تمام آنچه در مورد ISL باید بدانید فوتبال است

با توجه به اینکه در صورت بروز فورس ماژور در اواسط یا بعد از 55 بازی ، تیم برتر جدول رده بندی را برنده اعلام می کنند ، هفتمین دوره مسابقات سوپرلیگ هند (ISL) از روز جمعه آغاز می شود. در ادامه این مرحله گفته می شود که دو تیم برتر لیگ در سال 2022 کرسی آسیا دریافت می کنند.

اینها تنها مقامهای اول لیگ برتر فوتبال هند در طی همه گیری نیستند. ISL7 به 11 تیم گسترش یافته است و در نتیجه از دوره 95 به 20 بازی افزایش یافته است. این لیگ همچنین شامل دو باشگاه قدیمی آسیا – Mohun Bagan و بنگال شرقی خواهد بود.

ادغام Mohun Bagan با ATK در ژانویه فصل گذشته قهرمانان I-League و ISL شدند. آنتونیو لوپز حباس ، مربی ATK Mohun Bagan روز پنجشنبه گفت: “ایده این است که هم مقام های برتر فوتبال را در هند و در صورت امکان در این قاره حفظ کنیم.” اسپانیایی با داشتن دو عنوان برای ATC موفق ترین مربی ISL است.

بنگال شرقی پس از تأسیس سازمانی جدید با یک شرکت سیمان ، دیر پیوست. ISL وقتی هواداران Mohun Bagan وارد شبکه های اجتماعی شدند و گفتند که این طعم و مزه ندارد ، قدرت هواداران این باشگاه ها را درک کرد.

اوقات خارجی

“فوتبال کوید”

ISL6 در مارس گذشته پشت درهای بسته در گوا پایان یافت و اینجاست که فصل جدید بدون تماشاگران آغاز می شود. حباس گفت: “این همان چیزی است که من آن را فوتبال کوید می نامم و بازیکنان باید انگیزه خود را پیدا کنند.” همه بازی ها در سه ورزشگاه – افتتاحیه بین ATK Mohun Bagan و Kerala Blasters در استادیوم GMC در بامبولیم برگزار می شود ، و همچنین بازی های برنامه ریزی شده در ورزشگاه Jawaharlal Nehru در Fatorda و Tilak Maidan در Vasco – اولین شراب دیگری است که توسط Covid-19 ایجاد شده است.

این بدان معنا بود که تیم ها پس از دو هفته قرنطینه قبل از فصل را در گوا سپری کردند. این همچنین به معنای این بود که لیگ باید نامه هایی از وزارت کشور و اتحادیه امور داخلی دریافت کند که به بازیکنان و مربیان خارجی اجازه ورود می دهد. قبل از انجام مقدمات سفر از طریق حباب های هوا ، نامه ها برای سفارشی کردن ویزا به سفارتخانه های مختلف هند ارسال می شد.

از حباب های هوا ، بازیکنان به حباب های بیولوژیکی ایمن منتقل شده اند ، جایی که تیم ها ممکن است مجبور شوند شش ماه در آنجا بمانند. حباس و پدربزرگ 63 ساله گفت: “برای کادر فنی و بازیکنان بسیار دشوار است ، زیرا برقراری ارتباط با خانواده و دوستان ضروری است.” اگرچه یکی دیگر از اعضای تیم گفت: “این مسئله فقط در حدود دسامبر-ژانویه مطرح خواهد شد. اکنون همه اعضای تیم ما می خواهند بازی کنند ، سعی می کنند تمرین کنند زیرا در بیشتر سالها هیچ کدام را تمرین نکرده اند.” این مقام خواست ناشناس بماند ، زیرا حق ندارد با رسانه ها صحبت کند.

همانطور که در IPL ، مسابقات T20 ، که در اوایل ماه جاری در امارات به پایان رسید ، اتاق های تیم نیز برای دادن وقت به بازیکنان تشکیل شد.

ISL7 یک حباب چهار لایه با بازیکنان ، کادر مربیگری ، تیم و کارمندان هتل و رانندگان مربی در سطح 1 ایجاد کرده است. کارکنان ISL در سطح 2 هستند. کارمندان تیم گفتند که کارکنان اپراتورهای تیم و فروشندگان سطح 3 و 4 با هم همپوشانی ندارند و Covid-19 های سطح اول “هر دو تا سه روز” بازرسی می شوند.

همانطور که در IPL ، جایی که دو کریکت از Chennai Super Kings در تمرینات قبل از فصل آزمایش مثبت داشتند ، دو بازیکن از شمال شرقی یونایتد (NEUFC) Covid-19 داشتند ، اگرچه بدون علامت بودند. بازیکنان به هتل دیگری منتقل شدند و NEUFC روز پنجشنبه پس از بازگشت آزمایشات منفی از بقیه ، از جمله کارکنان ، تمرینات خود را از سر گرفت.

اگرچه این شروع به دلیل ویروس جدید کرونا به مدت یک ماه به تعویق افتاد ، اما تیم ها حدود سه هفته پیش فصل داشتند. رابی فاولر ، اسطوره لیورپول ، مربی بنگال شرقی ، گفت: “این کامل نیست ، اما همان چیزی است که هست.”

حباس ، که ماه گذشته مهاجم هندی از فصل آسیب دیدگی رباط محروم شد ، جبی جاستین را از دست خواهد داد ، “پس از چنین مدت کوتاهی تمرین ، بازیکنان به راحتی آسیب می بینند.” “در این شرایط داشتن یک تیم خوب بسیار مهم است زیرا در این فصل ما باید بیشتر پس انداز کنیم.”

موج مهاجرت از لیگ A استرالیا به ISL اولین مورد دیگر است. به جز FC Chennai ، هر تیم حداقل یک بازیکن از لیگ A دارد.

فاولر گفت: “این به این دلیل است که لیگ خوب است و آنها فرصت ها را تصور می کنند … شاید این اولین گزینه نبود ، اما … مهم نیست که چه کشوری پیروز شوند ، ISL.”

اختلاف نظر بین A-League و Fox Sports بر سر پخش منجر به کاهش حقوق شد و متعاقباً بازیکنان زیادی تصمیم گرفتند به هندوستان بروند. ISL ، که به بازیکن آسیایی نیاز به ثبت نام دارد ، همچنین جذب تیم ها توسط استرالیایی ها را تسهیل می کند.

خروج مربیان

از جمله مواردی که ثابت مانده تیم های تغییر مربی هستند. به استثنای بازیکن خاباس و بنگالورو ، کارلس کوادرات ، مربی ذخیره نشده است. حباس گفت: “این برای مربی دیگری که قبلاً در ISL آموزش ندیده است بسیار دشوار است.”

هفت مربی از 11 مربی اهل اسپانیا هستند و در این نسخه 23 فوتبالیست اسپانیایی – بیشتر از هر کشور خارجی – با 10 استرالیایی دنبال می شوند.

تیم هایی که شرایط مجوز آسیا و هند را ندارند از نظر Covid نیز پدیده هایی هستند. پنج باشگاه ISL – “آدیش” ، “NEUFC” ، “کرالا بلاستر” ، “حیدرآباد” و “بنگال شرقی” – این بار شکست خوردند و آنها باید پس از رسیدن به استثناها بازی کنند. کرالا بلاسترها ، مربی آنها کیبو ویکون ، موهون باگان را به تاج قهرمانی لیگ I-2020 2019-2020 رساند ، برای سه فصل در این آزمون مقاومت نکردند. حیدرآباد و آدیشا برای دو نفر.

مشارکت FC Goa RB Leipzig روند باشگاه های اروپایی مرتبط با ISL را ادامه داد. بنگالورو اف سی رنجرز ، اتلتیک مادرید-جامشدپور و HFC-بوروسیا دورتموند نیز توافق نامه های اشتراک دانش دارند. سال گذشته ، گروه فوتبال سیتی ، که مالک منچستر سیتی نیز است ، اکثریت سهام FC Mumbai City را خریداری کرد.

بدون بازی های سال 2020 ، مربی هندی ایگور شتیماک شاهد کنار آمدن Sandesh Jingan و Jeje Lalpehlua با فوتبال رقابتی است. جراحات مانع از ماندن Lalpelhlois از آوریل 2019 و Jinganu از اکتبر سال گذشته شده است.

“هدف من این است که سعی کنم Jedge را به بازیکن بهتری تبدیل کنم. اگر بعد از انتقال لالپه لوا به بنگال شرقی ، فاولر گفت: “اگر من بتوانم او را به عنوان بهترین بازیکن تبدیل کنم ، برای تیم ملی هند مفید است.”

“من فکر می کنم ساندش همان شانس بازیکنان دیگر را دارد. تقریباً تا زمانی که آنها به دلیل کوید بازی نکردند ، او مصدوم بود. “حباس درباره امضای ستاره ای خود گفت.