چلسی نیوکاسل را شکست داد و در لیگ برتر به مقام اول رسید


چلسی با پیروزی قانع کننده 2-0 مقابل نیوکاسل در روز شنبه برای اولین بار در دو سال گذشته به قله لیگ برتر صعود کرده است. تایم لپس چلسی در 9 بازی در تمام مسابقات شکست نخورده است و در شش مسابقه اخیر خود در لیگ شکست نخورده است. سومین پیروزی متوالی چلسی در لیگ با پنج کلین شیت در شش مسابقه گذشته ، بهترین راه برای شروع یک دوره شلوغ در آستانه کریسمس بوده است. مائوریتزیو سارا آخرین بار در سپتامبر 2018 چلسی در لیگ برتر در موقعیت قطب بود.

بوق تجاری

اما تیم لمپارد نسبت به تیم شکننده سلف خود ترسناک تر است و به نظر می رسد یک چالش جدی برای عنوان به طور فزاینده ای ممکن است.

چلسی می تواند مقام اول را در پایان روز تحویل دهد و استون ویلا و تاتنهام بسته به نتایج خود قادر به عبور از بالاتر از آنها خواهند بود.

اهالی غرب لندن در هفت دیدار گذشته خود از نیوکاسل تنها یک بار برنده شده اند ، اما یک بار پارک سنت جیمز به خانه وحشت تبدیل نشده است.

لمپارد شکایت کرد که مجبور است روز شنبه آغاز بازی کند وقتی چند بازیکنش فقط پنجشنبه از خدمات بین المللی بازگشتند.

تیاگو سیلوا حتی پس از بازی روز سه شنبه 36 ساله که برای برزیل در مقدماتی جام جهانی مقابل اروگوئه بازی کرد ، حتی قادر به نیمکت نشینی نبود.

آنتونیو رودیگر ، مدافع میانی آلمانی برای اولین شروع فصل در لیگ به میدان آمد و بن چیلول در پست دفاع چپ علی رغم لنگ خوردن در بازی انگلیس با بلژیک به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر ، کار را شروع کرد.

– فشار چلسی –
ستاره های خسته چلسی وقتی تیمو ورنر با شتاب به توپ نفوذ کرد و یک ضربه کم که کارل دارولو به کرنر زد ، خستگی را فشرده و شروع شدیدی را شروع کردند.

دارلو دوباره در حالت پرشور بود که آبراهام با ضربه سر محکم کرنر پاس حكیم زیه را زد كه این ضربه را دروازه بان نیوكاسل كج كرد.

فشار “آبی ها” در دقیقه 10 پاداش گرفت ، وقتی کرنر کوتاه نیوکاسل را به صورت صاف گرفت.

میسون ماون یک سانتر کم زد و فرناندز با فشار چیلول روی تیرک دروازه آن را به تور خودش تبدیل کرد.

پنجمین گل به خودی لیگ برتر در کارنامه ناخوشایند فرناندز اشتهای “چلسی” را برآورده نکرد.

ورنر با در اختیار داشتن انحصار دارایی های لمپارد ، مجبور شد با انتقال از مونت ، امتیاز را دوبرابر کند ، اما مهاجم آلمانی از فاصله 10 متری او را مشت کرد.

کلوم ویلسون که در این فصل شش گل قهرمانی نیوکاسل به ثمر رسانده است ، بدون مصدومیت از ناحیه همسترینگ از دست رفت و سرخابی ها در حمله بدون گلزن بدون دندان بودند.

چلسی یک فرصت عالی برای کشتن آنها داشت وقتی ورنر فابیان شگفت انگیز را سرقت کرد و خود را به منطقه نیوکاسل رساند ، اما به جای شوت زدن یک پاس وحشتناک بازی کرد که به راحتی پاک می شد.

دقایقی قبل کورت زوما ، مدافع آبی پوشان توپ را هدایت کرد تا یک حرکت فوری در چلسی به وجود بیاید.

وقتی سرانجام نیوکاسل یک گل زد ، ایزاک هیدن از فاصله نزدیک چشمک زد و لحظه ای بعد جولینتون از لبه زمین بیرون آمد.

اما چلسی در دقیقه 65 وقتی ورنر از دفاع نیوکاسل شتاب گرفت و پاس را به آبراهام داد که توپ را از کنار دارلو و در محوطه جریمه نگه داشت ، بدون شک امتیاز را به ثمر رساند.

بالا رفته

اکنون ، برای اولین بار از سپتامبر 2019 ، آبراهام در همه مسابقات سه امتیاز کسب کرد.

شان لونگ استاف از نیوکاسل از راه دور به تیر دروازه برخورد کرد ، اما رهبری چلسی هرگز تهدید نشد.

مباحث ذکر شده در این مقاله