گرندپری ترکیه: لنس استرول دختران را به سمت کسب عنوان لوئیس همیلتون سوق می دهد


لانس استرول روز شنبه لوئیس همیلتون را که در پی کسب عنوان فرمول یک بود در اولین گرایش بزرگ حرفه ای خود در مسابقات گرندپری ترکیه ، لوییس همیلتون را بدرقه کرد. کانادایی گفت که “اکنون بسیار خوب است”. راننده 22 ساله Racing Point حداکثر استفاده را از شرایط خشک شدن در مسیر خائنانه کرد تا به سیزدهمین برتری مسابقه مرسدس در مقدماتی امسال خاتمه دهد. استرول در آخرین ثانیه ها سریعترین دور سرسام آور را طی یک دقیقه و 47765 ثانیه طی کرد تا هم تیمی خود سرخیو پرز را غصب کند و سپس با آخرین موج ماکس ورستاپن از ردبول روبرو شود. هلندی ناامید دوم بود و سه دهم عقب از استرول بود ، اما از پرز مکزیکی جلوتر بود ، که پس از چهار بار در 9 بار گذشته چهارمین مقام را کسب کرد.

بوق تجاری

استرول اولین کانادایی بود که از زمان ژاک ویلنوو در مسابقات جایزه بزرگ اروپا در سال 1997 در جیرز یک قطب بدست آورد و اولین قطب تیم مسابقه ای بود که در سیلورستون مستقر بود زیرا در مسابقات گرند پری بلژیک این کار را انجام داد. 2009

در نتیجه ، خروج “مرسدس” در آخر هفته ناکام شد ، زمانی که لوئیس همیلتون پیشنهاد ثبت رکورد هفتمین قهرمانی راننده و تساوی با مایکل شوماخر ، قهرمان هفت دوره را داد.

قهرمان شش بار در دومین تورنمنت “ردبول” و “رنو” دانیل ریکاردو در رده ششم عقب بود از الکس آلبون ، هم تیمی اش استبان اوکون مقام هفتم را به دست آورد.

در رادیو فرماندهی فریاد زد: “بله ، بله ، بله ، پسران”.

وی افزود: “من نمی توانم دقیقاً آن را به زبان بیاورم.”

“من شوکه شده ام. انتظار نداشتم بعد از FP3 اینجا باشم.

– “اکنون احساس خوبی دارد” –

“چیزهای زیادی وجود داشت که ما از ورود به مرحله مقدماتی مطمئن نبودیم. در سه ماهه سوم به نظر نمی رسیدیم که چنین رقابتی داشته باشیم.”

عملکرد غیرمنتظره او در مسابقات مقدماتی پس از چند هفته دشوار زمانی رخ داد که مجبور شد جایزه بزرگ ایفل را از دست بدهد ، آزمایش آزمایش ویروس کرونا برای روز بعد مثبت بود.

“این یک سفر کاملاً دشوار برای من بود ، بنابراین احساس خوبی دارم. اکنون من واقعاً احساس خوبی دارم.”

برای اولین بار در این فصل ، نه همیلتون (نه) و نه بوتاس (چهار) در رده های مقدماتی صعود نکردند.

روز یکشنبه ، اگر مانع از این شود که بوتاس با هشت امتیاز او را شکست دهد ، همیلتون می تواند یک رکورد هفتمین عنوان جهانی را ثبت کند.

پس از بخشهایی از پیست یخ روی بالشتک باران ، باران شدید با چالشهای خائنانه تری روبرو شد که در آن بیشتر رانندگان می لغزیدند و می چرخیدند.

جلسه Q1 به دلیل پرچم های قرمز دو بار قطع شد ، وقتی مسابقه مسابقه مسیر را خطرناک دانست – اولاً به دلیل شرایط و دوم وقتی رومن گروژین در یک تله شن در Haas خود چرخید.

با روشن شدن شرایط نامناسب ، وقفه ها به برنامه 50 دقیقه ای اضافه شد ، اما رانندگی درخشان ماشین Verstappen و فرش فرماندهی Red Bull “Albon” نشان داده شد که آنها 1.9 ثانیه وقت هلندی را پیش بردند.

در این درام ، لکلرک به کوارتر 2 صعود کرد ، در حالی که همیلتون ، بهترین دور خود ، برای بیش از حد مجاز مسیر لغو شد و در جایگاه 14 قرار گرفت.

گروژین به همراه هم تیمی خود در هااس کوین مگنوسن ، دو ویلیام جورج راسل و نیکلاس لطیفی و دانیل کویت حذف شد.

در شرایط دشوار ، تیم ها از عایق های لاستیکی خود نهایت استفاده را کردند تا قبل از فروپاشی باران ، رانندگان بتوانند حداقل یک چسبندگی را پیدا کنند و از برخی خواستند واسطه های خود را امتحان کنند.

در کوارتر 2 ، هر دو مرسدس به وضوح سعی داشتند گرما را در لاستیک خود حفظ کنند و ورستاپن با اطمینان از چسبیدن ، سرعت را تعیین کرد.

بالا رفته

در هنگام پرچم ، هلندی دو ثانیه با آلبون فاصله داشت ، همیلتون 2.4 در مکان سوم سقوط کرد ، و بوتاس – در هفتم ، در حالی که هر دو فراری موفق به ورود به ده بالا نشدند.

در کوارتر 3 ، ورستاپن چهار ثانیه با نزدیکترین رقیب بوتاس در مقابل پرز بیرون آمد ، انتظارات متوسط ​​، بازسازی شده ، هلندی را تمام کرد و برای آخرین اجرای عجیب و غریب پیشنهاد تعویض لاستیک برای هر کس دیگری را داد.

مباحث ذکر شده در این مقاله