IPL 2023: نگاهی به رکورد درخشان MS Dhoni ‘Thala’ در فینال

بعد از لحظات پرتحرک کریکت در دو ماه گذشته، شانزدهمین قرعه کشی لیگ برتر هند در آستانه پایان است. مسابقه نهایی بین چهار برنده چنای سوپر کینگز و مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتان در روز یکشنبه در احمدآباد برگزار خواهد شد. این یک رویارویی بسیار مهم خواهد بود زیرا هر دو تیم به دنبال جام مورد علاقه و به ویژه تیم تحت رهبری MS Doni هستند زیرا آنها به دنبال پنجمین عنوان خود هستند.

این دهمین حضور CSK در فینال مسابقات خواهد بود و در کنار آن، MS Dhoni یازدهمین حضور خود را نیز انجام خواهد داد که بالاترین حضور در بین هر بازیکنی است. دومین بازیکن این لیست سورش راینا، راویندرا جادجا و آمباتی رایودو با هر کدام 8 مسابقه هستند.

قابل ذکر است که مسابقه نهایی دویست و پنجاهمین حضور دونی در IPL را نیز رقم خواهد زد و به اولین بازیکنی تبدیل خواهد شد که در تاریخ لیگ ثروتمند به این شاهکار دست یافته است.

کاپیتان CSK همچنین با 180 دوش پنجمین گلزن برتر تاریخ فینال های IPL است. برترین بازیکن این لیست سورش راینا با 249 دوش است و پس از آن شین واتسون (236)، روهیت شارما (183) و مورلی ویجی (181) قرار دارند. جدا از این، او 170 دوش در فینال IPL به ثمر رساند که بیشترین تعداد کاپیتان هاست.

کاپیتان CSK که به خاطر ویکت‌گیری سریع و برق آسا معروف است، همچنین بیشترین تعداد ویکت‌گیری را در فینال‌های IPL به دست آورده است. دونی 6 شکار گرفت و پس از آن کوینتون دی کوک با 4 و کامران اکمال و دینش کارتیک هر کدام با دو شکار.

در نهایت، Dhoni 10 فینال IPL را به عنوان کاپیتان بازی کرده است که بالاترین در بین کاپیتان های دیگر است. دیگر بازیکنان این لیست روهیت شارما با پنج مسابقه و پس از آن گوتام گامبیر و هاردیک پاندیا هر کدام با دو مسابقه هستند.

موضوعات مطرح شده در این مقاله