Custer Semenya برای به چالش کشیدن ممنوعیت دو و میدانی در دادگاه حقوق بشر اروپا


وکلای وی روز سه شنبه گفتند ، قهرمان المپیک آفریقای جنوبی در 800 متر دویدن Custer Semenya در مسابقات جهانی دو و میدانی در دادگاه حقوق بشر اروپا مبارزه می کند و خواستار لغو هنجار استفاده از هورمون ها است. این دادخواست دو سال پس از آن آغاز شد که اداره جهانی دو و میدانی در سال 2018 سمیون و سایر افراد با اختلاف جنسیت (DSD) را در صورت عدم استفاده از داروهای پایین آورنده تستوسترون ، از مسابقه بین 400 و مایل منع کرد.

بوق تجاری

گریگوری نات ، وكیل وی ، بدون مشخص كردن زمان آن گفت: “ما دوومیدانی جهانی را به دادگاه حقوق بشر اروپا خواهیم برد.”

“ما هنوز امیدواریم که دوومیدانی جهانی این اشتباه را ببیند و قوانین ممنوعه ای را که خانم سمیان را در مسابقات محدود می کند لغو کند.”

دارنده دو مدال طلای المپیک ، که قول داده است با این ممنوعیت مبارزه کند ، قبلاً بدون موفقیت به دادگاه داوری ورزش (CAS) و دادگاه فدرال سوئیس (SFT) مراجعه کرده است.

سمنیا 29 ساله ، که به دلیل DSD سطح تستوسترون بالا رفته است ، خود را یک زن معرفی می کند ، و نژادها – به عنوان یک زن.

اما در دنیای دو و میدانی ، زنانی که برخی ویژگی های مردانه دارند ، مانند سمنیا ، یک مزیت ناعادلانه دارند – موقعیتی که مقامات آفریقای جنوبی به شدت آن را به چالش می کشند.

پارلمان ، کمیسیون حقوق بشر آفریقای جنوبی و کمیسیون برابری جنسیتی آفریقای جنوبی از جمله کسانی هستند که مسئولیت بار سنگین را بر دوش سمیون انداخته اند.

وکلای وی گفتند که حمایت روزافزون از این نهاد و ارگان در سراسر جهان از این ورزشکار در میان نبردهای قانونی دلگرم کننده است.

نوت گفت: “ما همچنان از روح تسخیر ناپذیر خانم سمیان الهام می گیریم و تا زمانی که اجازه پیدا نکند از آزار و اذیت فرار کند ، در مبارزه با تبعیض ثابت قدم خواهیم بود.”

بالا رفته

برای چندین ماه ، سمنیا 200 متر دوی سرعت دوید ، که در قوانین جهانی دو و میدانی وجود ندارد.

مشخص نیست که آیا وی در مسابقات دو و میدانی در آفریقای جنوبی در المپیک سال آینده در توکیو چنین مسافتی را طی خواهد کرد یا خیر.

مباحث ذکر شده در این مقاله