مقدماتی جام جهانی در برزیل ، اکوادور کلمبیا را با نتیجه 6-1 شکست داد – فوتبال

برزیل سلسله پیروزی های خود را به چهار مسابقه افزایش داده و سه شنبه با نتیجه 2-0 پیروز شد تا در مسابقات مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی پیروز شود. آرژانتین پس از پیروزی 2-0 در پرو ، 2020 با دو امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

آرتور در دقیقه 34 به گل رسید ، این اولین گل او برای برزیل بود و ریچاردسون در دقیقه 45 اختلاف را دو برابر کرد. پیروزی آرژانتین پس از گلهای نیکلاس گونزالس در دقیقه 17 و لاوتار مارتینز در دقیقه 28 به دست آمد. رقبا در 30 مارس به مصاف برزیل می روند ، این دومین بازی پس از از سرگیری مسابقات مقدماتی است.

مقام سوم اکوادور ، سورپرایز رقابت های مقدماتی جام جهانی ، کلمبیا را با نتیجه 6 بر یک شکست داد و اکنون از چهار بازی 9 امتیاز دارد. پاراگوئه پس از تساوی 2 بر 2 خانگی با بولیوی در رده چهارم قرار دارد. اروگوئه در تفاضل گل در رده پنجم قرار دارد. چهار تیم برتر به طور خودکار به جام جهانی 2022 قطر راه پیدا می کنند. تیمی که پنجم شد به مرحله پلی آف بین قاره ای صعود می کند.

برزیل

برزیل و اروگوئه به دلیل مصدومیت و COVID-19 در جمع آوری تیم های خود مشکل داشتند. نیمار و فیلیپ کوتینیو در تیم برزیلی و لوئیس سوارز و فدریکو والورده در تیم اروگوئه از جمله کسانی که در مونته ویدئو اجرا نکردند.

اروگوئه با قدرت شروع به کار کرد ، داروین نونز ، مهاجم ، در دقیقه 4 پس از دفاع از دفاع راست دانیلو ، به تیر دروازه برخورد کرد. این بهترین موقعیت برای میزبان در این مسابقه بود. برزیل که هفته گذشته به پیروزی 0-0 صفر مقابل ونزوئلا رسیده بود ، کنترل و سرعت بیشتری نسبت به اروگوئه داشت که 3-0 برابر کلمبیا پیروز شد.

این اختلاف زمانی نشان داد که آرتور توپ را از لبه محوطه جریمه مشت کرد ، توپ برگشت و در تور دروازه بان مارتین کامپانیا قرار گرفت. دو دقیقه بعد ، برزیل با ضربه روبرت فیرمین که کامپانیا را نجات داد ، تقریباً برتری را دوبرابر کرد. استقامت برزیل در پایان نیمه اول نتیجه داد که ضربه سر ریچاردسون از روی پاس رنان لودی نتیجه را 2-0 کرد.

دو دقیقه بعد اروگوئه با ضربه سر دیگو هور دوباره به تیر دروازه برخورد کرد اما در نیمه دوم مقاومت نکرد. وقتی ادینسون کاوانی ، مهاجم کهنه کار پس از یک مبارزه سخت با ریچاردسون که به مدت 20 دقیقه باقی ماند ، از زمین بازی خسته شد.

تیاگو سیلوا ، مدافع برزیلی پس از پایان بازی گفت: “همیشه راه اندازی مجدد سخت است ، رقبای ما از قبل نقشه تیم ما را دارند.” “اما فوتبال برزیل همیشه مشتاق ارتقا است.”

آرژانتینا

این مسابقه در لیما با وجود بحران سیاسی در پرو ، در خیابان های همسایه بدون هرج و مرج انجام شد ، زیرا رئیس جمهور مانوئل مرینو این هفته استعفا داد. مقامات این کشور به باشگاه فوتبال آمریکای جنوبی CONMEBOL و FIFA در امنیت بازی اطمینان داده اند. یک بار دیگر نیکولاس گونزالس مهاجم یکی از بهترین های تیم لیونل مسی بود.

او پس از دستیار Giovanni Lo Celso دروازه پای چپ خود را باز کرد. و او بازی را شروع کرد ، که به لیاندرو پاردس اجازه داد تا به لاوتار مارتینز کمک کند ، دروازه بان پدرو گالسی را پشت سر گذاشت و نتیجه را 2-0 کرد.

سرمربی آرژانتین لیونل اسکالونی پس از استفاده از گونزالس به عنوان مدافع چپ بداهه در تساوی ناامیدکننده 1-1 خانگی پاراگوئه در هفته گذشته – گونزالس نیز در آن مسابقه یک گل به ثمر رساند.

در نیمه دوم ، در نمایش ضعیف مهاجمان انتخاب شده توسط میزبان برای جایگزینی پائولو گوئررو مجروح ، آرژانتین فشار زیادی از پرو احساس نکرد. نه جیانلوکا لاپادولو و نه رائول روئیدیاس نتوانستند مزاحم بازدیدکنندگان شوند.

تنها اشکال آرژانتین رد شدن مدافع نیکولاس آتامندی پس از کارت زرد دوم بود. در صورت شروع مجدد صلاحیت ، وی بازی بعدی را از دست خواهد داد.

مسی با اشاره به تساوی مقابل پاراگوئه گفت: “ما بعد از مسابقه ای که روز دیگر برگزار کردیم به این پیروزی نیاز داشتیم.” “از ابتدا ما یک بازی عالی انجام دادیم ، اهداف به ثمر رسید و موقعیت های زیادی ایجاد کردیم.”

اکوادار

وقتی رابرت اربالدا از فاصله نزدیک به گل رسید ، این امتیاز در دقیقه هفتم اکوادور را باز کرد. دو دقیقه بعد ، آنها خط خود را دو برابر کردند که خط دفاع دفاعی کلمبیا غافلگیر شد و به آنجل منه اجازه داد تا با آرامش مقابل دروازه بان کامیلا وارگاس به پایان برسد.

هنگامی که کلمبیا سعی در بهبودی داشت ، اکوادور یک سوم را به ثمر رساند که مایکل استرادا پس از یک سایبان کم جناح چپ در دقیقه 32 ، توپ را به راحتی به تور دروازه هل داد. در دقیقه 39 خاویر آیرگا نیز نزدیک شد که بازی را 4 بر 0 کند. در پایان نیمه اول کلمبیا موفق شد از جای جیمز رودریگز به گل برسد که امیدواری مهمانان را به همراه داشت.

نیمه دوم نیز با اکوادور دوستانه بود که او چندین موقعیت را از دست داد و در یک بررسی ویدیویی قبل از به ثمر رساندن گل پنجم ، یک گل را ممنوع کرد: گونزالو پلاتا در دقیقه 79. چند ثانیه بعد با دریافت زرد دوم برداشته شد.

اکوادور حتی اگر یک نفر کمتر بود ، اما در وقت های اضافی از روی ضربه ایستگاهی که توسط پرویس استوپن به ثمر رسید ، گلزنی کرد.

کلمبیا چهار امتیاز دارد و در مرحله مقدماتی می جنگد. مربی کارلوس کی روش در یک کنفرانس خبری گفت که او مسئول شکست در کویتو است و از هواداران خواست که صبور باشند.

وی گفت: “بازیکنان و هواداران کلمبیا باید بدانند که این بازیکنان شکوه زیادی به کلمبیا می آورند.” “ما خواستار تحمل و درک هستیم.”

همچنین روز سه شنبه ، ونزوئلا با نتیجه 2-1 شیلی را شکست داد تا در چهار مسابقه امتیازات نخست را بدست آورد ، در حالی که پاراگوئه و بولیوی در آسونسیون به تساوی 2-2 رسیدند. در دقیقه نهم لوئیز مگو دروازه ونزوئلا را باز کرد. آرتور ویدال شش دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند. سلیمان راندون در 81 امین گل برنده میزبان بود. شیلی چهار امتیاز رقابتی دارد ، یک امتیاز بالاتر از ونزوئلا است.

در آسونسیون ، آنخل رومرو در دقیقه 19 از روی نقطه پنالتی دروازه پاراگوئه را باز کرد ، اما پس از پنج دقیقه قبل از تعطیلات ، مارسیلو مارتینز و بوریس سسپدس گلزنی کردند ، بولیوی در وقت استراحت با نتیجه 2 بر 1 پیش افتاد. گل تساوی الخاندرو رومرو در 72 امین امتیاز پاراگوئه را تضمین کرد که یک امتیاز کسب کند و در مرحله مقدماتی با شش امتیاز به مقام چهارم برسد. بولیوی با یک امتیاز در رده بندی 10 تیمی آخرین است. پنجمین و ششمین بازی های مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی در ماه مارس برگزار می شود.