پاک کردن لکه فرش با اتو بدون نیاز به قالیشویی به چه شکل است؟

پاک کردن لکه فرش با استفاده از اتو

پاک کردن لکه فرش با اتو بدون نیاز به قالیشویی به چه شکل است؟

پاک کردن لکه فرش با اتو در قالیشویی چه تاثیری دارد؟

همانطور که می دانید یکی از بزرگترین دغدغه ها و مشغله های زنان پاک کردن لکه های موجود بر روی فرش می باشد چرا که در خانه و خانه داری اهمیت بسزایی داشته است و زنان به این مسئله اهمیت می دهند. گاهی زنان به قدری بر روی وسایل منزل خود واکنش نشان می دهند که پارچه های سفید بر روی برخی از وسایل به خصوص فرش قرار می دهند تا مبادا لکه ای بر روی آنها احساس شود و امروزه روش های مختلفی برای پاک کردن و از بین بردن لکه های موجود بر روی فرش مورد توجه همگان قرار می گیرد که برخی از آنها در منزل و توسط فرد و به راحتی و برخی از آنها به وسیله قالیشویی اتفاق می افتد.

در این قسمت با نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه فرش آشنا می شویم. در مرحله اول به وسیله سرکه سفید، آب، مایع ظرف شویی و حوله می توان لکه های موجود بر روی فرش را از بین برد و اغلب لکه ها را می توان با استفاده از اتو از بین برد البته نکته قابل توجه این است که انواع لکه های آبلیمو، نوشابه های گازدار، شمع و واکس با استفاده از اتو بهتر و آسانتر از بین می روند و جای آنها باقی نمی ماند و نیازی هم به قالیشویی نمی باشد.


برخی از روش های پاک کردن لکه های فرش با استفاده از اتو عبارتند از:

در مرحله نخست باید تمام اتاق را جاروبرقی کشیده و هیچگونه آشغال و کثیفی در آن محیط یافت نشود سپس اتو را به برق زده و آماده استفاده می کنید و بعد در یک ظرف مخصوص سرکه سفید و آب را با هم ترکیب کرده و آن مقدار قابل استفاده را آماده کنید. بعد از آن حوله سفید و تمیز را در آب گرم خیس کرده و آب آن را به طور کامل گرفته و باید دقت کنید که از این محلول در قسمت های دیگر ریخته نشود و محلول آماده شده را به صورت اسپری بر روی فرش بریزید و با حوله آن قسمت را بمالید و در آخر آن حوله را باز کرده و با قرار دادن اتو بر روی حوله می توان آن لکه را به طور کامل از بین برد.

یکی دیگر از روش های از بین بردن لکه های فرش با اتو و بدون نیاز به قالیشویی این است که فرش را همچون روش نخست در ابتدا تمیز کرده و اتو را آماده استفاده می کنیم سپس مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم ترکیب کرده و بعد یک حوله سفید را همچون روش اول خیس کرده و آب آن را گرفته و سپس بر روی قسمت های آغشته به لکه بمالید و در آخر حوله را بر روی لکه پهن کرده و اتو را بر روی آن بکشید نکته قابل توجه در این مورد این است که اتو به هیچ عنوان نباید با فرش ارتباط مستقیم داشته باشد باید درجه آن را کم کرده و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پارچه باقی بماند و این مرحله باید چندین بار تکرار شود تا اینکه آن لکه به طور کامل محو شود.

از دیگر روش های از بین بردن لکه های موجود بر روی فرش و بدون نیاز به قالیشویی این است که در مواقعی لکه های جامد بر روی فرش دیده می شود و این لکه ها را باید قبل از اینکه خشک شوند اقدام به از بین بردن آنها کرد. در ابتدا باید اتو را آماده کرده و آن مواد و لکه ها را با استفاده از تیزی از روی فرش برداشت به گونه ای که به بافت فرش آسیب وارد نشود و سپس حوله یا پارچه سفید و تمیز را بر روی آن لکه قرار داده و سپس اتو را بر روی آن پارچه قرار داده و درجه آن را کم کرده طوری که با فرش ارتباط مستقیم نداشته باشد و اینها موثرترین روش ها برای از بین بردن لکه های موجود بر روی فرش و بدون نیاز به قالیشویی می باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

58 + = 67

Call Now Buttonتماس