“بارسلونا” با کاهش دستمزد “لالیگا” ضربه سختی خورد

محدودیت حقوق بارسلونا در این فصل تقریبا 300 میلیون یورو کاهش یافته است.© خبرگزاری فرانسه


طبق لیستی از محدودیت های هزینه های باشگاه های اسپانیا در لالیگا که روز سه شنبه اعلام شد ، محدودیت حقوق بارسلونا در این فصل تقریبا 300 میلیون یورو کاهش یافته است. ویروس کرونا ویروس پیامدهای اقتصادی زیادی برای تیم های درجه یک اسپانیا به همراه داشته است ، در این میان بارسا بیشترین آسیب را دیده است. سقف دستمزد آنها در فصل 21-2020 382.7 میلیون یورو خواهد بود در حالی که آخرین بار در لالیگا بالاترین حد را داشتند 671.4 میلیون یورو.

بوق تجاری

رئال مادرید بیشترین بودجه را در این فصل خواهد داشت ، اگرچه آنها همچنین از 641 میلیون یورو به 468.5 میلیون یورو کاهش یافته اند.

اتلتیکو مادرید با کاهش 131.8 میلیون یورویی به 252.7 میلیون یورو کاهش یافته است و اتلتیکو تقریباً دو برابر کمتر از رقیب شهری خود رئال مادرید باقی مانده است.

در این فصل ، 20 باشگاه از لیگ دسته اول “لالیگا” می توانند 2.33 میلیارد یورو را پرداخت کنند که این رقم 610 میلیون یورو است.

پرداخت حقوق و دستمزد در اسپانیا می تواند برای بازیکنان ، مربیان و بازیکنان آکادمی هزینه شود تا ثبات مالی 42 تیم در دو بخش برتر افزایش یابد.

به گفته اسپانیا ، “بارسلونا” در حال مذاکره در مورد دور دیگری برای کاهش بازیکنان خود است ، در حالی که رئال مادرید نیز ممکن است مذاکرات برای کاهش دستمزد را آغاز کند.

بالا رفته

با توجه به وابستگی شدید آنها به درآمد روز مسابقه و همچنین درآمد حاصل از موزه ها و فروشگاه های کلوپ ، بیماری همه گیر تأثیر زیادی بر هر دو باشگاه داشت.

بارسلونا در پنجره نقل و انتقالات تابستانی به لوئیز سوارز ، آرتور ویدال و ایوان راکیتیچ اجازه جدایی داد و برای فروش به عثمان دمبله باز شد. رئال مادرید تصمیم گرفته برای اولین بار در 40 سال گذشته خرید جدیدی انجام ندهد.

مباحث ذکر شده در این مقاله