FC Goa به دنبال مبارزه با ازدحام – فوتبال است

سه هفته آموزش پیش فصل برای آماده شدن برای 11 بازی در 45 روز ؛ به راحتی می توان فهمید که چرا خوان فراندو مربی تیم فوتبال گوا در اسپانیا می گوید او وقت آرامش ندارد. فراندا روز جمعه با لبخندی کنایه آمیز گفت: “منظور من تیم 24 ساعت شبانه روز است که با کادر مربیگری صحبت می کند تا خود را برای مسابقات آماده کند.”

ترافیک در ISL7 ، که از 20 نوامبر در تمام مسابقات گوا آغاز شد ، به دلیل Covid-19 بود که شروع را به مدت یک ماه به تأخیر انداخت. جمع آوری بازی ها برای FC Goa سخت تر است زیرا آنها همچنین در لیگ قهرمانان آسیا 2021 (ACL) بازی می کنند ، که در قالب هنوز مشخص نشده برگزار می شود. راوی پوشکور ، مدیر باشگاه فوتبال FC Goa ، می گوید که برنامه ACL از ژانویه تا آوریل در آسیا انجام می شود ، اما ممکن است تقویم تغییر کند. او می گوید: “ISL برای برنامه ریزی بازی ها تا ژانویه بسیار مفید است (آخرین بازی FC Goa در 6 ژانویه است) ، این نشان می دهد آنها می خواهند ما در این مسابقات بازی كنیم.”

اما این سال آینده است. فراندا 39 ساله می گوید: “به عنوان یک مربی فوتبال یا بسکتبال ، نمی توانید به دو یا سه ماه فکر کنید.”

ISL زمانی برمی گردد که بازیکنان زیادی از ماه مارس در فوتبال کار نکرده اند و به دلیل انسداد شدید نمی توانند تمرین کنند. بنابراین Ferranda نگران است که پیش فصل طولانی تری نداشته باشد. “ما با همه بازیکنان صحبت می کنیم. در اروپا ، در لیگ قهرمانان ، در بوندس لیگا مصدومیت های زیادی وجود داشت. بسیاری از بازی ها به معنای استرس زیاد هستند. تمرین بسیاری از بازیکنان برای مدت طولانی در سالن بدن سازی یا زمین (به دلیل انسداد) دشوار بود. نه تنها در FC Goa ، تیم های زیادی مشکلات زیادی خواهند داشت. برنامه ریکاوری بسیار مهم است. “فراندو گفت که سرجیو لوبر را جایگزین این اصطلاح کرد.

نگرانی Ferrand پوچ نیست. عدم آموزش مناسب قبل از فصل منجر به افزایش مجازات ها شده است – 36 مورد تاکنون در 21-20-20 در مقابل 92 در کل 2019-20-20 – سازمان دفاعی ضعیف و افزایش آسیب های عضلانی در لیگ برتر. گزارش Athletic به افزایش آسیب دیدگی عضلات در لیگ برتر 21-2020 با 42٪ افزایش نسبت به فصل گذشته اشاره کرده است.

با جیمز دوناچی ، مدافع میانی استرالیا ، آخرین بازیکن قرنطینه 14 روزه در 31 اکتبر ، FC Goa سه هفته فرصت دارد تا برای افتتاحیه آماده شود ، در مقابل قهرمان سابق بنگالورو در 22 نوامبر. هافبک لنی رودریگز در پاسخ به این س ifال که آیا این کافی است ، گفت: “من اینطور فکر نمی کنم. اما ما باید سازگار شویم. خوشحالم که می توانم با هم تیمی هایم تمرین کنم. قبل از آن (در زمان محاصره) بسیار دشوار بود اگر ما فقط می توانستیم برنامه آموزش داده شده توسط مربی فیزیکی را دنبال کنیم. “

مربی جدید با تیم جوان که بازیکنان زیادی را در بمبئی سیتی از دست داده است ، جایی که مربی لوبر است ، FC Goa روزانه دو کلاس در زمین برگزار می کند و بعد از ظهر اختیاری است. “اولین کار من توضیح روش برای بازیکنانم است. این شامل کار در سطح تاکتیکی ، جسمی و ذهنی است. ”گفت Ferranda ، تیم او توسط هافبک میانی اسپانیایی ادو بدیا هدایت خواهد شد.

از نظر ایگور آنگول ، این یک پیش فصل عادی به نظر می رسد. مهاجم اسپانیایی که با گورنیک زابزه ، که 23 گل در 18-2017 و 24 فصل دیگر 23 گل به ثمر رساند ، وارد لیگ اصلی لهستان شد: “صبح ، عصر ، شما تمرین می کنید و (بین آنها) استراحت می کنید.” “این مشکل اگر شما در یک هتل حبس شده و یک روز تعطیل داشته باشید و اگر یک جلسه در روز داشته باشید ، این مشکل خواهد بود. از نظر ذهنی ، این می تواند یک مشکل باشد ، – می گوید 36 ساله آنگولا ، استخدام شده به عنوان جایگزین Ferran Caraminas.

“برای کسی 25 ساعت در هتل می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. بازیکنان جوان می خواهند با خانواده صحبت کنند ، با یک دوست دختر باشند. استرس زیادی وجود خواهد داشت ، اما باید جمع و جور و مثبت عمل کنیم. این لحظات عجیب است ، اما حال ما خوب خواهد بود. ”