بازی لیگ قهرمانان پس از ترک بازیکنان به دلیل ادعای نژادپرستی – فوتبال به تعویق افتاد

پس از اینکه بازیکنان چهارمین نماینده رسمی رومانی سباستین کولتسکو را برای تعیین دستیار مربی استفاده کردند ، بازی لیگ قهرمانان اروپا بین پاری سن ژرمن و بشاچیر به تعویق افتاد.

روز سه شنبه ، بازیکنان تیم ترکیه پس از اینکه کارت قرمز به کمک مربی پیر وبو توسط داور Ovidiu Hategan از رومانی در پرنس پارک کارت قرمز نشان داده شد ، عصبانی شدند و گفت: کالتسکو اصطلاح نژادی برای توصیف وبو ، که از کامرون است ، استفاده کرد همانطور که ارسال شد

در عوض باشاكشير دمبا با خود خواستار تشريح مقام چهارم شد ، در حالي كه نيامار و كيليان امباپه بازيكنان PSG نيز خواستار توضيحات شدند. مربی باشاک شهیر ، اوکان بوروک گفت “شما نژادپرست هستید” به کالتسکو. وقتی حادثه تقریباً 15 دقیقه بعد اتفاق افتاد ، امتیاز 0-0 شد. یوفا گفته این مسابقه چهارشنبه شب با حضور مسئولان جدید از سر گرفته خواهد شد.

یوفا روز سه شنبه گفت: “پس از حادثه در دیدار امروز لیگ قهرمانان یوفا بین پاری سن ژرمن و استانبول ، باشاشهیر یوفا – پس از بحث و گفتگو با هر دو باشگاه – به طور استثنایی تصمیم گرفت كه دقایق باقیمانده مسابقه فردا با تیم جدیدی برگزار شود.” در بیانیه اضافه شده است: “تحقیقات دقیق در مورد این حادثه بلافاصله آغاز خواهد شد.”

فیلم تلویزیونی تبادل بین مقام چهارم و قاضی را ضبط کرده است ، در حالی که کالتسکو به هاتگان گفت که وببو را باید به خاطر رفتارهایش مقصر دانست: “برو و آن را (کارت قرمز) به سیاه بده ، غیرممکن است (تحمل) ، برو آن را شناسایی کن ، شناسایی کن ، آنجا سیاه است. “کالتسکو در رومانیایی درباره Webo گفت.

مطالب پیشنهادی  آزمون آدلاید "Sure" مدیر عامل کریکت استرالیا برای حرکت به جلو طبق برنامه پیش بینی شده است

وب عصبانی بود و حداقل شش بار تکرار کرد: “چرا سیاه صحبت می کنی؟” همانطور که او به دنبال توضیح در کالتسکا بود. چند دقیقه بعد Ba از نیمکت بیرون آمد ، مقابل کالتسکو ایستاد و گفت: “چرا ، وقتی شما از یک پسر سیاه پوست نام می برید ، باید بگویید … این مرد سیاه پوست؟ “” در طول تعطیلات ، باشاكشهیر پیامی را علیه سابقه یوفا با پیام “نه به نژادپرستی” در توییتر منتشر كرد.

پرسلن كیمپمه ، مدافع PSG كه در جریان بازی در زمین بود نیز این پیام را در حساب توئیتر خود منتشر كرد. هفت سال پیش ، هایتگان یک مسابقه بین زسکا مسکو و منچستر سیتی را هدایت کرد ، زمانی که بازیکنان سیاهپوست سیتی مورد خشونت نژادی قرار گرفتند. کاپیتان سیتی ، یایا توره ، داور هاتگان را به سمت هوادارانی فرستاد که صدای میمون را به باشگاه سیاه انگلیسی می دهند.

سپس میشل پلاتینی ، رئیس یوفا خواستار تحقیق داخلی با داور شد تا بداند چرا توصیه های مربوط به پاسخ به تبعیض در طول مسابقات رعایت نمی شود.