پیکه می گوید که “بارسلونا” در حال سقوط است ، اما به آینده – فوتبال – خوش بین است

بارسلونا جرارد پیکه گفت که این باشگاه مدتی در حال سقوط بود ، و از استعفای رئیس جمهور جوزپ ماریا بارتومئو استقبال کرد و آینده درخشان تری را تحت رهبری جدید و خون جوان تر در تیم را پیش بینی کرد.

بارتوم و هیئت مدیره او هفته گذشته پس از شش سال ریاست باشگاه باشگاه را ترک کردند تا از رای اعتماد اعضای خود جلوگیری کنند و میراث بسیاری از جام ها را به جا بگذارند اما نتایج مداوم را کاهش می دهند و وضعیت مالی دشواری دارند.

پیکه پس از اینکه روز چهارشنبه تیمش پیروزی مقابل کیو “دینامو” را با نتیجه 2 بر 1 شکست ، گفت: “واضح بود که این باشگاه رو به زوال است و هر سال اوضاع کمی از گذشته بدتر می شد.”

“همه ما می دانیم که باشگاه در حال حاضر در چه شرایطی است ، ما یک روند تغییر را تجربه کرده ایم که بسیار مورد نیاز بوده است.”

این باشگاه در حال حاضر در اختیار رئیس جمهور موقت کارلس توسکت است و انتخابات طی سه ماه آینده برگزار می شود ، اما پیکه گفت بی ثباتی بهانه ای برای عملکرد متناقض تیم در این اواخر نیست.

کاتالان ها علی رغم داشتن رکورد 100 درصدی در لیگ قهرمانان ، لالیگا را به طرز وحشتناکی آغاز کرده اند و در چهار مسابقه اخیر موفق به پیروزی نشده اند.

“چنین سال انتقالی در بارسلونا وجود ندارد. ما زمان زیادی برای ایجاد تغییرات نداریم ، اما باید آنها را برای بهبود ایجاد کنیم. “

“به زودی یک هیئت مدیره و رئیس جمهور جدید ، و شرایط در چند ماه آینده تغییر خواهد کرد.”

پیکه همچنین اعتراف کرد که تیمش بعد از نمایش های اخیرشان در این رقابت ها خصوصاً شکست تحقیرآمیز “باواریا” در ماه آگوست با نتیجه 8 بر 2 در میان بهترین مدعیان پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا نیست.

اما او به لطف ظهور استعدادهای جوان هیجان انگیز مانند آنسو فاتی و پدرو به آینده تیم خوش بین بود.

“اشکالی ندارد که مردم فکر نکنند ما کاندیداهای بیشتری هستیم بعد از چند سال گذشته ، اما تنها کاری که ما می توانیم انجام دهیم ادامه کار است. ما یک تیم خوب ، پر از افراد خوب داریم و استعدادهای زیادی داریم. ”

“ما چهره های جوان جدید زیادی داریم که تحرک زیادی را به تیم وارد می کنند. از تجربه می توانم به شما بگویم که نتایج سریع خواهند بود. ما معتقدیم که هنوز هم می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. “