نواک جوکوویچ از سیاست تنیس در مورد خشونت خانگی حمایت می کند


نواک جوکوویچ گفت که وی به دنبال اتهاماتی که علیه الکساندر زورف پس از رسیدن رده بندی برتر در روز چهارم در مرحله نهایی ATP در روز جمعه وارد شد ، از سیاست خشونت خانگی علیه تنیس حمایت می کند. این صرب حریف خود را از آلمان با نتیجه 6: 3 ، 7: 6 (7/4) شکست داد و در نیمه نهایی روز شنبه با قهرمان دومینیک تای آزاد ایالات متحده آمریکا بازی خواهد کرد. این جانور ، که در فینال ATP 2018 در لندن برنده شد ، در سایه ادعاهای شدید رفتار بد با دوست دختر سابق خود اولگا شاریپووا درگیر شد. او اتهامات بازیکن سابق جوان در اینستاگرام و در دو مصاحبه رسانه ای را صریح رد می کند ، اما به جزئیات آنها نپرداخت.

بوق تجاری

ATP ، که تور مردانه را برگزار می کند ، انتقاد شده است که تا هفته گذشته اظهار نظر عمومی نکرده است ، هنگامی که بیانیه ای کلی صادر کرد و گفت “تمام انواع خشونت و سو abuse استفاده را محکوم می کند”.

چندین ورزش بزرگ آمریکایی رویه ای را که باید در چنین شرایطی دنبال شود تعریف می کنند و جوکوویچ معتقد است که تنیس نیز باید به همان روش پیش رود.

وی گفت: “من ساشا (Zverov) را مدت زیادی است که می شناسم ، زیرا او بسیار جوان بود.” “من همیشه رابطه بسیار خوبی با او داشته ام ، او مرد بسیار خوبی است. من واقعاً به او ، خانواده اش احترام می گذارم. از شنیدن اینکه او چنین چیزی را پشت سر می گذارد ناراحت شدم.

“من نمی دانم چه اتفاقی افتاده است. بدیهی است كه من از هیچ خشونت حمایت نمی كنم. آیا ATP باید سیاستی را تدوین كند؟ بله ، چرا كه نه؟ احتمالاً باید وجود داشته باشد.”

تنیس بیشتر صفوف Zverev را نزدیکتر کرده است ، با داریا گاوریلووا استرالیایی که یک استثنا exception قابل توجه است ، گفت که او شاریپوف را در نظر می گیرد ، و جوکوویچ حمایت خود را از آلمانی ارائه داد.

شماره یک جهان گفت: “او کار خوبی انجام داد که در یک ماه و نیم به نتایج خود نگاه کرد. با توجه به اینکه خارج از زمین بازی زیادی دارد ، او خوب کار می کند.”

“من صمیمانه آرزو می کنم که او به سرعت بر این مسئله غلبه کند و بتواند روی زندگی و حرفه تنیس خود تمرکز کند.”

بالا رفته

شاریپووا گفت كه Zverev بار دیگر روشن كرد كه اقدامات قانونی انجام نخواهد داد و علی رغم اتهامات و همه گیری ویروس كرونا گفت كه این “سال بزرگی” است.

این بازیکن 23 ساله به مرحله نیمه نهایی Open Australian و فینال Open US راه یافت.

مباحث ذکر شده در این مقاله