پاک کردن لکه ماست از روی فرش

پاک کردن لکه ماست از روی فرش

پاک کردن لکه ماست از روی فرش

پاک کردن لکه ماست از روی فرش – ماست خوردنی خوش مزه ای که همراه با هر غذایی، طعم آن غذا را لذت بخش تر میکند، ماست همواره علاوه بر خوش مزه بودن همیشه دردسر افرین به حساب آمده است. یکی از این دردسرها که همچنان زیبایی فرش و خانه شما را تهدید میکند ریختن ماست روی فرش بوده و پاک کردن اصولی آن کاری به نسبت سخت است؛ اما با قالیشویی امیران به راحتی از شر هرگونه لکه راحت شوید.

وسایل مورد نیاز جهت پاک کردن لکه ماست از روی فرش

سشوار
پارچه سفید
آب سرد
قاشق یا چاقو
کرم اصلاح
مسواک
کرم ظرفشویی

مراحل انجام کار جهت پاک کردن لکه ماست از روی فرش

۱- با استفاده از چاقو یا قاشق سطح فرش را به صورت کامل از ماست پاک کنید، در هر سری اقدام به تمیزکردن کامل قاشق یا چاقو از ماست جمع آوری شده کنید. این کار را تا جایی تکرار کنید که اثر کمتری از ماست بر روی فرش باقی بماند.
۲- با استفاده از آب سرد قسمتی که ماست ریخخته را شسته و تا جایی تکرار کنید که اثر لکه کمتر و کمتر شود (در برخی موارد نیز به طور کامل لکه از بین می رود).
۳- در صورتی که لکه با استفاده از آب سرد از بین نرفت مقدار کمی مایع ظرفشویی را همراه با اب سرد مخلوط کرده و با استفاده از پارچه بر روی لکه مالیده تا لکه از بین برود.
۴- در صورتی که با انجام مراحل بالا لکه ایجاد شده توسط ماست از بین نرفت، راه باقیمانده استفاده از کرم اصلاح (غیر ژلی) می باشد. مقداری از کرم اصلاح را روی لکه ایجاد شده مالیده و با استفاده از مسواک اقدام به مالش سطح لکه کنید. در مرحله بعد با استفاده از پارچه خشک سطح لکه را پاک کنید.
۵- در مرحله آخر پس از، ازبین رفتن لکه با استفاده از سشوار محدوده لکه که خیس شده را خشک کنید و البته نکته مهم این قسمت عدم استفاده از حالت گرم سشوار می باشد.

همچنین جهت پاک کردن انواع لکه های دیگر از لینک های زیر نیز می توانید استفاده کنید:

در صورتی که لکه ایجاد شده توسط ماست از بین نرفت، با سپردن فرش خود به قالیشویی امیران در کوتاه ترین زمان ممکن لکه های موجود در فرش به طور کامل از بین رفته و همانند روز اول می شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

+ 77 = 82

تماس