کلارک ، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس ، پس از اظهارات “فوتبالیست های رنگین” – فوتبال استعفا داد

گرگ کلارک چند ساعت پس از استناد به “فوتبالیست های رنگارنگ” هنگام پرسش از اعضای پارلمان در روز سه شنبه ، از عضویت رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس استعفا داد. این مرد 63 ساله پس از یک سری اظهارنظرهای نامناسب ، پاسخ دادن به سوالات اعضای کمیسیون انتخابات در فناوری دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش (DCMS) به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: “ما می توانیم تأیید كنیم كه گرگ كلارك از سمت رئیس ما استعفا داده است.” “پیتر مک کورمیک با تأثیر فوری نقش رئیس موقت اتحادیه فوتبال انگلیس را بر عهده خواهد گرفت و شورای اتحادیه فوتبال انگلیس روند شناسایی و تعیین رئیس جدید را در زمان مناسب آغاز خواهد کرد.”

رئیس سابق لستر سیتی ، کلارک 63 ساله ، در سال 2016 به عضویت اتحادیه فوتبال انگلیس درآمد ، از آن زمان که هیئت حاکمه تمام تلاش خود را برای بهبود چهره خفه کننده و فراگیرتر کردن آن انجام داد. با این حال ، اصطلاحات منسوخ کلارک در روز سه شنبه باعث خشم سازمان ها و بازیگران ضد نژادپرستی شد.

سانجی بهندری ، رئیس Kick It Out گفت: “من امروز از دیدن اظهارات Greg Clark در کمیته انتخاب DCMS بسیار ناامید شدم.” “استفاده وی از زبان منسوخ برای توصیف سیاه پوستان و آسیایی ها به عنوان” رنگین “دهه ها پیش بود و باید همچنان به زباله دان تاریخ ادامه یابد.”

از کلارک خواسته شد تا از راه دور در جلسه DCMS شرکت کند تا در مورد تأثیر مالی بیماری همه گیر COVID-19 و تأخیر در بسته نجات مالی لیگ برتر برای لیگ فوتبال انگلیس (EFL) بحث کند. اما وقتی موضوعات به تنوع در رده های FA تبدیل شد ، او شروع به زدن گل های خوراکی با سرعت نگران کننده کرد.

علامت عالی

کلارک در مورد مشکلاتی که بازیکنان همجنسگرا در بازی مردان در “بیرون آمدن” در عصر رسانه های اجتماعی با آن روبرو شده اند ، گفت: “وقتی می بینم فوتبالیست های پررنگ ، فوتبالیست های رنگارنگ و سو. استفاده چه اتفاقی می افتد. شبکه های اجتماعی بگیرید … شبکه های اجتماعی برای همه رایگان است. “

عضو کمیسیون DCMS ، کوین برنان ، نماینده مجلس بعداً کلارک را برای انتخاب این کلمه مطرح کرد. کلارک پاسخ داد: “وقتی این حرف را زدم ، از این بابت بسیار متاسف شدم.” “من محصولی برای کار در خارج از کشور هستم که در آن مجبور شدم از عبارت” رنگ رنگ “استفاده کنم. بعضی اوقات با حرفهایم لج می کنم. “

اتحادیه فوتبال انگلیس نیز بیانیه ای صادر کرد و اظهار داشت که کلارک تصدیق کرده است که اصطلاح “رنگ” مناسب نیست. کلارک همچنین به دلیل اظهار نظرهای دیگر در طول جلسه مورد انتقاد قرار گرفت. وی در مورد تنوع فوتبال گفت که آسیای جنوبی و کشورهای آفریقایی-کارائیب “علایق شغلی متفاوتی” دارند و از سازمان خود به عنوان مثال استفاده کرد.

وی گفت: “جوامع BAME (سیاه پوستان ، آسیایی ها و اقلیت ها) توده بی شکل نیستند.” “اگر به فوتبال سطح بالا نگاه کنید ، جامعه آفریقایی-کارائیب در مقایسه با جامعه جنوب آسیا بیش از حد نماینده دارد.

“اگر به بخش FA IT بروید ، آسیای جنوبی بسیار بیشتر از کشورهای آفریقایی-کارائیب است. آنها علایق شغلی متفاوتی دارند. “

کلارک همچنین به بازیکنان همجنسگرا اشاره کرد که “انتخاب های زندگی” را انجام داده اند ، که انتقادات بیشتری را به دنبال داشته است. الکس دیویس جونز ، نماینده حزب کارگر ، که سوال او توسط “فوتبالیست های رنگی” کلارک برانگیخته شد ، گفت اصطلاحات وی “پیشرفت فوری” مورد نیاز برای برابری را نشان می دهد.

وی گفت: “من نمی توانم باور كنم كه ما در سال 2020 هنوز اینجا هستیم.”