RCB در مقابل GT: باخت 6 ویکت RCB به MI کمک می کند تا به GT، LSG، CSK در پلی آف IPL 2023 بپیوندد.

شوبمن گیل وضعیت خود را به عنوان وارث ویرات کوهلی با صد تایتان فوق العاده تایید کرد زیرا گجرات تایتانز رویال چلنجر بنگلور را با شش ویکت از IPL حذف کرد و به سرخپوستان بمبئی روهیت شارما اجازه داد تا به عنوان چهارمین تیم در روز یکشنبه در بنگالورو به پلی آف برود. پس از توپ 61 توپ 101 کوهلی در رویال چلنجرز بنگلور 197 برای پنج، بهترین تلاش روز به نظر می رسید، اما گیل که تا 10 سال آینده مشعل دار ضربات هندی خواهد بود، نشان داد که از بهترین ها بهتر است. کاری که کوهلی به خوبی انجام داد، گیل آن را بهتر انجام داد زیرا 104 توپ شکست ناپذیر او از 52 توپ باعث شد تا تیتان ها با شتاب هدف را تعقیب کنند. مانند کاپیتان سابق هند کوهلی، این دومین صد متوالی گیل بود.

گیل هشت شش و پنج چهار زد.

بنابراین، تایتانز لیگ را با 20 امتیاز به پایان رساند در حالی که CSK با 17 امتیاز بالاتر از Lucknow Super Giants به دلیل نرخ خالص بهتر در جایگاه دوم قرار گرفت. هندی های بمبئی پس از پیروزی 8 ویکت مقابل SRH، با 16 امتیاز به جمع چهار تیم پایانی بازگشتند.

با 34 مورد نیاز از سه اور، گیل یک نیم‌سوینگر با دست کوتاه، محمد سراج را نیمه‌کشید که ضربه‌ای قاتل بود، و سپس شش ضربه دیگر به او زد تا مسابقه را از بین ببرد. در کمال ناباوری

سرنوشت RCB در دستان آنها بود، اما عملکرد ضعیف در هنگام دفاع از یک مجموع سالم، آنها را خنثی کرد.

گیل در بازی لمسی خود در برابر پیسرها با یک کسری از ثانیه اضافی برای انجام ضربات خود فوق العاده بود، در حالی که بازی رویال پا در برابر هیمانشو شارما، هیمانشو شارما، صاحب نظران را شگفت زده کرد.

ضربه نیمه تایم مایکل بریسول به راحتی ضربه ی شب بود و به دنبال آن یک ضربه ی دوربرد هیولایی انجام شد.

گیل یک متحد توانا در ویجی شانکار (53 توپ از 35 توپ) داشت. این دو 123 دوش برای ویکت دوم اضافه کردند زیرا گجرات تایتانز حتی برای یک لحظه هم از شدت آن کاسته نشد.

تفاوت بین ضربه برنده گیل و تلاش کوهلی، حمایت در انتهای دیگر بود. در حالی که کوهلی برای انجام تمام کارهای سنگین باقی مانده بود، گیل در انتهای دیگر پشتیبانی پیدا کرد.

همچنین، RCB چند حلقه ضعیف در ترکیب بولینگ خود داشت و گیل بسیار هوشمندانه بولرهای کندتر را با هیمانشو هیمانشو و اسپینر خارج از پا بریسول در چهار اور خود هدف قرار داد و 44 ران را واگذار کرد، در حالی که 40 ران از طلسم خارج شد. ویجیکومار ویشاک بی تجربه.

پیش از این، کوهلی یک تکاور تنها بود، زیرا دومین قرن متوالی او، رویال چلنجر بنگلور را پس از اینکه ابتدا در خفاش قرار داد، به یک مجموع چالش برانگیز رساند.

در حالی که خدایان باران در طول روز تهدید می کردند که برنامه های پلی آف RCB را خراب می کنند، مسابقه که با نیم ساعت تاخیر شروع شد، دید که کوهلی آواتار سال 2016 خود را بازگرداند. او در طول ضربات خود که 13 ضرب و شتم داشت، تمام آس ها را نگه داشت.

اینینگ‌های او در شرایطی که هیچ یک از بت‌زنان دیگر RCB حتی به 30 نفر هم نمی‌رسیدند بسیار ارزشمند بود، و درست مانند روزهای خوب گذشته، “King Kohli” با بازی با خط، طول و هوش بول‌بازان داستان را تنظیم کرد.

این هفتمین صد IPL او است و او اکنون از کریس گیل به عنوان باتشمن با بیشترین تن مسابقات پیشی گرفته است.

با توجه به اینکه استادیوم چیناسوامی به خاطر ضربه زدنش معروف است، امتیاز نهایی، در حالی که به اندازه کافی رقابتی بود، قطعاً 10-15 ران کمتر از حد نصاب بود.

کوهلی و کاپیتان فاف دو پلسیس (28) به شدت شروع کردند، با هجوم مرزها در برابر محمد شامی (1/39 در 4 اور) و یاش دیال که قبلاً گیج شده بود در پاورپلی.

آنها برای 9 مرز فرستاده شدند، که باعث شد هاردیک پاندیا به سرعت به سلاح اصلی خود رشید خان (1/24 در 4 اور) ضربه بزند تا جریان دویدن را متوقف کند.

پس از واگذاری 62 دوش در شش اور، رشید و “تصویر آینه بازوی چپ” نور احمد (2/39 در 4 اور) گلزنی را متوقف کردند.

نور دو پلسیس را رها کرد که سعی کرد به روشی عجیب او را به داخل بکوبد. لبه به لنت های Wriddhiman Sahi برخورد کرد و Rahul Tewatia را برای تکمیل آسان گرفتن فرستاد.

گلن ماکسول شروع خوبی داشت، اما رشید توپی را پرتاب کرد که سریع و پر بود و فقط به اندازه کافی دریفت شد تا از دفاع ضربه زن عبور کند زیرا RCB ناگهان در موقعیت دشواری قرار گرفت.

زمانی بدتر شد که نور ماهیپال لومرور را با یکی از آن‌ها به سمت دیگر کشید و ساها با ظرافتی که در طول سال‌ها با او همراه بود، ضربه‌ای را به سمت پا انجام داد.

با این حال، مایکل بریسول (26) با توپ های آهسته تر موهیت شارما که در این موقعیت خوب کار نکرد، کمی فشار را از کوهلی در انتهای دیگر برداشت.

او در سه اور اول خود هفت چهار ضرب کرد و این شامی بود که قبل از اینکه بتواند آسیب بیشتری وارد کند، بریسول را به دست آورد و دیال در نهایت نتیجه گرفت، زیرا فصل مبارزه دینش کارتیک بدتر شد.

اما کهلی به مبارزه ادامه داد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله