نواک جوکوویچ با رکورد شماره یک جهان در سال پیت سمپراس برابر شد


نواک جوکوویچ روز جمعه با تقلید از قهرمان دوران کودکی پیت سامپراس ادعا کرد که برای ششمین بار در جهان رتبه اول جهان را دارد. جوکوویچ 33 ساله پس از تأیید رافائل نادال ، تنها کسی که می تواند او را از مقام اول محروم کند ، در پست تایید شد و تصمیم گرفت هفته آینده در یک رویداد صوفیه اجرا نکند. جوکوویچ همچنین در سال های 2011 ، 2012 ، 2014 ، 2015 و 2018 شماره یک جهان بود. جوکوویچ گفت: “پیت مردی بود که وقتی بزرگ می شدم روی او حساب می کردم ، بنابراین همزمانی ضبط او یک رویا است که به حقیقت پیوست.”

بوق تجاری

ستاره صربستان ، برنده 17 عنوان گرند اسلم ، قبلاً آرا S سمپرا را در 286 هفته سپتامبر شمارش کرده است.

جوکوویچ می تواند در 8 مارس سال آینده رکورد رکورددار راجر فدرر را در 310 هفته بشکند.

آندره گاودنزی ، رئیس ATP گفت: “اتمام سال 1 یکی از چشمگیرترین موفقیت ها در ورزش ما است که به تعالی پایدار در طول فصل نیاز دارد.”

“دیدن نواک برای ششمین بار و مصادف شدن با پرونده پیت کاملاً باورنکردنی است و او همچنان جایگاه خود را در کتاب های تاریخ تثبیت می کند.”

جوکوویچ فصل 39-3 را با جمع آوری چهار عنوان – رکورد هشتمین دوره مسابقات آزاد استرالیا ، دبی ، تورنمنت در سینسیناتی ، برگزار شده در نیویورک و رم ، کسب کرد.

با این حال ، او قبل از تلاش برای بدست آوردن دومین رولان گاروس در شکست از نادال در فینال ، به دلیل ضربه زدن به توپ داور ، از مسابقات Open US رد صلاحیت شد.

جوکوویچ با رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی در وین ماه گذشته تقریباً مطمئن بود که 2020 را در بالای رده بندی به پایان می برد.

او توسط لورنزو سونگا بازنده ایتالیایی در پایتخت اتریش با نتیجه 6: 2 ، 6: 1 مبهوت شد و بیشترین باخت حرفه خود را در مسابقه “بهترین سه ست” متحمل شد.

بالا رفته

وی با کمی تعجب گفت: “من آنچه را برای آن آمده ام انجام دادم و شماره یک را تأمین کردم. و از نتیجه امروز کاملا راضی هستم.”

در اواخر این ماه ، جوکوویچ سعی خواهد کرد از 15 نوامبر رکورد ششمین جام نهایی ATP را در لندن بدست آورد.

مباحث ذکر شده در این مقاله