بارسلونا از یک شروع بد در لالیگا حرکت خواهد کرد


بارسلونا اخیراً خود را در لیگ قهرمانان تسلی داده است ، بدترین شروع خود در فصل لالیگا در تقریباً دو دهه گذشته را آغاز کرده و تیم رونالدو کومان را تحت فشار جدی قرار داده است قبل از دیدار روز شنبه با “رئال بتیس” کاتالان ها از شش مسابقه اول فقط هشت امتیاز گرفتند در لالیگا ، پس از بازی خارج از خانه مقابل آلاوس 10-1 با نتیجه 1-1 در آخرین وقت تلف نشده ، در چهار بازی گذشته خارج از خانه موفق به پیروزی نشد. این بدترین شروع آنها از سال 2002/03 است ، مبارزاتی که در آن ششم شدند و آنها در حال حاضر 9 امتیاز از رهبر رئال سوسیه داد عقب هستند ، البته با دو بازی.

بوق تجاری

“بارسا” همچنین هشت امتیاز از قهرمان فعلی “رئال” دارد و آنها واقعاً به نتیجه خانه “بتیس” مانوئل پلگرینی و سفر بعدی به “اتلتیکو” مادرید نیاز دارند.

جرارد پیکه پس از پیروزی روز چهارشنبه در کیف “دینامو” با نتیجه 2 بر 1 ، سومین بازی از سه بازی خارج از خانه در لیگ قهرمانان اروپا ، اصرار کرد: “روحیه بهتر است ، بازیکنان جدیدی وجود دارد ، بازیکنان جوانی که پویایی را به گروه و شیوه بازی ما وارد می کنند.” .

ظاهر افرادی مانند آنسو فاتی که آخر هفته گذشته 18 ساله شد و پدرو نوجوان همکار او به آینده ای درخشان نشان می دهد ، اما بارسا پس از استعفای اخیر رئیس جمهور جوزپ ماریا بارتومئو هنوز در بحران فرو رفته است.

پیكه گفت: “باشگاه همان شكل است كه الان هست.” “اکنون بسیاری از تغییرات ضروری در حال رخ دادن است. ما باید همه چیز را برگردانیم. بدیهی بود که در حال افول هستیم و هر سال بدتر می شویم.

“ما زمان زیادی نداریم ، اما باید آن را بهبود ببخشیم. بارسلونا هرگز یک سال انتقالی نخواهد داشت ، اما اکنون رئیس جمهور و هیئت مدیره جدیدی می آیند و در ماههای آینده شاهد تغییراتی خواهیم بود.”

در همان زمان ، کومان همچنین امیدوار است که لیونل مسی چیزی شبیه فرم قدیمی خود برابر بتیس نشان دهد ، زیرا آرژانتینی در این فصل هنوز به دنبال اولین گل خود در یک بازی آزاد است.

در حال حاضر او فقط یک گل در لیگ دارد و اگر فصل گذشته را که در ابتدای کار مصدوم بود کنار بگذارد ، این بدترین شروع مسی برای گلزنی در لالیگا از سال 2005 است. پس از آن او 18 ساله بود و تازه نفوذ کرد.

بتیس در مکان هفتم به نیوکمپ می رود و تاکنون ستاره ستاره آنها بازیکن سابق بارسلونا بوده است: تلو وینگر بالدار ، که در کاتالونیا متولد شده است ، چهار گل به نام خود دارد ، از جمله دو گل – در پیروزی برابر ” Elche “هفته گذشته.

بازیکن برای مشاهده: Mark-Andre ter Stegen

پس از اشتباه تکان دهنده پروتستان “نتا” یک گل برای “آلاوز” آخر هفته گذشته ، مارک آندره تر اشتگن بازگشت خوشایند بین موقعیت های “بارسلونا” برابر کیف “دینامو” انجام داد.

آلمانی ابتدا پس از مصدومیت از ناحیه زانو از فصل خارج شد و هنگامی که بارسا با نتیجه 2-1 اوکراینی ها را شکست داد ، از زمین خارج شد.در هفته های آینده ، کومان امیدوار خواهد بود که از همین تعداد بیشتر باشد.

آمار کلیدی

100 – سرخیو راموس در نیمه هفته ، صد و یکمین گل خود برای رئال مادرید را مقابل اینتر در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند ، 55 ساله با ضربه سر ، طبق آمارهای ورزشی Opta. او از سال 2005 در این باشگاه بوده است.

4 – لیونل مسی در این فصل چهار گل به ثمر رسانده است که همه از روی نقطه پنالتی است.

17 – یونس موسی در 17 سال و 338 روز جوانترین گلزن “والنسیا” در “لالیگا” این قرن شد ، زمانی که آخر هفته گذشته به بازی آنلاین “ختافه” رفت. تیم بین المللی جوانان انگلستان ، این هفته او به ایالات متحده فراخوانده شد.

22 – “دوومیدانی” مادرید که 22 بازی بدون شکست انجام داد ، بهترین عملکرد بدون شکست در “لالیگا” است.

برنامه (شروع GMT):

جمعه

Elche – Celta Vigo (2000)

شنبه

هوئسکا – ایبار (1300) ، “بارسلونا” – “رئال بتیس” (1515) ، “سویا” – “اوساسونا” (1730) ، “دو و میدانی” – مادرید – “کادیز” (2000)

بالا رفته

یکشنبه

ختافه – ویارئال (1300) ، رئال سوسیداد – گرانادا (1515) ، لوانته – آلاوز ، وایادولید – اتلتیک بیلبائو (هر دو 1730) ، والنسیا – رئال (2000)

مباحث ذکر شده در این مقاله