نووان زویسا از سریلانکا دادگاه کیفری بین المللی را به دلیل صدور حکم فساد هک می کند


روز جمعه ، نووان زوئیزا بازیکن سابق کتری سریع سریلانکا ، شورای بین المللی کریکت را متهم کرد که وی را بدون داشتن اطلاع به جرم فساد در مسابقات شناخته است. سازمان جهانی روز پنجشنبه گفت دادگاه مبارزه با فساد اداری وی را به جرم سه جنایت مقصر شناخته و تا زمان صدور حکم تعلیق خواهد شد. به گفته وکیل وی کریشمال وارناسوریا ، این بازیکن 42 ساله ، همچنین مربی سابق بولینگ ملی ، متهم به توافق در معرفی بازیکنان به یک شهروند هند برای ترتیب مقدمات یک تورنمنت در امارات متحده عربی شده است.

بوق تجاری

از زمان آغاز تحقیقات در سال 2018 به حالت تعلیق درآمده است.

زوئیس در دفتر وکیل خود به خبرنگاران گفت که هنوز حکم دادگاه به او ابلاغ نشده است ، وقتی که معمولاً باید ظرف 30 روز از دادرسی تصمیم بگیرد.

وی در رابطه با بیانیه صادر شده توسط وزارت کشور در روز پنجشنبه گفت: “این یک شوک بود.”

“ارتکاب چنین عملی عمداً برای خدشه دار کردن آبرو و اعتبار کشور من و عزیزم یک ترفند دروغین و ارزان است.”

زویس به “شرکت در توافق نامه یا تلاش برای تصحیح ، ابداع و یا تحت تأثیر قرار دادن نتیجه ، پیشرفت ، رفتار یا سایر جنبه های مسابقه” متهم شد.

طبق ICC ، چهار نکته اشتراک ضد فساد شورای مبارزه با فساد اماراتی در لیگ T10 کشور خلیج فارس هنوز در دست بررسی است.

وی اصرار دارد که زویس طبق روال عادی به او اطلاع داده شده و در صورت تأیید دادگاه از طرف دادگاه ، تصمیم کامل منتشر خواهد شد.

وکیل زویسا وارناسوریا گفت که وزارت کشور در حال انجام “شکار جادوگر” علیه سریلانکا است و پنج بازیکن دیگر تحت تحقیقات هستند.

سری لانکا سال گذشته قانونی را در مورد تنظیم مسابقات انجام داد ، پس از آنکه وزیر ورزش وقت هارین فرناندو گفت وزارت کشور سریلانکا را فاسدترین ایالت کریکت در جهان می داند.

وارناسوریا گفت: “ACU با نووان به انگلیسی مصاحبه کرد ، که او این کار را دوست نداشت و به او اجازه صحبت در زبان سینا را نداد. آنها از او می خواستند بازیکنان دیگری ایجاد کند.”

“پس از دریافت مشاوره حقوقی ، نووان از درگیر کردن سایر بازیکنان امتناع ورزید ، و سپس ACU علیه او شروع کرد. بازیکنان ما به دنبال جادوگران شکار می شوند.”

بالا رفته

زویس که پیش از بازنشستگی در سال 2007 در 30 تست و 95 بازی یک روزه بین المللی بازی کرده بود ، گفت که از زمان استعفای موقت خود در اکتبر 2018 کار نکرده است.

ناو سابق سریلانکا ، صنعت جیاسوریا در اکتبر 2018 به دلیل عدم همکاری در تحقیق در مورد ترتیبات ، به مدت دو سال ممنوع شد.

مباحث ذکر شده در این مقاله