IPL 2023: رینکو سینگ زمانی که یک مبارز پول بود، قصد دارد به بازیکنان فقیر کریکت کمک کند.

پیشینه خانوادگی رینکو سینگ، ستاره شوالیه های کلکته، دیگر برای طرفداران کریکت مخفی نیست. فقط اگر کسی از مبارزات این بازیکن با خبر بود، مسترکلاس او مقابل گجرات تایتانز در دیدار نهایی IPL 2023 یک هفته پیش او را بر سر زبان ها انداخت. در حالی که طرفداران، کریکت بازان سابق و کارشناسان این بازی هنوز از عملکرد درخشان رینکو در برابر GT می ترسند، این بازیکن همچنان به درخشش در نسخه فعلی T20 فوق العاده ادامه می دهد.

برای کسانی که نمی دانند، رینکو از یک پس زمینه فروتن می آید. پدرش سیلندرهای گاز مایع تحویل می داد و او در کودکی از کمبود پول رنج می برد. کریکت برای راینک همه چیز را معنا می کرد و به لطف عزم و پشتکار او، او اکنون یک زندگی رویایی دارد.

Kings XI Punjab، که اکنون به عنوان پادشاهان پنجاب شناخته می شود، رینکو را با قیمت پایه 10 لک روپیه خود قبل از IPL 2017 خریداری کرد. در فصل بعد، رینکو زمانی که این بازیکن توسط KKR به قیمت 80 لک خریداری شد، جهشی بزرگ داشت. او از آن زمان تا کنون بخشی از فرنچایز باقی مانده است.

از آنجایی که رینکو به خوبی جا افتاده است، اکنون قصد دارد زندگی را برای دیگر بازیکنان مشتاق کریکت بهتر کند. او ماموریت خود را با دراز کردن دست کمک به بازیکنان مشتاق کریکت فقیر آغاز می کند.

بر اساس گزارشی در The New Indian Express، بازار حدود 50 میلیون روپیه برای ساخت یک هاستل در Aligarh می دهد که خدماتی را با حداقل هزینه به بازیکنان فقیر کریکت ارائه می دهد.

از آنجایی که هاستل در زمین مدرسه و آکادمی کریکت Aligarh ساخته می شود، که در 15 هکتار متعلق به انجمن منطقه است، تسهیلات جدید همچنین باعث صرفه جویی در وقت برای دوستداران کریکت خواهد شد.

او (رینکو سینگ) همیشه می‌خواست یک خوابگاه برای بازیکنان جوانی بسازد که منابع مالی لازم برای تحقق رویاهای خود را ندارند. مسعودز ظفر امینی، مربی دوران کودکی رینکو از علیگر در همین گزارش گفت: از آنجایی که او اکنون از نظر مالی مناسب است، تصمیم گرفت آن را به واقعیت تبدیل کند.

این مربی افزود: این خوابگاه در ماه آینده آماده بهره برداری می شود.

در حالی که نمایش درون زمینی رینکو همچنان طرفداران را بیشتر و بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد، مشارکت های او در خارج از زمین دلیل دیگری برای تشویق او به همه می دهد.

موضوعات مطرح شده در این مقاله