گرگ کلارک ، رئیس سابق اتحادیه فوتبال ، از عضویت شورای فیفا استعفا داد

گرگ کلارک ، رئیس سابق اتحادیه فوتبال ، از عضویت شورای فیفا استعفا داد

گرت ساوت گیت ، سرمربی انگلیس گفته است که گرگ کلارک “چاره ای” غیر از جدایی از FA ندارد.© خبرگزاری فرانسه


گرگ کلارک ، رئیس سابق اتحادیه فوتبال ، پنج روز پس از ترک اتحادیه فوتبال انگلیس به دلیل یک سری اظهارات توهین آمیز ، از سمت معاون فیفا استعفا داد. روز سه شنبه ، کلارک پس از اظهار نظرهای “غیر قابل قبول” به کمیته ای از قانون گذاران ، از جمله اشاره به “فوتبالیست های رنگی” در مورد بازیکنان سیاه پوست ، پست خود را در هیئت حاکمه انگلیس ترک کرد. در اظهارات کمیته امور دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش در مجلس عوام به دلیل استناد به “علایق مختلف شغلی” افراد از اقلیت های قومی و همچنین به دلیل توصیف همجنس گرایی به عنوان “انتخاب زندگی” از این مرد 63 ساله انتقاد شد. اظهارات جنجالی در مورد فوتبال دختران.

بوق تجاری

هیئت حاکمه فوتبال یوفا در روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “پس از تماس تلفنی صبح امروز بین رئیس یوفا (الکساندر چفرین) و گرگ کلارک ، آنها با پیشنهاد گرگ کلارک برای استعفا فوری موافقت کردند. نماینده یوفا در ساوا فیفا “.

گرت ساوت گیت ، سرمربی انگلیس روز چهارشنبه گفت که کلارک “چاره ای” جز خروج از FA ندارد ، در حالی که کیسی استونی ، کاپیتان سابق زنان انگلیس ، اظهار داشت که این نظرات “کاملاً غیر قابل قبول” است.

بالا رفته

اتحادیه اروپا پس از عزیمت کلارک ، پیتر مک کورمیک را به عنوان رئیس موقت منصوب کرد و گفت امیدوار است که تا پایان ماه مارس رئیس جدیدی را تعیین کند.

پاول الیوت ، رئیس هیئت مشاوره ورود به اتحادیه فوتبال و بابی بارنز ، معاون مدیر اجرایی انجمن فوتبالیست های حرفه ای ، به عنوان مخالفان جدی شناخته می شوند.

مباحث ذکر شده در این مقاله