گرندپری ترکیه: Sauber سوئیس به باشگاه نخبگان فرمول یک خواهد پیوست


سوئیس ، کشوری که 60 سال مسابقه اتومبیلرانی را ممنوع کرده است ، روز یکشنبه شاهد حضور تنها تیم فرمول یک خود در یک باشگاه نخبگان لباس بزرگ خواهد بود. تیم متوسط ​​سوئیسی Sauber 500مین مسابقه نمادین خود را در گرندپری ترکیه آغاز خواهد کرد – این موفقیت تنها توسط سه تیم دیگر به رهبری فراری حاصل شد. تیم مستقر در هینویل ، که توسط پیتر Sauber به عنوان یک اتومبیل ورزشی تاسیس شد ، در سال 1993 وارد فرمول یک شد و از آن زمان در بازی های مختلفی از جمله BMW Sauber و اخیراً آلفارومئو شرکت کرده است.

بوق تجاری

آخر هفته در پیست پارک در استانبول ، کیمی رایکونن ، که رکورددار بیشتر برنامه های مسابقه F1 است – او 326 امین روز خود را از روز یکشنبه آغاز می کند – می تواند لبخند لذت را تحمل کند.

او یک بار دیگر تیمی را تعقیب می کند که در سال 2001 پس از جادوگری با مک لارن ، فراری و لوتوس آغاز به کار کرد و برای بقا و دستاوردهای تیم خصوصی سوئیس افتخار می کند.

قهرمان جهان در سال 2007 که اکنون 41 سال سن دارد ، یادآور شد: “تیم بسیار بزرگتر از زمانی است که من در فرمول 1 با آنها کار کردم.”

“این یک تیم مناسب است. ما تمام ابزارهایی را که ماشین ساخته ایم در اختیار داریم. جعبه دنده و موتور از فراری آمده اند ، اما غیر از این همه کارها را می کنیم.”

در اولین فصل خود ، Sauber مقام چهارم قهرمانی را در بین طراحان کسب کرد – این بهترین نتیجه آنها است. از آن زمان ، علی رغم این واقعیت که BMW فروش و خریداری شد ، مارک Sauber به فعالیت خود ادامه می دهد.

رایكونن گفت: “پول همیشه برای تیم های كوچك مشكل است ، اما این درست است.”

“این یک عدد بزرگ است – 500 که تیم به آن دست یافت و من فکر می کنم فقط سه نفر دیگر جایزه بزرگتری کسب کردند.

“بنابراین من فکر می کنم که برای تیم خصوصی آنها مدتهاست که اینجا هستند و اوقات سختی را پشت سر می گذارند و امیدوارم که بتوانیم آنها را در سالهای آینده بالاتر ببریم.”

فراری ، مک لارن و ویلیامز سه تیم تیم رقیب هستند که در مسابقات بیشتری شرکت کرده اند. آنها همچنین بیشتر عناوین تیمی را به دست آوردند.

در مقابل ، Sauber فقط یک پیروزی دارد تا عمر طولانی خود را به نمایش بگذارد و این اتفاق برای رابرت کوبیکا در گرندپری کانادا 2008 وقتی BMW کنترل می کرد ، اتفاق افتاد.

هم تیمی ایتالیایی رایکونن ، آنتونیو جیویناتی ، هوادار فصل سوم فراری ، به همین ترتیب به تیم نابالغ سوئیس متعهد است ، که رانندگان جوان بسیاری از جمله چارلز لکلرک ستاره فعلی فراری را پرورش داده و رشد داده است.

وی گفت: “این یک موفقیت بزرگ است. تیم کوچکی مانند Sauber 500 جایزه بزرگ کسب می کند. این شگفت آور است.” “من افتخار می کنم حتی اگر بخش کوچکی از این سابقه باشم زیرا برای من یک تیم مهم است.

“من با آنها اولین بار در سال 2017 ، اولین فصل کامل با آنها و اکنون فصل سوم با آنها اولین بازی کردم.”

اگرچه این تیم در سال 2016 در معرض خطر مالی توسط گروه سرمایه گذاری Longbow Finance سوئیس پذیرفته شد ، اما خانه و کارکنان خود را در Hinville حفظ کرد – و هویت سوئیسی خود را حفظ کرد.

بالا رفته

جیویناتی گفت: “من افتخار می کنم که عضوی از این خانواده شدم.” “برای تبدیل شدن به یک تیم کوچک ، آنها نتایج خوبی کسب می کنند و از این قبیل رکورد عالی دارند.”

سوئیس پس از فاجعه 24 ساعته در لمان در سال 1955 ، هنگامی که 83 تماشاگر پس از تصادف ماشین با جمعیت کشته شدند ، مسابقه اتومبیلرانی را ممنوع کرد.

مباحث ذکر شده در این مقاله