گلف: داستین جانسون پیروزی استادان را تعقیب می کند و دور چهارم شش ضلعی اصلی را به پایان می رساند


اولین داستین جانسون در جهان در دور نهایی روز یکشنبه کارشناسی ارشد هنگامی که آخرین پیشنهاد خود را برای گرفتن ژاکت سبز برای دومین عنوان بزرگ آغاز کرد برابر یکسان قرار گرفت. جانسون که دور خود را با برتری چهار زمانه آغاز کرد ، هرگز در چهار تلاش منجر به برتری 54 سوراخ به عنوان اصلی نشد ، اما امیدوار بود که بتواند به نفرین آگوستا ملی خاتمه دهد. 36 ساله آمریکایی ، که با یک ساعت رانندگی در شمال مسیر پیست بزرگ شده است ، پس از تایگر وودز در سال 2002 اولین مقام در بالاترین رتبه است.

بوق تجاری

جانسون روز شنبه گفت: “اگر می خواهم برنده شوم ، باید بیرون بروم و بازی تهاجمی را ادامه دهم.” بازیکنان خوب زیادی وجود دارند ، بنابراین من باید خیلی خوب بازی کنم. “

جانسون ، که تنها پیروزی مهم او در مسابقات Open US 2016 بود ، روز شنبه “هفت” را با شماره 65 منتشر کرد ، که با رکورد 54 سوراخ دوره – 16 زیر 200 مطابقت ندارد.

این باعث شد تا او چهار برابره برتری یابد نسبت به Im Son Jae کره جنوبی ، کامرون اسمیت استرالیایی و آبراهام آنسر مکزیکی ، دیلان فریتلی آفریقای جنوبی در 205 و جاستین توماس شماره سه جهان در 206.

نزدیکترین تعقیب کنندگان جانسون تنها یک پیروزی بزرگ دارند – پیروزی توماس آمریکایی در مسابقات قهرمانی 2017 PGA.

در حالی که جانسون هنگام پیشگامی در 54 سوراخ فقط مقیاس اصلی را از دست داد ، اما هرگز از چنین فاصله بزرگی مانند آگوستا ملی برخوردار نبود ، جایی که کمبود جو معمولی و تماشاگران به عنوان یک اقدام امنیتی توسط Covid-19 ممنوع است.

جانسون در افتتاحیه ایالات متحده در سال های 2010 ، 2015 و 2018 و در ماه آگوست در مسابقات قهرمانی PGA 2020 تصادفا ، جایی که به مقام دوم دست یافت.

اگر روز یکشنبه بر 70 پیروز شود ، جانسون رکورد 72 سوراخ استادان 18 270 را که توسط وودز در سال 1997 و جوردن اسپیت در سال 2015 ثبت شده بود ، خواهد شکست.

جانسون ، بازیکن سال PGA ، از شش شروع گذشته در پنج مسابقه برنده یا دوم شده است ، از جمله یک قهرمانی تور.

او که سپتامبر گذشته در مسابقات Open US ششم شد ، ماه گذشته با Covid-19 قرارداد بست و دو مسابقه را از دست داد ، اما هفته گذشته در هوستون دوم بود.

جانسون که از شش رشته آخر از جمله کارشناسی ارشد سال گذشته به مقام دوم رسید ، منتقدان فرصت های از دست رفته را ساکت خواهد کرد.

اما مدعیان سعی می کنند در آخرین دور بازگشت جک بورک در سال 1956 ، از رکورد مسترزها تقلید کنند.

ببر ، روری خوب برگشت

Rory McIlroy که چهار بار برنده اصلی است ، و برای تکمیل گرند اسلم حرفه خود به یک کت سبز احتیاج دارد ، پس از شروع بازی بعد از تاخیر کوتاه مه ، دور آخر خود را با دو نفر آغاز کرد تا در طبقه 8 قرار گیرد.

وودز ، مدافع عنوان قهرمانی ، که با مشکلات معکوس دست و پنجه نرم می کرد ، در دور سوم 72 متوقف شد ، 5 ثانیه اول طول کشید ، اما در پنجم جغد را گرفت و 5 ساله شد.

15 بار برنده اصلی ، پنج بار قهرمان مستر ، در آگوست با 68 بازی بهترین بازی را آغاز کرد ، اما نتوانست 83 امین عنوان PGA ایالات متحده را تهدید کند تا بر علامت مشترک با سام سند غلبه کند.

Im و Ancer ، که هرکدام در Masters حضور داشتند ، ممکن است اولین تازه واردی باشند که از زمان Fuzzy Zoeller در سال 1979 ، کت سبز به دست گرفته است.

بالا رفته

Anser ، در تلاش برای تبدیل شدن به اولین مکزیکی که یک عنوان بزرگ را از آن خود می کند ، و اسمیت می تواند اولین گلف بازان باشد که در 60 دوره در 80 دوره مستر 4 دور را گذراند.

آنها فقط پس از یانگ یونگ کره جنوبی توانست قهرمانی 2009 PGA را بدست آورند تا به دومین آسیایی تبدیل شوند که تاج اصلی را بدست آورد.

مباحث ذکر شده در این مقاله