخفی دولت” توافق كرده بود مسابقه برگزار كند ، انجام شد.

سه نفر دیگر از جمله راننده وی در پرونده ای غیرمرتبط با گرندپری دستگیر شدند.

چونگ 53 ساله دو هفته قبل از دستگیری به عنوان شهردار اخراج شد. مدیر یک باره اداره پلیس هانوی در سال 2015 به عنوان رئیس کمیته مردمی هانوی منصوب شد.

ویتنام امیدوار است که شکوه و عظمت این ورزش بتواند منعکس کننده روند صعودی اقتصادی این کشور باشد و چهره ماندگار هانوی را تغییر دهد ، مانند آنچه در سنگاپور انجام شد.

ملت کمونیست در سال 2018 قراردادی 10 ساله با فرمول یک امضا کرد. رسانه های دولتی می گویند این هزینه سالانه 60 میلیون دلار برای کشور خواهد بود.

این مجموعه به طور کامل توسط بزرگترین کنگره خصوصی کشور VinGroup دریافت شد ، که امیدوار بود مسابقه شبانه را خیره کند.

مقامات گفتند که مسیر 5565 کیلومتری هانوی زودتر از موعد مقرر آماده شده است.

ماه گذشته ، ویتنام رسماً جایزه بزرگ 2020 را لغو کرد ، زیرا بیم آن بود که تیم ها و هواداران از خارج از کشور می توانند باعث شیوع جدید Covid-19 شوند.

بالا رفته

مقامات اجازه داده اند پروازهای تجاری بسیار کمی به ویتنام انجام شود ، زیرا در ماه مارس مرزها تا حد زیادی بسته شده و ویزاهای توریستی هنوز به حالت تعلیق درآمده اند.

این کشور موقعیت با شکوهی در مبارزه با ویروس کرونا دریافت کرده است: در مجموع 1215 مورد ثبت شده است و بیش از دو ماه از طریق عفونت منتقل نشده است.

مباحث ذکر شده در این مقاله