L Subramaniam می گوید فضای دیجیتال به هنرمندان بستری بدون مروج – هنر و فرهنگ داده است

از آنجا که هنر باید با تغییر زمان تغییر کند ، و در یک بیماری همه گیر Covid-19 ، هنگامی که مردم از موسیقی بدون خروج از خانه لذت می برند ، استاد بزرگ و خسته کننده L Subramaniam از این تغییر استقبال می کند. اجرای بایگانی اخیراً به عنوان بخشی از مجموعه دائمی “پارامپارا” – جشنواره ملی موسیقی و رقص ناتیا تارانجینی و راجا رادا ردی با همکاری سازمان ملل به نمایش درآمد.

همچنین اجراهایی نیز وجود داشت: Pt Hariprasad Chaurasia (فلوت) ، Vidushi Kishori Amonkar (خواننده) ، Vyjayanthimala Bali (هنرپیشه Bharatanatyam) ، Vikku Vinayakram (سازهای کوبه ای – ghatam) و سایر استادان ، که از یوتیوب و سازمان ملل متحد پخش شد. رادا ردی ، برای اولین بار از زمان جشنواره ، امسال یک تور دیجیتال برگزار کرد.

“سیستم عامل های دیجیتال به بسیاری از برگزارکنندگان و هنرمندان فضا داده است تا بتوانند پروژه های خود و سایر پروژه ها را انجام دهند. پیش از این ، برای یک پروژه باید به استودیو می رفتیم ، اگر خط از کار افتاده بود ، ویرایش می کردیم ، و غیره. کل مراحل تولید در همه خانه ها اتفاق می افتد ، که قبلاً هرگز به آن فکر نکرده بودیم. اکنون کنسرت ها در حالی که در خانه نشسته اید برگزار می شود! این برای بسیاری از هنرمندان که تعداد زیادی از کنسرت ها را دریافت نمی کنند مورد استقبال قرار می گیرد. اکنون افراد وب سایت ها و کانال های YouTube خاص خود را دارند. آن ها هستند [artistes are] دیگر فقط به مروجان بستگی نداشت. این یکی از بهترین چیزهایی است که اتفاق می افتد. ”

بنابراین آیا این یک روش عالی برای حفظ هنر است؟ “آره. مردم به این نوع گوش دادن عادت می کنند. یک سال پیش همه خواهان یک سیستم پیچیده بودند. آنها می گفتند: “اگر CD Player خوبی وجود نداشته باشد ، نمی توانیم از آن لذت ببریم.” و گفت اگر صدا خیلی عالی نباشد ، نمی توانند لذت ببرند. حالا مردم همه چیز را از طریق تلفن گوش می دهند و فیلم ها را در آنجا می بینند. همچنین باعث تغییر تفکر مخاطبان شد. ”

اشتراك اشتراكی كه محاصره او را مجبور كرده است در چندین پروژه موسیقی با خوانندگان محبوب شركت كند و حتی آلبوم جاز “فراتر از مرزها” را منتشر كند. “ما چند پروژه مختلف انجام دادیم كه از هنرمندان برجسته به عنوان یك پروژه ویدیویی برخوردار بودند. قبل از بلوک ، ما بسیار سفر کردیم ، بنابراین تعداد زیادی رکورد عقب مانده ، پروژه های ویدیویی ، آلبوم و غیره وجود داشت. این بلوک ، به نوعی ، همه این موارد را کشف کرد. در ابتدا فکر کردم که ما در یک مکان گیر خواهیم کرد ، اما حدس می زنم که این اتفاق واقعاً نیفتاده باشد. “ویولونیست می گوید ، وی افزود که وی مشغول آماده سازی برای سی امین جشنواره جهانی موسیقی Laxminarayana است.

نویسنده توییت ها @ Nainaarora8

داستان های بیشتر را در فیس بوک دنبال کنید و توییتر